Antwort Co způsobuje muškátový oříšek? Weitere Antworten – Co se stane když sním muškátový oříšek
Mimo využití v kuchyni a lidovém léčitelství působí muškátový oříšek i psychoaktivními účinky silic myristicinu a elemicinu. Požití ve vysokých dávkách nad 25–30 g (asi sedm oříšků) vede ke ztrátě vědomí a křečím, které poté obvykle končí kómatem a úmrtím jedince.Muškátový oříšek je vysušené semeno, endosperm plodu stromu muškátovníku pravého (Myristica fragrans), využívaný především jako dochucovací koření podporující chuť k jídlu a zajišťující klidné trávení. Určován je i k domácí léčbě astmatu, nespavosti, pankreatitidy, nefritidy, ke zmírnění průjmů či nadýmání.Při používání muškátového oříšku buďte velmi opatrní. Při vysokých dávkách totiž působí jako droga, můžete se otrávit nebo mít halucinace. K dochucení jídla opravdu stačí na špičku nože, ne víc! Když budete užívat muškátové koření s rozumem, může vám velmi prospět.
Kam se dává muškátový oříšek : Použití muškátového ořechu v kuchyni
Dodává pokrmům příjemné kořenité aroma, aniž by je příliš chuťově ovlivnil. Muškátový ořech se používá do masových směsí, do uzenin, do polévek, sýrových pokrmů (fondue) nebo do čajového pečiva. V Itálii je velmi oblíben na přípravu těstovin, zejména plněných raviol a lasagní.
Jak chutna Muskatovy orech
Muškátový oříšek má velmi příjemnou intenzivní svěže teplou vůni. Sladkost je v oříšku doprovázena tóny kafru a borové pryskyřice. Muškátový oříšek obsahuje 6-8 % muškátové silice, jejíž součástí je účinná látka myristicin dodávající oříšku typickou vůni a palčivou chuť.
Jaký je rozdíl mezi muškátovým květem a muškátovým oříškem : Muškátový květ i ořech mají podobné aroma, jen květ má výraznější a poněkud „uhlazenější“ vůni. Květ je také světlejší, proto se častěji používá do smetanových omáček a světlých vývarů, kde by byl tmavší ořech nežádoucí. Malé množství muškátového ořechu nebo květu najdeme ve velkém množství receptů.
Muškátový oříšek ve skutečnosti žádný oříšek není – jedná se o semeno plodu ze stromu muškátovníku pravého. Navíc obal, který semeno chrání, se využívá také jako koření – říká se mu však muškátový květ. Muškátovník kvete po celý rok, květy jsou bílé a plody podobné meruňkám.
Zdrojem muškátového oříšku je muškátovník pravý (latinsky Myristica fragrans), mohutný exotický strom, jehož domovinou je především Indonésie. Právě tato země je zároveň největším producentem tohoto koření, přestože se v současnosti pěstuje i na jiných místech světa tam, kde panuje vlhké tropické klima.
Na co se pouziva muškátový květ
Usušený načervenalý míšek se nazývá muškátový květ. Má osvěžující, velmi výraznou vůni. Jeho chuť je palčivá,lehce nahořklá a vysoce aromatická. Jako koření se používá pro přípravu polévek, pokrmů z měkkýšů, sýrového suflé či dezertů ze smetanového sýra.Muškátový květ i ořech mají podobné aroma, jen květ má výraznější a poněkud „uhlazenější“ vůni. Květ je také světlejší, proto se častěji používá do smetanových omáček a světlých vývarů, kde by byl tmavší ořech nežádoucí. Malé množství muškátového ořechu nebo květu najdeme ve velkém množství receptů.Jeho chuť je palčivá, lehce nahořklá a vysoce aromatická. Jako koření se používá do masových pokrmů jako je pečené maso, sekaná, nádivka do drůbežích pokrmů. Hodí se také do polévek, špenátu, bramborové kaše, omáček, těstovin nebo k zelenině.