Antwort Jak dlouho dělat tuňáka? Weitere Antworten – Jak nejlepe pripravit tuňáka

Jak dlouho dělat tuňáka?
Tuňáka pomažeme olivovým olejem, opepříme, osolíme a vložíme na rozpálenou pánev na 2/3 plamen. Pro zachování šťavnatosti jej neopékáme déle než 90 vteřin z každé strany. Po tepelné úpravě ihned servírujeme, maso velmi rychle chladne.Postup přípravy receptu

Do již připravené marinády vložíme omytého, osoleného a opepřeného tuňáka a marinujeme ho asi 30 minut. Mezitím si důkladně vymažeme pekáček tukem a potom do něj tuňáka opatrně vložíme i s vrstvou marinády a dáme ho do trouby. Pečeme ho asi 60 minut při 150°C.Rozpalte pánev, nalijte trochu oleje a počkejte až se z něj trošku začne kouřit, potom vložte steak a osmahněte po každé straně asi 2-3 minuty (cca u 2,5cm steaku). Poté nechte steak chvíli odpočinout mimo varnou desku. Vyndejte a nařezejte na plátky. Podávejte.

Jak ochutit steak z tuňáka : pepř (z mlýnku) Z masa nakrájíme vyšší steaky, osolíme je, opepříme a potřeme olivovým olejem. Můžeme ještě zlehka posypat lístky tymiánu nebo jinou bylinkou. Rozpálíme gril (popř. pánev) a tuňáka z obou stran zprudka opečeme – jen krátce, asi 2 minuty z každé strany.

Proč nejíst tuňáka v konzervě

„Do konzerv se často používá tuňák pruhovaný, který rtuť příliš zadržovat nedokáže. Jsou ale i druhy, které dokážou rtuti zadržet víc, což je třeba tuňák křídlatý nebo tuňák žlutoploutvý. U těchto druhů je tedy namístě střídmá konzumace.

Proč jíst tuňáka : "Tuňák je zdrojem fosforu, který je důležitý pro správný růst kostí a zubů a udržuje rovnováhu nervového systému, dále zdrojem vitamínů, především B12 a díky výjimečně vysokému obsahu bílkovin je skvělou a zdravou alternativou konzumace masa," doporučuje poradkyně.

Pokud se pustíte do přípravy tuňáka, propékejte ho opravdu jen minimálně. Já ho nikdy nepeču déle než cca pouhou 1 minutu na každé straně. Tuňákový steak musí zůstat uvnitř růžový až téměř syrový.

Oblíbené přílohy k rybě

  • Rýže: Rýže je univerzální příloha, která se hodí k mnoha druhům ryb.
  • Zelenina na páře: Pára je skvělý způsob, jak připravit zdravou a osvěžující přílohu ke rybě.
  • Bramborový salát: Bramborový salát je oblíbeným doplňkem ke grilované rybě.

Co se dá udělat z tuňáka

Tuňák k večeři na několik způsobů

  1. Vejce plněná tuňákovým krémem. Prvním tipem jsou vejce plněná tuňákovým krémem.
  2. Tuňákový wrap. Dalším tipem na rychlou večeři či skvělý oběd do krabičky je tuňákový wrap.
  3. Tuňáková pizza s olivami.
  4. Zapečené těstoviny s tuňákem.
  5. Těstovinový salát s tuňákem a cuketou.

Steaky tuňáka z obou stran osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Opečeme z obou stran v grilovací pánvi tak, aby zůstal středně propečený. Na každý steak položíme plátek bylinkového másla, přendáme na talíř, přikryjeme alobalem a necháme krátce odpočinout.Tuňáka lehce potřete rukama ze všech stran olivovým olejem. Tuňáka na grilu dejte na rozpálenou litinu a nikam neodcházejte 🙂 Grilování bude velmi rychlé. Tuňáka nejprve grilujte ze spodní i horní strany cca 1,5 minuty, následně ještě na bočních stranách dalších cca 30 sekund.

Nemusíte zrovna držet předepsanou tuňákovou dietu a jíst ho třikrát denně, ale stačí jej zařadit do svého jídelníčku alespoň dvakrát týdně. Protože tuňák v konzervě neobsahuje žádnou vlákninu, pokud si například rovnou nedáte Franz Josef Kaiser tuňákový salát, je velmi vhodné tuňáka s nějakou vlákninou zkombinovat.

Jak je zdravy tuňák : "Tuňák je zdrojem fosforu, který je důležitý pro správný růst kostí a zubů a udržuje rovnováhu nervového systému, dále zdrojem vitamínů, především B12 a díky výjimečně vysokému obsahu bílkovin je skvělou a zdravou alternativou konzumace masa," doporučuje poradkyně.

Co s čerstvým tuňákem : Nejčastěji se používá syrový v podobě sushi a sashimi nebo tataráku, marinovaný se přidává do sendvičů. Lze ho rovněž smažit, grilovat, dusit, péct i udit. V našich zeměpisných šířkách se setkáváme spíše s tuňákem v konzervě, který se používá zejména do pomazánek.

Co delat s Tunakem v konzervě

Mezi nejoblíbenější recepty patří:

  1. Pomazánky z tuňáka: Rychlá pomazánka s jemnou chutí potěší i nejmenší strávníky.
  2. Zeleninové saláty s tuňákem: Salát s tuňákem je blesková večeře či lehký oběd.
  3. Luštěninové saláty s tuňákem: Tuňáka si dopřejeme s libovolnou uvařenou luštěninou, nejčastěji cizrnou, fazolemi a čočkou.


Pokud se pustíte do přípravy tuňáka, propékejte ho opravdu jen minimálně. Já ho nikdy nepeču déle než cca pouhou 1 minutu na každé straně. Tuňákový steak musí zůstat uvnitř růžový až téměř syrový.ahoj tunák a celkově ryby se doporučují až od dokončeného 12 měsíce. jsou to alergeny a hlavně zatěžují ledviny.

Co si dát k Tunakovi : Tuňáková pomazánka se hodí na slavnostní pohoštění, ale i jako svačina či zdravá večeře, na které si pochutnají i děti. Podávejte ji s rozpečenými bagetami, nebo ji namažte na jednohubky či chlebíčky. Pokud holdujete zdravému životnímu stylu, vychutnáte si pomazánky s krajíčkem žitného chleba nebo s knäckebrotem.