Antwort Jak aklimatizovat vanocni strom? Weitere Antworten – Jak nejlépe uchovat stromek do Vánoc

Jak aklimatizovat vanocni strom?
Důležité je stromek až do jeho nazdobení uchovat ve vhodných podmínkách. Dát ho do vody a skladovat nejlépe v chladu při teplotě mezi 3 až 5 stupni. Pokud bydlíte v bytě, uložte strom na balkón, ovšem jen v případě, že nemrzne. V mrazu by vodu nepřijímal.Pokud máte v bytě nad 20 stupňů, tak to stromu nesvědčí. Jak řezanému, tak tomu v květináči. Když si stromek koupíte dřív, musíte ho uskladnit na chladném místě, kde je 5–10 stupňů, maximálně 15 °C.Stromek bude potřebovat vodu a výživu TreeFood během celých svátků. Stromky jsou "žíznivé" a dokáží vypít až 4 litry vody denně (podle velikosti stromku a teploty v místnosti), takže nelze zapomínat na jeho pravidelnou zálivku. V případě, že hladina klesne pod kmen, stromeček uzavře póry jako v případě řezaných květin.

Jak skladovat živý vánoční stromek : Vánoční stromek lze pořídit i měsíc před Vánoci, ale musí se skladovat v chladném a tmavším místě. Ideální jsou tedy sklepy nebo garáže. Aby neuschl a zůstal přirozeně zelený, měl by stát ve vodě, která může dosahovat až ke spodním větvičkám. „Vánoční stromek neumisťujte na slunce nebo do blízkosti topení.

Jak aklimatizovat vánoční stromek

Nechte váš smrček nebo borovičku cca týden aklimatizovat.

Chcete-li to provést, umístěte vánoční stromek alespoň na týden na chladné, nevytápěné místo, jako je chodba nebo zimní zahrada. Pokud se vánoční stromek v květináčích nenechá aklimatizovat, rychle spadne jehličí a bude vypadat nemocně.

Jak dlouho vydrzi vanocni strom doma : Živý stromek v květináči

V teplé a suché místnosti by neměl zůstat déle než týden. Pozor, ale změna teploty by měla být pozvolná.

Živý stromek v květináči

V teplé a suché místnosti by neměl zůstat déle než týden. Pozor, ale změna teploty by měla být pozvolná. Začněte v chladnější chodbě nebo garáži, kde je tak kolem 10°C. Po několika dnech ho přeneste do předsíně.

„Nejvíce životnost prodloužíte, když umístíte stromek do stojánku s vodou. To ale nemá smysl u ofrézovaných stromků, ty totiž vodu nepotáhnou. Je potřeba aby ve vodě byla namočená kůra, protože strom saje tekutinu pletivy pod kůrou,“ radí František Valdman, místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků.

Jak ozivit vanocni strom

Na řezu stromku odřízněte asi dva centimetry, díky tomu se ke kmenu dostanou vlhkost a vzduch! Celý stromek pak pokropte dvakrát/třikrát i s jehličím vodou. Stromek následně můžete postavit do stojanu s vodou, pak zůstane déle svěží. Pokud mrzne, kupte v lékárně glycerín, který do vody nalijte, ona pak nezmrzne.„Ze všech jehličnanů nejdéle vydrží jedle, potom mají velkou životnost borovice, stříbrný smrk a na posledním místě obyčejný smrk,“ říká František Valdman.Krásný stromek, krásné svátky

Jestli chcete vaší jedli dopřát opravdu nadstandardní péči, doporučujeme její jehličí každý den rosit rozprašovačem naplněným vodou, a zvlhčovat tak vzduch v místnosti. Až budete mít vybrané místo, kam stromek umístíte, připevněte jej do stojánku a rozřízněte stahovací síť.

„Nejvíce životnost prodloužíte, když umístíte stromek do stojánku s vodou. To ale nemá smysl u ofrézovaných stromků, ty totiž vodu nepotáhnou. Je potřeba aby ve vodě byla namočená kůra, protože strom saje tekutinu pletivy pod kůrou,“ radí František Valdman, místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků.

Jak ozivit vánoční strom : Na řezu stromku odřízněte asi dva centimetry, díky tomu se ke kmenu dostanou vlhkost a vzduch! Celý stromek pak pokropte dvakrát/třikrát i s jehličím vodou. Stromek následně můžete postavit do stojanu s vodou, pak zůstane déle svěží. Pokud mrzne, kupte v lékárně glycerín, který do vody nalijte, ona pak nezmrzne.