Antwort Jaké bylinky jsou trvalky? Weitere Antworten – Které bylinky jsou mrazuvzdorné

Jaké bylinky jsou trvalky?
Mezi mrazuvzdorné bylinky patří například máta, šalvěj, meduňka, levandule, libeček, tymián nebo pažitka.Některé z nejlepších bylin pro balkonovou zahradu zahrnují bazalku, petržel, mátu, tymián, rozmarýn, šalvěj, oregano a citronový balzám. Můžete si vybrat bylinky podle jejich vůně, chuti nebo léčivých vlastností, které preferujete. Zvolte vhodné kontejnery pro pěstování bylin na balkóně.Mezi bylinky, které preferují sucho a plno slunce, patří tymián, šalvěj, rozmarýn, oregano, estragon a bazalka. Tyto bylinky můžete pěstovat vedle sebe bez obav. Mají podobné nároky na pěstování a skvěle se doplňují jak ve vůni, tak v použití v kuchyni.

Které bylinky spolu do truhlíku : Nebojte se kombinace bylinek v truhlíku

K sobě se hodí: bazalka a majoránka. petržel, pažitka, kopr, libeček. saturejka, oregano, rozmarýn, tymián, estragon.

Co s rozmarýnem v zimě

Pro přezimování je vhodný sklep, zimní zahrada, ale klidně můžeme rozmarýn ponechat i na okenním parapetu. Ideální teplota pro přezimování je při teplotách okolo 10 – 15°C. V zimním období zálivku omezíme na minimum.

Která bylinka nesnese mráz : Mrazivé počasí snese petržel, pažitka, máta, meduňka, tymián šalvěj, yzop, oregano, levandule i libeček.

Jak už jsem psala, základem by neměly být velmi výrazné a aromatické byliny, jako třeba ibišek, šalvěj, levandule, mateřídouška, tymián … o pelyňku nemluvě. Ty vše ve větším množství přebijí, proto by měly být ve směsi zastoupeny jen doplňkově.

Dále můžete z bylinek pěstovat rozmarýn, pažitku, libeček, meduňku, šalvěj, tymián, majoránku, plocholistou petržel, pelyněk, naťovou kadeřávku nebo oregano. Všechny tyto rostlinky můžete pěstovat na venkovním záhonu nebo v květináči. V interiéru můžete pěstovat mátu, bazalku nebo rozmarýn.

Jaké bylinky k rajčatům

Dobrým kumpánem bude rajčatům pažitka, cibule, petrželka, mrkev i afrikány. Výčet je ale mnohem delší a zahrnuje také oblíbenou bazalku, luštěniny, dobromysl čili oregano, pórek, ale i koriandr, hořčici, tymián a šalvěj. Všimněte si, že jde vesměs o aromatické byliny, jež očividně nevoní mnohým druhům hmyzu.S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.Od druhé poloviny dubna můžete přímo do záhonu vysévat ředkvičky, kopr, hrách, bob, ředkev, mrkev, řepu, libeček, celer, petržel či pastinák. Tip pro případ malé zahrádky: Nemáte-li dostatek prostoru na záhonech, můžete si kopr (jakož i další bylinky) vypěstovat i v květináči či truhlíku.

Jelikož rozmarýn nesnese ani nízké mrazy a libuje si naopak v teplém prostředí, jedná se o vhodnou rostlinku do domova. Stačí mu v bytě zajistit stálou teplotu a dostatek slunce, ideálně jej tedy umístěte na parapet a pravidelně zalévejte.

Co se hodí k rozmarýnu : Rozmarýn se výtečně hodí ke všem druhům mas, zejména k jehněčímu, rybám, grilovaným jatýrkům a kořenové zelenině, ale i k luštěninám. Dobře doplňuje pokrmy z rajčat, jako např. rajčatové polévky, sugo, rajskou apod. Grilovaným pokrmům rozmarýn dodává příjemný nádech opáleného dřeva.

Které bylinky mají rády stín : Bylinky do stínu

  • Kerblík třebule. Kerblík se často využívá v kuchyni.
  • Libeček lékařský Libeček má své uplatnění v kuchyni i v lidovém léčitelství.
  • Kozlík lékařský Jeho květy nejdříve příjemně voní, později však páchnou.
  • Kostival lékařský
  • Máta peprná
  • Šalvěj lékařská
  • Bergenie.
  • Srdcovka.

Jaké bylinky na slunce

Řeč je o středomořských bylinkách, mezi které patří rozmarýn, tymián, oregano, yzop, levandule a estragon. Nemusíte se o ně bát ani v pravé srpnové poledne. Čím víc nastavují své lístky slunečním paprskům, tím budou aromatičtější. Vyhovuje jim sušší, propustná půda.

Typické kuchyňské bylinky jako petrželka, pažitka, kopr, kerblík, koriandr, libeček a celerová nať upřednostňují rovnoměrně vlhkou půdu a umístění na slunci až v polostínu. Lze je báječně navzájem kombinovat.Směs důkladně promícháme. Není pravidlem, že hlavní byliny musíme do směsi dát největší množství. Právě v případě pelyňku by směs asi nebyla k pití, proto použijeme raději menší množství. Do jedné směsi nedáváme bylinky, které se musí například vařit (kořeny), spolu s bylinkami, ze kterých se připravuje nálev.

Co se dá pěstovat na záhoně : Protože je vyvýšený záhon vyplněn různými vrstvami materiálu, poskytuje v prvních letech záhon na zahradě dostatek živin pro optimální zásobování plodin první trati, jako jsou rajčata, okurky, zelí, pór a celer. Další zeleninou, která se na vyvýšeném záhonu cítí dobře, jsou cukety, mrkev, fazole a cukrový hrášek.