Antwort Jak aplikovat břízolit? Weitere Antworten – Jak aplikovat Brizolit

Jak aplikovat břízolit?
PŘÍPRAVA PODKLADU: Břizolit se nanáší na vrstvu jádrové omítky o tloušťce min. 15 mm. Podklad musí být zdrsněný ocelovou škrabkou, vyzrálý, objemově stabilizovaný, pevný, bez prachu a ostatních nečistot a nesmí být zmrzlý. Minimální doba zrání jádrové omítky se počítá 1 den na 1 mm nanesené vrstvy.Dobrý den, pro nátěr můžete použít akrylátovou (BARLET AKRYLÁT BARVA FASÁDNÍ V4013) nebo silkonovou (BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ V4018) fasádní barvu BARLET. Obě jsou tónovatelné do mnoha stovek odstínů, které vám namíchají na některém z tónovacích center.Jako optimální řešení opravy starého břízolitu se jeví technologie weber. top, dostupná už několik let. Vzhledově, složením i užitnými vlastnostmi jde o materiál velmi blízký původním břízolitům. Tato minerální škrábaná omítka břízolitového typu je vhodná pro ruční i strojní zpracování.

Jak škrábat Břizolit : Povrchová úprava

  1. Provede se aplikace omítky webertop v tloušťce 10 – 11 mm.
  2. Po nastříkání se omítka urovná zubovou latí…
  3. …a uhladí motýlem.
  4. 24 hod. po aplikaci se provede seškrábání povrchu omítky speciálním škrabá kem s hroty na tl. 8 mm.

Jak zateplit dům s Brizolitem

Pokud je starší dům vlhký, na zateplení domu doporučujeme sanační systém STYREXON. Máte-li na starém domě omítku z brizolitu, nechcete ji oklepávat dolů, a dům je suchý, bude vám stačit systém z polystyrenu LAMITHERM.

Co je to břízolit : Břizolit, označovaný též břízolit, brizolit nebo březolit, je druh jednovrstvé cementové omítky, která se nanáší na zdrsněný podklad z jádrové omítky. Používá se zejména na vnějších fasádách budov.

V této situaci je nutné použít docela silnou vrstvu tmelu, což nepříznivě zvyšuje difúzní odpor fasády a vzhledově tak nepůsobí moc dobře. Nejlepším možným řešením se jeví technologie společnosti Weber, nabízí materiál, který má k původnímu brizolitu nejblíže.

Zpočátku „ořezáváme“, jak říkají řemeslníci, kolem okrajů štětcem a pak, nejlépe štětkou, pokračujeme na ostatních plochách. Druhý nátěr se doporučuje nanášet válečkem. Pomocí válečku docílíme s barvou BARLET celistvého vzhledu fasády bez nepravidelností.

Jak opravit fasádu z brizolitu

Dalším řešením je přetažení brizolitu stavebním tmelem, následné vyhlazení škrábané struktury a konečná aplikace tenkovrstvé strukturální omítky. V této situaci je nutné použít docela silnou vrstvu tmelu, což nepříznivě zvyšuje difúzní odpor fasády a vzhledově tak nepůsobí moc dobře.K namáčení můžete použít chlupatý váleček nebo klasickou zednickou štětku. Doporučujeme namáčet stěny po částech. Vyhnete se tak možnosti, že vám stěna začne vysychat ještě než se dostanete k jejímu škrábání. Na škrábání je ideální zednická škrabka zvaná též patentka.Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Stejně jako u fasády si můžete vybrat mezi několika vhodnými materiály pro zateplení. Nejčastějším materiálem pro použití zevnitř je, díky své lehkosti, polystyren. Jednotlivé desky se lepí na lepidlo nebo na lepící pěnu jedna vedle druhé. Vhodnou variantou je také vytvoření podhledu i pro tento druh izolace.

Kolik stojí břízolit : Břizolit přírodní

Výrobce: Cemix
Cena bez DPH : 274,- CZK
DPH: 21 %
Sleva: 179,- CZK
Původní cena s DPH: 510,- CZK

Jak opravit prasklou omítku : Větší trhliny ve zdech je dobré opravovat s použitím ocelového hladítka. Jakmile tmel (sádra) dostatečně zaschne, povrch přebruste. K tomu můžete použít smirkový papír či brusnou houbičku. Pokud se s trhlinami na fasádě potýkáte často, nabízí se možnost aplikování nové omítky s výztužnou síťovinou – perlinkou.

Jak zpevnit starou omítku

Štuková (fajnová) omítka

Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku. Díky penetraci dosáhnete zpevnění a sjednocení nasákavosti podkladní omítky. Vhodné je použít penetraci i štuk od stejného výrobce a postupovat dle návodu.

Nejvhodnější volbou pro venkovní stěny je akrylový nátěr na stěny (rozpustný ve vodě). Tento typ nátěru pomáhá zajišťovat vodotěsnost stěn a zároveň umožňuje odpařování vlhkosti ze stěn do venkovního ovzduší. Před natíráním venkovní stěny odstraňte co nejvíce překážek, například okenice, rostliny a keře, břečťan atd.Když dodržíte základní rady při postupu, vydrží nátěr 10 až 12 let. Fasádní penetrace jsou nezbytným nátěrem před nanesením tenkovrstvých omítek nebo fasádních barev. Fasádní penetrace se vyrábí probarvené k vybranému odstínu omítky nebo barvy či jsou transparentní nebo mají mléčnou barvu.

Jak opravit prasklinu ve fasádě : Nejdříve je potřeba fasádu umýt a odstranit uvolněné části omítky –⁠ dutá místa odhalíte například poklepem kladívkem. Praskliny je nutné proškrábnout, aby se na povrchu otevřely a rozšířily. Následně se praskliny vyplňují tmelem na praskliny v omítce nebo stěrkovou omítkou.