Antwort Jak daleko muze být filtrace od bazénu? Weitere Antworten – Jak daleko může být filtrace od bazénu

Jak daleko muze být filtrace od bazénu?
Filtrační zařízení je nutné umístit podle bezpečnostních předpisů. V České republice podle normy IP68. Vzdálenost filtrace od bazénu musí být alespoň 3,5 m. V menší vzdálenosti může být umístěna pouze v případě, že bude umístěna v proudovém chrániči.Nic méně zkuste koupit do bazénu do plováku chlorované tablety, jedna vydrží cca týden a uvidíte, co bude s vodou.Je nutné mít v bazénu filtrační zařízení Filtrační zařízení je nezbytné pro bezproblémový provoz bazénu. V případě privátních bazénů by voda měla projít přes filtraci alespoň dvakrát denně s dobou jednoho cyklu v rozmení 2 až 4 hodin (samozřejmě je nutné zohlednit typ, určení, zatížení bazénu a počasí).

Kolik má být písku ve filtraci : Do filtrační nádoby se vleze 75kg písku, která vám zajistí křišťálově čistou vodu. Filtrace je odolná i proti slané vodě. Čerpadlo má neskutečný průtok 17 000l/h při výkonu pouze 600W. Pro dosažení nejlepšího čištění prvně nasypeme 25kg filtračního písku frakce 0.7-1.2mm, následně přidáme 50kg frakce 0.4-0.8mm.

Jak dlouho může běžet filtrace v bazénu

Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.

Co místo písku do filtrace : Filtrační kuličky z polyetylenového vlákna se používají do bazénových filtrací místo písku. Vláknité kuličky dokáží zachytit nečistoty až do velikosti 1,5 mikrometru (pro srovnání písek zachycuje nečistoty do velikosti 40 mikrometrů). Kuličky nečistoty dobře absorbují a není je potřeba propírat tak často jako písek.

Zelená voda

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.


Jak často používat filtraci Doporučujeme filtrovat celkový objem bazénové vody alespoň 2x denně. Voda se prokysličí a současně dojde k lepšímu rozpouštění bazénové chemie.

Jak casto Zapinat filtraci u bazénu

Jak často používat filtraci Doporučujeme filtrovat celkový objem bazénové vody alespoň 2x denně. Voda se prokysličí a současně dojde k lepšímu rozpouštění bazénové chemie. Jedním z nejúčinnějších způsobů čistění vody je písková filtrace, která pracuje na principu filtrování vody přes pískovou náplň.Plně postačí, když náplň – filtrační písek – vyměníte jednou za dva roky. Jeho životnost je ovlivněna pravidelným proplachem. Není třeba písek při každém proplachu vyndávat z filtrace. Dnešní filtrace mají funkci zpětného proplachu, čímž se filtrace pročistí a usazené nečistoty odtečou mimo bazén.Vždy je však potřeba hledět na to, aby zvolená filtrace měla s ohledem na objem bazénu dostatečnou výkonnost (schopnost přefiltrovat potřebný objem krychlových metrů vody za hodinu). Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin.

Filtrační kuličky se nedají proplachovat ve filtraci a musí se prát v pračce na 30 stupňů. Nedoporučujeme pro filtrace, do kterých se vejde více než 50kg písku.

Jak dlouho proplachovat filtraci : Doba propírání vody je závislá na stavu znečištění filtračního písku. (cca. 2–3 min). Při propírání lze znečištění vody kontrolovat na průhledném vizoru umístěném na boku ventilu.

Co dělat když je zelený bazén : Bazén je zelený, co teď

  1. změřete pH vody v bazénu a uveďte jej do optimální hodnoty 6,8 – 7,4 pH.
  2. proveďte šokovou chloraci bazénu pomocí krystalického chlor šoku.
  3. dle objemu bazénu nadávkujte algicidní přípravek (filtrace běží dle normálního cyklu = co nejdéle) – následujte instrukce k použití daného přípravku.

Co dělat když mám zelenou vodu v bazénu

Zelená voda v bazénu

  1. Používejte kvalitní testry vody.
  2. upravíme hodnotu pH (pH plus, pH mínus)
  3. použijeme vločkovač na vyčištění řas.
  4. použijeme šokové ošetření vody (chlor šok, může být použita bezchlórová chemie do bazénu)
  5. můžeme použít algicid proti řasám.
  6. použijeme přípravky na tvrdost vody (snížení tvrdosti, prevent)


Zelená voda

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.

Každoroční výměna filtračního substrátu může předejít mnoha problémům. Výměnu písku (nebo jakéhokoliv filtračního materiálu) v tlakovém filtru se nevyplatí podceňovat. Doporučuji výměnu každý rok při každém typu úpravy vody, tedy při zazimování starou náplň odstranit a na jaře při spuštění nasypat nový substrát.

Jak casto menit kulicky ve filtraci : Jak často měnit filtrační kuličky Životnost filtračních kuliček je značná, ale jejich výměna závisí na míře znečištění vody. Při pravidelném používání a udržování bazénu je vhodné je měnit jednou za několik let (3-5), což je méně často než u pískových filtrů.