Antwort Jak často se musí krmit axolotl? Weitere Antworten – Jak často se krmí axolotl
Můžete třeba svého axolotlíka krmit 1x za týden nebo 2x. Pokud ale musíte ve frekvenci krmení učinit pauzu, například z důvodu dovolené, nemějte obavy, že vaše zvířátko zatím přijde k úhoně. Je až obdivuhodné, jak dlouho vydrží bez příjmu potravy.Většinou sní cca 2 rybky týdně ve velikosti okolo 8 cm.Týdně by se u dospělých mělo vyměnit nejméně 20 % vody, záleží ale na teplotě a intenzitě krmení, někdy se musí měnit až 100 %.
Kolik stupnu má mít axolotl : Teplota vody v akváriu pro chov axolotla by se měla pohybovat v rozmezí mezi 14 a 20 °C. Vyšší teploty můžou vést k větší náchylnosti na nemoci. Nižší teploty jsou vhodné v zimním období jako příprava k rozmnožování.
Jak moc krmit axolotla
Axolotla krmte pinzetou. Mladší jedince je třeba krmit denně, dospělejším už pak stačí krmit jen 1–2x týdně.
Jak poznat samce axolotla : Pohlaví axolotlů se rozlišuje podle vzhledu kloaky, která je u samců nápadně zduřelá. U pohlavně dospělých larev jsou také samičky o něco větší a širší než samečci (u albínů a perleťových zbarvení má samička černé konečky prstů).
Přestože žije ve vodě, má dva nosní otvory pro vdechování vzdušného kyslíku a malé primitivní plíce, takže na souši dokáže přežít i dvě až tři hodiny. Za hlavou má keříčkovitá žábra. Nožky má velice slabé, používá je pouze ke stabilizaci těla, nebo k menším přesunům pod vodou.
Axolotlovi vyhovuje tvrdá voda s hodnotou pH 7 a více. Teplota vody by měla mít mezi 14 a 18 °C. Vyšší teploty mu nedělají dobře a mohou způsobit citlivost na různá onemocnění. Ve vodě okolo 12 °C snižují svou aktivitu, zpomalí svůj metabolismus a nepřijímají potravu.
Jak dlouho se dožije axolotl
V zajetí se axolotl dožívá až 25 let. Pohlavní dospělosti v larválním stádiu dosahuje mezi 18. a 24. měsícem života.Pohlaví axolotlů se rozlišuje podle vzhledu kloaky, která je u samců nápadně zduřelá. U pohlavně dospělých larev jsou také samičky o něco větší a širší než samečci (u albínů a perleťových zbarvení má samička černé konečky prstů).Kulatá akvária jsou nevhodná
Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.
To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.
Jak často měnit vodu v malém akváriu : Jelikož však ve většině akvárií je více ryb než je obvyklé v přírodě, je biologická rovnováha narušena. Proto je u běžného akvária vhodné měnit alespoň jednou měsíčně čtvrtinu až třetinu vody, kterou nahradíte odstátou vodou stejné teploty. U malých akvárií je výměna nutná přibližně jednou za týden.
Jak často svítit v akváriu : Doba osvětlení by měla být denně 8 – 10 hodin. Je nutné použít spínací hodiny, aby byly rostliny a ryby zvyklé na pravidelný režim. Těsně po založení akvária sviťte pouze 6 hodin.
Kolik vody menit v akváriu
Jak často měnit vodu v akváriu se odvíjí od několika aspektů. První aspekt je velikost akvária. U malých akvárií je potřeba měnit vodu častěji, ideálně každých 7 – 14 dní (cca třetinu vody). Druhým aspektem je množství ryb a krmení kdy platí "čím víc ryb a víc krmení, tím častěji měnit vodu".
To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.Filtrace musí běžet nepřetržitě! Jinak nedojde vůbec k nastartování očekávané biologické filtrace. V nočních hodinách také podstatně klesá ve vodě obsah kyslíku díky tomu, že rostliny žádný kyslík při zastavené fotosyntéze neprodukují a navíc jej během noci samy spotřebovávají.
Jak casto prát filtr v akváriu : Vnitřní akvarijní filtry čistěte za 1 až 2 týdny. Vnější akvarijní filtry čištěte každých 6 až 8 týdnů. Pravý čas na vyčištění filtru poznáte tak, že v ytékající proud značně zeslábne. Vnější část akvária můžete vyleštit stejně, jako jste zvyklý u oken nebo zrcadel.