Antwort Jak casto brát Dithiaden? Weitere Antworten – Na co pomáhá Dithiaden

Jak casto brát Dithiaden?
Dithiaden se používá ke zmírnění obtíží při projevech přecitlivělosti, při alergické rýmě a zánětu spojivek, při senné rýmě, při akutních alergických stavech a alergických reakcích (po bodnutí hmyzem, po podání léků, po potravinách apod.), dále při kožních alergických onemocněních (kopřivka a vyrážky).generácie, tak v tejto skupine je všeobecne nástup účinku za 1-2 hodiny a účinok pretváva 3-6 hodín.Podobný svým účinkem je volně prodejný přípravek Tussirex.

Na co se používá Zodac : Zodac je přípravek proti alergiím. Přípravek Zodac se užívá ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy, zmírnění příznaků dlouhodobé kopřivky nejasného původu.

Kdy si vzít Dithiaden

u tohot přípravku byla stanovena vhodná dávka až u dětí od 2 let. Děti 2-6 let v dávce 1 mg (½ tablety) 2-3krát denně, přičemž dětem do 3 let je třeba podat tabletu rozdrcenou na lžičce s tekutinou. Pro mladší děti nebyla dávka stanovena a nutnost nasazení a eventuální dávka je tedy na rozhodnutí a odpovědnost lékaře.

Co dát na noc na kašel : Najdete je v léčivých přípravcích jako SINECOD, LEVOPRONT nebo ROBITUSSIN ANTITUSSICUM. Dráždění ke kašli zmírní také bylinné pastilky s obsahem lišejníku nebo slézový čaj. Pro děti jsou na zklidnění kašle večer vhodné kapky FENISTIL.

Kromě používání léků, jako je Levopront pro tlumení suchého kašle, je důležité dbát na několik zásad.

  1. Pravidelně větrejte. Pusťte do svého domova čerstvý vzduch a pravidelně větrejte.
  2. Zvlhčujte vzduch v pokoji.
  3. Doplňujte tekutiny.
  4. Účinná úleva.
  5. Dopřejte si Priessnitzův zábal.
  6. Vyzkoušejte inhalaci vodní páry.


Zákazníci si nejvíc oblíbili řady Analergin, Fenistil a Zyrtec. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Fenistil gel 1mg/g při svědění pokožky 30 g. Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.

Jak často můžu brát Zodac

Doporučená dávka přípravku Zodac je: pro dospělé a dospívající starší 12 let: 10 mg (1 tableta) jednou denně. pro děti ve věku od 6 do 12 let: 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně.Dospělí a dospívající od 12 let užívají 1 tabletu 1x denně. Děti ve věku 6-12 let užívají 2x denně ½ tablety. Pacientům s poruchou funkce ledvin se doporučuje užívat ½ tablety 1x denně nebo obden (dávkování určí lékař). Délka léčby závisí na typu, průběhu a délce trvání Vašich potíží.Najdete je v léčivých přípravcích jako SINECOD, LEVOPRONT nebo ROBITUSSIN ANTITUSSICUM. Dráždění ke kašli zmírní také bylinné pastilky s obsahem lišejníku nebo slézový čaj. Pro děti jsou na zklidnění kašle večer vhodné kapky FENISTIL.

Dithiaden (účinná látka bisulepin) je starší lék, který vykazuje výrazný sedativní efekt(způsobuje útlum) a anticholinergní efekt (proto se využívá při léčbě alergické reakce po požití potravin, léků nebo bodnutí hmyzem). Zodac obsahuje účinnou látku cetirizin. Patří mezi novější generaci (2. generace).

Co udělat abych přestal kašlat : Zklidnit nutkání ke kašlání pomáhá i přírodní síla bylinek v podobě sirupů, pastilek a čajů. Jsou chutné, zároveň zvlhčují hrdlo a tím zklidňují podráždění. Některé bylinky na podrážděný krk působí protizánětlivě (šalvěj, heřmánek). Čaje zvyšují pitný režim, který je u kašle a podpory imunity obzvlášť důležitý.

Co na zklidnění kašle v noci : Pokud vás trápí suchý kašel v noci, jedná se pravděpodobně o akutní zánět nosohltanu, na který se užívají antitusika. Kromě léků lze nemocnému pomoci tak, že mu podložíme horní polovinu těla polštářem, protože v leže se dýchací cesty více dráždí. Důležité je také ložnici pořádně vyvětrat a zvlhčit vzduch.

Co na zklidnění kašel v noci

Jak zastavit kašel v noci

  1. Zvýšení polohy hlavy – při dráždivém nočním kašli pomáhá spaní v polosedě, kdy nemocnému zvýšíme polohu hlavy dalším polštářem.
  2. Dostatečné větrání v místnosti.
  3. Zvlhčování vzduchu.
  4. Priessnitzův obklad, inhalace.
  5. Pitný režim / dostatek tekutin.


Léky, sirupy a kapky na kašel s obsahem léčivých látek butamirátu, levodropropizinu nebo dextromethorfanu účinně zastavují kašel. Najdete je v léčivých přípravcích jako SINECOD, LEVOPRONT nebo ROBITUSSIN ANTITUSSICUM. Dráždění ke kašli zmírní také bylinné pastilky s obsahem lišejníku nebo slézový čaj.Nejběžněji užívanými ,,prášky na alergii'' jsou cetirizin a loratadin. Mezi specifičtější přípravky k potlačení příznaků alergie patří desloratadin, levocetirizin a bilastin. S vážnějšími případy, které se projevují otoky, dýchacími obtížemi, je potřeba kontaktovat odborníka, který vám poradí s dalším postupem.

Co na silnou alergii : Antihistaminika lze nejčastěji užít ve formě kapek (Fenistil, Zyrtec) či tablet (Analergin, Zyrtec, Zodac, Claritine, Xyzal, Loratadin, Desloratadin, Xados), které jsou volně prodejné nebo je můžete aplikovat lokálně ve formě očních kapek (Allergodil, Livostin, Ocutein Allergo, Vividrin Ectoin, Visine Rapid) či nosních …