Antwort Jak často používat horské slunce? Weitere Antworten – Na co je dobré horské slunce

Jak často používat horské slunce?
Horské slunce SCHOTT 834 pomáhá zvyšovat imunitu, neslouží k dezinfekci místnosti. Ve srovnání s přirozeným sluncem se opaluje rychleji a bez spálení. Dosažitelné zabarvení pokožky je srovnatelné s přirozeným účinkem slunce. Jsou však známe různé reakce pokožky na opalování, u různých lidí individuálně.Jak správně používat infralampu

Používejte ochranné brýle. Nastavte časovač, lampu používejte 15 až 20 minut. (U citlivých oblastí 10 minut.) Nepoužívejte lampu častěji než 3× denně.INFRALAMPA (SOLUX)

K biologickým účinkům patří rozšíření cév, lepší prokrvení, nepřesně ohraničený tepelný erytém (zarudnutí), zmírnění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů a také stimulace imunobiologických reakcí.

Co to je solux : Solux je umělým zdrojem infračerveného záření. Jedná se o žárovku s vláknem žhaveným zhruba na 3000°C a zpravidla červeným filtrem, který omezuje viditelnou část světelného spektra. Toto záření dobře proniká vodou i tkáněmi, má schopnost dostat se i do hlubších vrstev kůže a podkožního vaziva.

Jak dlouho pouzivat horske slunce

Výrobci doporučují používat horské slunce maximálně 2× týdně po dobu 20–30 minut v závislosti na typu pokožky.

Co je UV C záření : UV-C Je nejagresivnější UV záření, jehož vlnová délka je nižší než 280 nm, tj. nižší jak UV-A i UV-B záření (viz obrázek níže). UV-C záření se na Zemi běžně nevyskytuje, jelikož je kompletně pohlceno zemskou atmosférou. UV-C záření ničí 99,99% virů a bakterií na ozařovaném povrchu v dosahu germicidního zářiče.

Je možné používat vícekrát za den Terapii červeným světlem je možné používat vícekrát denně. Pokud se osvicuje stejná tělesná partie, tak doporučujeme celkový čas maximálně 30 minut za den. Tento čas by měl být rozdělen do 2-3 světelných terapií.

Ulevuje od bolesti svalů.

Infračervené světlo pomáhá prokrvení obnovit a svaly regenerovat. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, urologických obtížích a gynekologických zánětech. V tomto případě je dobré sáhnout po dvojkombinaci parního nahřívače s infračerveným světelem.

Jak dlouho pouzivat cervene světlo

Doporučujeme vzdálenost cca 15 – 50 cm na osvícenou partii po dobu 10 – 20 minut. Čím větší je vzdálenost od těla, tím se snižuje síla ozáření a je potřebný delší čas. Každý navíc může reagovat odlišně, proto je potřeba upravit si čas terapie dle vašich individuálních reakcí.Výrobci doporučují používat horské slunce maximálně 2× týdně po dobu 20–30 minut v závislosti na typu pokožky.Infračervené záření působí „časné", při opalování ihned nastupující zčervenání kůže. V prostředí, kde působí toto záření dlouhodobě, vyvolává na kůži změny, které jsou hodnoceny jako erytema ab igne (tj. zarudnutí způsobené cévkami rozšířenými ohněm nebo sálavým teplem).

Jak dlouho se opalovat

Obvykle jsou to 2 až 3 hodiny. Pokud budete na slunci déle, už vás neopálí, ale riziko poškození kůže bude stoupat. Dávejte si proto pravidelné pauzy ve stínu!

Jak dlouho se má člověk opalovat : Článek

Fototyp Barva pleti Přirozená ochrana
I velmi světlá 5 – 10 minut
II světlá 10 – 20 minut
III tmavší 20 – 30 minut
IV tmavá až 45 minut

13. 6. 2013

Kdy je UV záření nejsilnější : UV záření je obvykle nejsilnější několik hodin kolem poledne a méně silné brzy ráno a pozdě odpoledne / večer (viz obrázek 1).

Čím je UV záření škodlivé

Zvýšená expozice UV záření může způsobit trvalé poškození očí, zánět rohovky nebo dokonce šedý zákal. Hlavní rozdíl mezi každým UV zářením je jeho velikost a to, jak ovlivňuje naši pokožku. UVA – UVA záření má nejdelší vlnovou délku a zasahuje hluboko do vrstev pokožky, což způsobuje vrásky a stárnutí.

Infračervené záření pomáhá také v případech:

  • při postakutní fázi hojení po traumatech a operačních zákrocích.
  • potřeby regenerace svalů po zátěži.
  • regenerace organismu, zlepšení vstřebávání chronických výpotků, edémů a lymfy.
  • potřeby regenerace organismu a navození fyzické a psychické pohody.

Proč červené světlo léčí

Jedná se o delší vlnovou délku než u jiných barev světel a právě kvůli tomu je pro lidské oko viditelné jako červené. Tato vlnová délka mu ale umožňuje také hlubší průnik do těla, čímž se dostává až k buňkám. Ty jeho energii aktivně absorbují, takže se mohou snáze regenerovat.

Co je UV světlo : UV záření je neviditelné elektromagnetické záření s vlnovou délku kratší než má viditelné světlo. Přirozeným zdrojem UV záření je Slunce. Pokud by veškeré sluneční UV záření pronikalo až na zemský povrch, mělo by to pro život na Zemi fatální důsledky. UV záření je pohlcováno při průchodu plynnými obaly Země.