Antwort Jak dlouho lze užívat Silymarin? Weitere Antworten – Jak dlouho můžu jíst ostropestřec
Ostropestřec mariánský se obvykle užívá v několikatýdenních kúrách. Olej i čaj se doporučuje užívat 14 až 20 týdnů. Poté na několik týdnů vynecháte a kúru v případě potřeby opět zopakujete. Tuto kúru můžete absolvovat dvakrát až třikrát ročně.U dospělých a dospívajících od 12 let: Při dobré snášenlivosti se na začátku léčby a u těžkých případů užívají 2 až 3 obalené tablety přípravku Silymarin AL 50 3krát denně (tj. 300 – 450 mg silymarinu/den). Po zlepšení příznaků a u méně závažných případů se dávka může snížit na 4 obalené tablety denně (tj.denní doba užívání závisí čistě na Vás a Vašem režimu. Ostropestřec není lépe vstřebatelný ráno či večer. V užívání je důležitá pravidelnost. Je-li doporučené denní dávkování více než jedna tobolka denně, rozdělte tuto dávku do více denních dávek.
Jak užívat ostropestřec mariánský drcený : Dávkování Konzumujte 4x denně 1 čajovou lžičku (3-4g), důkladně žvýkejte a zapijte dostatečným množstvím vody. Vmíchejte od jogurtu, nápoje nebo jídla (po tepelné úpravě) a následně také zpijte dostatečným množstvím vody. Balení důkladně uzavřete a po otevření spotřebujte do 1 měsíce.
Kolik Silymarinu denně
U dospělých a dospívajících od 12 let:
Při dobré snášenlivosti se na začátku léčby a u těžkých případů užívají 2 až 3 tablety 3krát denně (tj. 300 – 450 mg silymarinu/den).
Kdy nepoužívat ostropestřec : I ostropestřec může vyvolat alergickou reakci. Nedoporučuje se použití v době těhotenství nebo při kojení.
Užívejte 4x denně. Ostropestřec lze užívat ve formě 12týdenní kúry. První 2 týdny zdvojnásobte dávku, pak užívejte 4x denně 1 čajovou lžičku. Po ukončení kúry udělejte 2-4týdenní přestávku.
Ostropestřec mariánský se v žádné formě nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, lidem s vysokým krevním tlakem a bez konzultace s lékařem osobám trpícím závažnými chorobami. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.
V kterou denní dobu užívat ostropestřec
Ostropestřec mariánský lze užívat kdykoli během dne ať už s jídlem či na lačno. Někteří odborníci doporučují užívat ostropestřec mariánský spolu s jídlem, kdy může užití ostropestřce zároveň podporovat trávení hůře stravitelných pokrmů a mírnit zažívací potíže.Andrographis Paniculata neboli právenka latnatá je léčivá bylina pocházející z rodu Acanthaceae. Andrographis byl studován jako potenciální léčba respiračních onemocnění jako je chřipka nebo Covid 19. Je 15x účinnější než Ostropestřec Mariánský a slouží jako vysoce účinný antioxidant.U dospělých a dospívajících od 12 let:
Při dobré snášenlivosti se na začátku léčby a u těžkých případů užívají 2 až 3 tablety 3krát denně (tj. 300 – 450 mg silymarinu/den).
Aby ostropestřec mariánský projevil své účinky, měl by se užívat pravidelně po několik týdnů až měsíců, a to nejlépe 2 – 3x do roka. Důležité je při této kúře vyvarovat se alkoholických nápojů, syntetických léků a potravin bohatých na tuky.
Kdo by neměl užívat ostropestřec : Ostropestřec mariánský se v žádné formě nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, lidem s vysokým krevním tlakem a bez konzultace s lékařem osobám trpícím závažnými chorobami. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.
Jak dlouho trvá regenerace jater : Proces regenerace jater může trvat od několika týdnů do několika měsíců, v závislosti na rozsahu poškození a zdravotním stavu. V některých případech lze regeneraci podpořit vhodnou stravou, doplňky stravy a zdravým životním stylem.
Kdo nesmí užívat ostropestřec
Ostropestřec mariánský se v žádné formě nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, lidem s vysokým krevním tlakem a bez konzultace s lékařem osobám trpícím závažnými chorobami. Vedlejší účinky dlouhodobějšího užívání nejsou známy, pouze ve vzácných případech se v prvních dnech mohou projevit mírně projímavé účinky.
A:Snížení jaterních testů může být dosaženo pravidelným cvičením, vyváženou stravou, omezením konzumace alkoholu a léků, které by mohly poškozovat játra. Pokud je vysoká hladina jaterních testů způsobena infekcí nebo autoimunitní chorobou, je nutné podstoupit léčbu.Jak poznat, že vaše játra nejsou v pořádku
Mezi nejčastější patří zabarvení pokožky a bělma do žluta (tzv. žloutenka), únava, nechutenství, úbytek na váze, neobvyklé bolesti břicha nebo opuchnutí. Dalšími mohou být tmavě zbarvená moč a neobvyklá změna stolice.
Co nejíst při zvýšených jaterních testech : Co se týče stravy, je vhodné zvýšit příjem "zelených" potravin, jako je brokolice, kapusta, špenát, apod. Dále je také vhodné jíst více vlákniny. Určitě by se měla omezit konzumace alkoholu, uzenin, soli, bílého pečiva a přidaných cukrů (např. v bonbonech).