Antwort Co zpusobuji sulfáty? Weitere Antworten – Co nesmí být v šamponu

Co zpusobuji sulfáty?
To se dotýká přímo nás a našeho zdraví. Při výběru vlasové kosmetiky bychom se měli vyhnout látkám, jako jsou parabeny, silikony, ropné deriváty, ftaláty a sulfáty (SLS, SLES). Tyto látky způsobují různé alergie, ucpávají póry a zatěžují naše vlasy. Přírodní vlasová péče, na rozdíl od té běžné, tyto látky neobsahuje.Sulfáty neboli průmyslová pěnidla jsou látky, které vytváří s vodou bohatou pěnu. Sulfáty můžete najít v jaru a dalších úklidových prostředcích, ale také v kosmetice, v čistících gelech, ve sprchových gelech, v mýdlech, šamponech, v pěně do koupele nebo v zubních pastách.Dvěma nejznámějšími sulfáty jsou „laurytsulfát sodný“ (SLS) a „laurylsulfát sodný“ (SLES). Pro odhalení sulfátů ve složkách svého vlasového přípravku stačí hledat názvy, které jednoduše obsahují slovíčko „sulfát“.

Na co si dát pozor u šamponu : Na co si dát pozor

  • Parabeny. Díky svému protimikrobnímu účinku se používají pro konzervování a delší životnost kosmetiky.
  • Ftaláty. Používají se běžně jako změkčovadla na PVC a najdete je všude kolem sebe.
  • Sulfáty. Mohou za pěnivost šamponů.
  • Silikony.

Jak poznat sulfáty v šamponu

Důležité je sledovat etiketu na výrobcích. Na obalech šamponů jsou parabeny označeny velkým písmenem E s trojčíslím, například E214, E126 či jiným. Sulfáty zvyšují pěnění přípravků a lidé pak mají pocit, že tyto přípravky mnohem lépe fungují.

Co jsou sulfáty v kosmetice : Sulfáty. Průmyslová pěnidla mají v kosmetických produktech jeden hlavní úkol: pěnit, pěnit a zase pěnit. Najít je tak můžeme v šamponech či mýdlech, po jejichž použití nám v dlaních zůstane krásná, hutná a nadýchaná pěna. Není však všechno zlato, co se třpytí!

Příčiny mastných vlasů

Vlasy se mohou mastit z důvodu hormonální nerovnováhy, dědičnosti, vysazení antikoncepce, přesušování pokožky hlavy, neustálého sahání do vlasů, častého kartáčování, používání nevhodných vlasových přípravků atd. Velký podíl na maštění má také stres.

Omezte množství vlasové kosmetiky, nejlepší je dodržovat pravidlo dvou přípravků denně. Na mytí použijte šampon, maximálně kondicionér (neaplikujte ho na vlasovou pokožku, ale jen do délek). Místo kondicionéru lze použít i jablečný ocet. „V den mytí už nepoužívejte masku, sérum ani laky a gely.

Co udělat s vlasy na noc

Spaní s mokrými vlasy

Mokré vlasy mají větší tendenci k lámání se. Během nočního převalování se vlasy třou o polštář a tím se mechanicky ničí. Pokud vlasy stáhnete do volnějšího drdolu, nebo zapletete do copu, tolik se neničí. Lepší je však před spaním nechat vlasy volně proschnout, alespoň do polosucha.Na co si dát pozor

  • Parabeny. Díky svému protimikrobnímu účinku se používají pro konzervování a delší životnost kosmetiky.
  • Ftaláty. Používají se běžně jako změkčovadla na PVC a najdete je všude kolem sebe.
  • Sulfáty. Mohou za pěnivost šamponů.
  • Silikony.

Nejškodlivějšími sloučeninami, které by měly být z výrobků pro péči o vlasy staženy, jsou formaldehyd a polyakrylamid. Jejich působení je toxické a tyto látky jsou obecně velmi rakovinotvorné, proto byste se jim měli vždy vyhýbat.

Parabeny poznáte podle přípony -paraben a informaci o jejich obsahu najdete na etiketě ve složení výrobku. Čím výše bude paraben uveden, tím ho výrobek obsahuje více. Paraben na poslední místě značí přítomnost v malém množství.

Proč mám každý den mastné vlasy : Mastné vlasy jsou způsobeny tím, že pokožka hlavy produkuje příliš mnoho mazu v mazových žlázách (vlasových folikulech). Důvodem může být příliš časté mytí vlasů. To vysušuje pokožku hlavy, která proto začne produkovat více oleje (kožního mazu), aby to vyrovnala.

Co opravdu pomaha na mastné vlasy : Doporučujeme používat jemné pečující výrobky, které absorbují nadměrný maz a současně pokožku zklidní a osvěží. Pro vlasovou pokožku jsou obzvláště prospěšné šampony s mátou, citronem a kopřivou. Regulují přirozenou produkci mazu a tím oddalují opětovné maštění pokožky.

Jak často je zdravé si mýt vlasy

Ne pro každého je tak vysoká frekvence vhodná. Odborníci a profesionální kadeřníci se shodují na tom, že každodenní mytí vlasů je vyhovující jen pro ty, co denně sportují.

Možností jak se nejlépe starat o vlasy přes noc je víc. Nejjednodušší a nejvíce používaný je tzv. pineapple neboli ananas, což je sepnutí vlasů (látkovou, nejlépe saténovou gumičkou) na vrchu hlavy do takové klasické "palmičky". Pokud přidáte saténový/hedvábný povlak na polštář, dopřejete svým vlasům ideální podmínky!Spíme s culíkem

Pokud máte dlouhé vlasy, asi víte, že spaní s rozpuštěnými je takové trošku… no, nepohodlné. Sem tam si je přilehnete, sem tam vám je přilehne spolunocležník, zacuchají se, ráno nejdou rozčesat, dráždí na obličeji (a můžou způsobovat podrážděním akné!), je nám kvůli nim v létě horko a tak dále.

Jak často používat šampon : Pokud hodně sportujete, můžete vlasy umývat i každý den, případně občas používat suché šampony. Vlasy byste ale nikdy neměly šamponovat několikrát denně. Častým a pravidelným mytím může totiž dojít k narušení ochranného obalu pokožky a maz se začne produkovat rychleji.