Antwort Jak brousit Ytong? Weitere Antworten – Jak spravne ZDIT z Ytongu

Jak brousit Ytong?
Ytong zdicí maltu nanášíme pomocí zednické lžíce Ytong, s výškou zubu 5 mm. Maltu naná- šíme po celé ploše zdiva tak, aby při okrajích tvárnice zůstal pruh bez malty šířky cca 10 mm (ne více jak 15 mm), aby se při položení vrchní tvárnice malta zbytečně nevytlačovala přes ložnou spáru.Nejčastěji se na Ytong používá štuková omítka, respektive kombinace lepidla a štuku. Stejně jako u malování zdí či spousty jiných činností je i pro vnitřní omítku důležitá penetrace. Podklad byste měli penetrovat akrylátovou penetrací v poměru 1:10.Tvárnice či příčkovky se zdí na tzv. běhounovou vazbu. Převazba styčných spar se provádí v polovině délky zdicího prvku, minimálně však {1} s převazbou 100 mm u zdicích prvků výšky 249 mm (Ytong) a 80 mm u zdicích prvků výšky 199 mm (Hebel).

Co obsahuje Ytong : Tvárnice značky Ytong jsou vyráběny výhradně ze čtyř surovin přírodního původu – křemičitý písek, vápno, cement a voda. Při výrobě se doplní reakční prvek hliník, v podobě prášku či pasty. Hliník dále reaguje s hydroxidem vápenatým a následně se pevně váže v umělém minerálu – tobemoritu.

Jak založit první řadu Ytong

Začněte v rozích

Tvárnici usaďte na zakládací tepelněizolační maltu Ytong v celé ploše tvárnice v tloušťce min. 10 mm. Na jeden pytel malty dejte 9–10 litrů vody a rozmíchejte. Správnou konzistenci poznáte podle toho, že se malta po rozprostření neroztéká a po usazení tvárnice jde korigovat vodorovnost v obou směrech.

Jak řezat Ytong : Snadné řezání a opracovatelnost pórobetonu umožňuje vytvářet z tvárnic atypické formáty, které je možné dle potřeby jednoduše přiříznout a upravit. Není nutné objednávat různé speciální tvarovky a rozměrové varianty. Na řezání tvárnic se hodí ruční pila na pórobeton, ale postačí i obyčejná pilka na dřevo.

Sklovláknitá perlinková tkanina se speciálně navrženou povrchovou úpravou, zajišťující vysokou odolnost proti alkalickému působení omítek a lepidel. Tkanina se vyznačuje vynikající rozměrovou stabilitou a mechanickou pevností. Tkanina je příjemná na dotek a umožňuje perfektní řezání pro snadnou aplikaci.

Protože má YTONG vynikající tepelný odpor, postačí většině zhotovitelů na »doladění tepelného odporu« tenká vrstva izolantu z pěnového plastu; velmi oblíbené jsou tloušťky 4 až 5 cm. Tím dojde k tomu, že v pórobetonovém zdivu, které vede teplo jen asi třikrát hůř než plast, se v zimě ustálí značný teplotní spád.

Co je lepsi Ytong nebo Porfix

Máme obvodovky z Ytongu a příčkovky díky vyšší hustotě materiálu a lepšímu útlumu z Porfixu. Je pravda, že je oproti Ytongu méně přesný a asi i trochu křehčí, ale zásadní problém to není. Venku by neměl zůstat nekrytý ani jeden.Příčky mají být založeny na separační vrstvě, nepříklad nepískované lepence s přesahy min. 150 mm. a od stropní konstrukce se doporučuje oddělit poddajnou vrstvou. Příčky do tloušťky 115 mm se doporučuje zdít po úsecích výšky maximálně 1,25 až 1,75 m za den.Do Ytongu se používají hmoždinky plastové i kovové. Kovové zatloukací hmoždinky lze použít do pórobetonu bez předvrtání. Ozubená vnější žebra se zaříznou do stavebního materiálu a vytvoří větší odpor proti vytažení. Tím je i v měkkých materiálech typu Ytong dosaženo v rámci možností vysoké únosnosti.

Pórobeton je druh lehkého betonu (objemová hmotnost < 2000 kg/m3 v suchém stavu) s dobrými tepelně a zvukově izolačními schopnostmi. Jedná se o beton tzv. přímo lehčený, což znamená, že vylehčení bylo dosaženo při výrobě vytvořením pórů přímo do vlastní hmoty betonu.

Jak řezat trámky : Řezání na hranoly

Způsob podobný řezání na hranol začíná s otáčením a řezáním vnějších stran kmene na prkna dokud není střed ohraněn na čtyřstranný hranol. Místo ponechání hranolu tak jak je, otáčí se a řeže pro získání maximálního množství řeziva. Pokud je třeba, jsou prkna pak omítnuta odříznutím bočních hran.

Kdy je nutná perlinka : Zpravidla se používá tam, kde je zapotřebí použít vložku mezi dva materiály s odlišnou roztažností, anebo jako vyztužující prvek u vnitřních i vnějších omítek. Perlinka se dobře instaluje, a je-li nutné opravit prasklou či jinak poškozenou zeď, popřípadě strop, je tato sklovláknitá síť tím nejlepším pomocníkem.

Jak se tahá perlinka

Přiložte perlinku, nařezanou na pásy potřebné délky, ve směru odshora dolů a jemně ji přitlačte do lepidla, například pomocí zednické lžíce nebo nerezového hladítka. Jednotlivé pásy perlinky přilepte tak, aby se navzájem překrývaly šířkou alespoň 10 cm a dejte pozor, aby se vám perlinka nikde nezvlnila.

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.Stěnu zpracovává zednická skupina v jednom pracovním kroku, není potřeba další pracovníky, další pracovní postupy, odpadá časová koordinace v návaznosti na montáž různých doplňků a podobně. Zdivo je odolné a má prakticky neomezenou životnost.

Co je lepsi Ytong nebo cihla : Pevnost materiálu je větší u cihly. Ovšem pórobeton je lehčí a lépe se s ním manipuluje, což oceníte při stavbě svépomocí. Pevnost materiálu není vždy výhoda, cihla je sice pevnější, ale díky děrování křehčí. proto se lépe kotví stěna v obývacím pokoji či kuchyňská linka do pórobetonové stěny.