Antwort Jak dlouho Masirovat nohy? Weitere Antworten – Jak dlouho by měla trvat masáž

Jak dlouho Masirovat nohy?
Samotná délka klasické masáže šíje, hrudníku a břicha by měla být 15 minut. Délka klasické masáže obličeje, zad a končetin by měla trvat přibližně 25 minut. Částečná masáž kloubů může trvat asi 5 minut. Celková klasická masáž by měla trvat přibližně 60 minut a můžeme ji aplikovat 3krát týdně v sérii 10-krát.JAK ČASTO JE POTŘEBA NA MASÁŽ CHODIT Účinky reflexní lymfatické masáže pocítíme okamžitě po ošetření. Uvede totiž vaše tělo do rovnováhy a pocítíTe najednou příjemné změny. Chcete-li svému tělu dopřát dokonalý „detox“, pak je vhodné masáž opakovat vždy 3krát (každý týden jednou) a pak po půlroce znovu.Od kotníků postupujte k nártu, který snese i větší sílu dotyků. Třete ho klouby prstů dlaně sevřené v pěst, poté zvolte jemnější a delší dotyky – dvěma palci projíždějte po nártu až k prstům. Postupujte pomalu, nikam nespěchejte. Pak projíždějte jemnými dlouhými pohyby celou napnutou dlaní od kotníku až po prsty.

Na co je dobrá masáž nohou : Masáž nohou u dětí i dospělých může sloužit nejen k relaxaci, ale pomáhá také k léčbě některých onemocnění. Systematická masáž mimo jiné pomáhá stimulovat a uvolňovat svaly, zlepšuje krevní oběh a často snižuje bolest.

Kolik druhů masáží známe

Existuje přes 100 různých druhů masáží vycházejících z různých kulturních základů. Jednotlivé druhy masáží se vzájemně prolínají. Je to díky svébytnosti masérů, kteří se postupem své praxe vyvíjejí, studují různé masážní techniky či terapeutické metody a jejich pochopení vnáší do masáží jejich osobitost.

Co nedělat po masáží : Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.

Posaďte se v koupelně a masáží kopírujte lymfatický systém od chodidel směrem nahoru. Masírujte tělo pomalým tahem. Netlačte a nedřete pokožku. Začněte s masírováním plosek nohou, promněte prsty a pokračujte masáží přední strany nohy až ke kolenu.

Jak dlouho masáž trvá a na které partie se zaměřujete Celková masáž by měla trvat 60 minut a víc, záda a šíje 35 až 45 minut. Přitom se zaměřuji na bolestivá a namožená místa, např. šíje-trapézový sval nebo lýtka s achylovkou a chodidla.

Jak si masírovat stehna

Stehno masírujte dlaněmi – postupujte krouživými pohyby shora dolů po obou stranách stehna až ke koleni. Krouživými pohyby se vraťte zpět. Posuňte ruce o kousek stranou a stejným způsobem promasírujte celé stehno. Používejte rytmické krouživé pohyby, pracujte s větším přítlakem než u úvodního prohřívání.Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Nejvhodnější je si vzít pohodlné a prodyšné oblečení, v případě že nebudete svlékat všechno. Co je úplně nejlepší, tak sprcha před masáží. Ne že by tak šlo o tělesný pach, ale jde o to, že pokožka umytá lépe vsakuje masážní oleje, které pokožce jen skvěle přispívají k jejímu zdraví.

Kdy se nesmí masírovat : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Jak často by se mělo chodit na masáž : místo toho, abyste si dávali masáž jednou za měsíc, tak zkuste své investice a časové možnosti rozvrhnout do častějších návštěv. To znamená, že chodíte tedy spíše na kratší masáže v častějším intervalu. Obecně je vhodné chodit na masáž alespoň jednou za dva týdny.

Jak poznam že mi nefunguje lymfa

Pokud se naruší funkce lymfatického systému, obvykle se projeví následující příznaky:

  1. chronická únava.
  2. přibírání na váze.
  3. trávicí potíže.
  4. revma, artritida a bolesti kloubů
  5. nevysvětlitelná poranění
  6. časté bolesti hlavy.
  7. infekce nosních dutin.
  8. kožní problémy (akné, vyrážky atd.)


Fyzická aktivita je velmi důležitá pro správnou funkci lymfatického systému. Cvičení, jako je chůze, běh, jóga, plavání nebo jízda na kole, pomáhá stimulovat lymfatický tok a odvodnit tělo.Mezi nejlepší cviky na stehna, a to i ta vnitřní, patří už zmíněné dřepy, výpady a leg press. Kromě nich můžete zkusit i sumo mrtvý tah. Postavte se do rozkroku, lehce podřepněte, chytněte osu činky a chytněte ji na úroveň ramen. Silou nohou a zad ji vytáhněte k pasu tak, že se z podřepu postavíte.

Jak protáhnout vnější stehna : Pánev držíme u země. Rukou přitáhněte patu co nejvíce k hýždím a následně lehce nohou zatlačte proti ruce zhruba na 5 vteřin. Zhluboka se nadechněte a s výdechem uvolníme tlak nohy proti ruce a přitahujeme nohu ještě o trochu blíže k hýždím. V protažení se snažíme vydržet alespoň 20 vteřin.