Antwort Co zpusobuje Civilizacni choroby? Weitere Antworten – Co způsobuje civilizační choroby
Za příčiny civilizačních chorob se považují například:
- konzumace průmyslově vyráběných potravin.
- příjem kaloricky bohatých potravin (zejména tučných a slaných jídel)
- nadměrná konzumace jídla, alkoholu a cigaret.
- nadměrný a trvalý stres.
- nedostatek fyzického pohybu.
Jak předcházet civilizačním onemocněním
- Pravidelně se hýbej.
- Udržuj si zdravou váhu, tedy ani podváhu ani nadváhu.
- Při nedostatku spánku si tělo bere energii jinak, a tím se zvyšuje opět hladina tuků v krvi.
- Měř a kontroluj si krevní tlak.
- Nech si změřit krevní cukr.
- Nekuř.
- Nepij alkohol.
I přes prodlužující se délku života čelí v posledních desetiletích celý svět, a obzvláště pak průmyslové země, epidemickému nárůstu civilizačních chorob, jako jsou například obezita, kardiovaskulární nemoci, cukrovka a metabolický syndrom, tuková nemoc jater či nádorová onemocnění.
Co zpusobuje nemoc : Nositelem nákazy může být člověk, zvíře, hmyz, ale i kontaminovaná půda, voda nebo ovzduší či potraviny. Průběh nemoci je někdy komplikován souběžnou nákazou nebo postupnou (od virového postižení přes bakteriální a plísňové nákazy).
Co je nejhorší nemoc na světě
Ebola. Ebola je jednou z nejnebezpečnějších chorob na světě. Je vysoce nakažlivá a může na ni zemřít až 90 % nakažených.
Co je to prevence nemoci : Prevencí se rozumí soubor opatření, která by měla zabránit vzniku a rozvoji onemocnění, výskytu zdravotních komplikací, nepříznivým následkům nemoci a předčasnému úmrtí.
Do jídelníčku bychom tedy měli zařazovat zejména ovoce a zeleninu, celozrnné potraviny, luštěniny, ryby a libové maso, mléko a mléčné výrobky a jako vhodný zdroj sacharidů třeba brambory a rýži. Naopak je na místě omezit konzumaci tučného masa a živočišných tuků, uzenin a sladkostí.
Ebola. Ebola je jednou z nejnebezpečnějších chorob na světě. Je vysoce nakažlivá a může na ni zemřít až 90 % nakažených.
Co způsobuje sedmou nemoc
Sedmá nemoc je virové onemocnění, jehož původcem jsou enteroviry Coxsackie skupiny A a skupiny B. Kromě příznaků připomínajících nachlazení na sebe upozorní vyrážkou nebo puchýři na rukou a nohou, dále v ústech nebo kolem nich. Postihuje především malé děti, ale onemocnět mohou i dospívající a dospělí.Velká část duševních onemocnění vzniká na podkladě nějakých dispozic. Patří zde způsob výchovy, události, které se vyskytují v průběhu života, potíže v mezilidských vztazích, pracovní a existenční starosti. Také bývá přítomen i „spouštěcí faktor", který vlastní nemoc vyvolává.pocit neustálé žízně může poukazovat na některá onemocnění. Nejběžněji na cukrovku, ale souviset může také se štítnou žlázou nebo onemocněním ledvin nebo stresem. Také některé léky mohou způsobovat pocit suchosti v ústech a tedy vyvolávat pocit žízně.
V minulém roce zemřelo 112 920 obyvatel Česka. Více než polovina z nich zemřela v důsledku onemocnění srdce (32 %) nebo zhoubného nádoru (25 %). Trojici nejčastějších příčin úmrtí uzavírají cévní nemoci mozku s podílem 7 % na všech úmrtích.
Jak se chránit před nemocemi : Jak se tedy chránit před virovou infekcí
- Vyhýbejte se místům s vysokou koncentrací lidí
- Vyhýbejte se kontaktu s nemocnými lidmi.
- Používejte zdravotnické roušku nebo respirátor.
- Pravidelně větrejte.
- Dodržujte základní pravidla hygieny.
- Posilujte imunitu.
- Buďte zodpovědní a nešiřte infekci dále.
Proč je důležitá prevence : Prevence je základním kamenem pevného zdraví a k nejjednodušším způsobům, jak si hlídat své zdraví, patří právě preventivní prohlídky. Pravidelné preventivní prohlídky a vyšetření mohou výrazně přispět k zachování a zlepšení našeho fyzického i duševního blaha.
Jak se vyhnout nemoci
Naučte se, jak se virózám bránit.
- Zvyšte příjem vitamínů
- Dostatečně se oblékejte.
- Dodržujte hygienická pravidla.
- Vyhněte se velké koncentraci lidí
- Upravte jídelníček.
- Větrejte a otužujte se.
- Nesnažte se virózu přechodit.
Myjte si ruce a vyhýbejte se davům
Proto si pravidelně a často myjte/dezinfikujte ruce a předměty, které používáte každý den – třeba mobil nebo klávesnici na počítači. Vyhýbejte se nemocným lidem (pokud to jde), případně noste roušku nebo respirátor tam, kde hrozí vyšší riziko výskytu onemocnění respiračních cest.Až o 20 procent Čechů umírá na nemoci srdce více než ve Francii. Přitom jim mohou předcházet včasnou léčbou a prevencí. Zatímco se snižují počty úmrtí na akutní infarkt myokardu, zvyšují se na srdeční selhání, arytmii, onemocnění chlopní a ischemickou chorobu srdeční. Právě ta je v Česku nejčastější příčinou úmrtí.
Jak vypadá spála : Spála obvykle začíná zimnicí, vysokou horečkou, zarudlými tvářemi, bolestí v krku a potížemi s polykáním. Zejména u dětí je možné i zvracení a bolesti břicha. Sliznice hltanu a patra jsou zarudlé, mandle jsou zanícené. Později se obvykle objevují hnisavé povlaky.