Antwort Jak dlouho můžou být namočené sušené houby? Weitere Antworten – Jak dlouho se musí vařit sušené houby

Jak dlouho můžou být namočené sušené houby?
Jak dlouho vařit sušené houby

U sušených hub platí stejné pravidlo jako u hub čerstvých – potřebují alespoň půl hodiny varu a nic nezkazíte ani tím, když jim dopřejete i delší dobu v bublající lázni.Tyto lišky jsou sušené a stačí je jen namočit ve vodě. Složení: Lišky – Liška obecná (Cantharellus Cibarius). Houby namočte alespoň na 45 minut do teplé vody, poté je před vařením důkladně opláchněte. Konzumujte pouze dobře uvařené.Aby vám usušené houby vydržely, je potřeba je správně uskladnit, nejlépe ve vzduchotěsných nádobách ze skla nebo v dózách na potraviny, které uložíte na chladném a tmavém místě. Bez přístupu vlhkosti vám usušené houby vydrží i několik let. Přesto se doporučuje je spotřebovat do tří let od usušení.

Jak se používají sušené houby : Sušené houby se často využívají pro přípravu delikátních pokrmů asijské nebo evropské kuchyně. Nejčastěji se přidávají do polévek (například jihočeské kulajdy či bramboračky), do rizot, houbových omáček, pod dušené maso a do mnoha dalších vynikajících jídel.

Proč namáčet sušené houby

Sušené houby v kuchyni

Před použitím je namočte do vlažné nebo studené vody. Proč namáčet sušené houby Houby nasáknou vodu a budou měkčí.

Jak dlouho dusit houby na Omacku : Jak dusit houby

Pod pokličkou při mírné teplotě houby dusíme asi 20 minut, hlídáme je a případně dolijeme horkou vodu. Po ochutnání by houby neměly "vrzat" mezi zuby. Přebytečnou vodu vyvaříme už bez pokličky, nesléváme, protože bychom se tím připravili o chuť.

Kroupám i houbám sluší, když je předem namočíte do studené vody. Kroupy potřebují před vařením přinejmenším propláchnout studenou vodou, než se zbaví zákalu a nečistot, a rozhodně se vyplatí namočit je aspoň na 30 minut až hodinu do studené vody. Maličko nabobtnají a líp vám budou měknout.

Čerstvé houby můžou do lednice, ale snězte je ideálně do 2. dne a nejpozději do 48 hodin. Množí se v nich totiž látky způsobující nepříjemné zažívací problémy. Houby nakrájené na kousky můžete uložit i do mrazáku.

Jak dlouho lze skladovat houby

Podle vyhlášky § 22 vyhlášky č. 157/2003 Sb., do které spadají i houby, se za čerstvé houby považují jen houby, které volně rostou a jsou po sběru uchovávány v ledničce ne více jak 3 dny.relativní vlhkost 65 %. Před použitím se doporučuje nejdříve houby oprat a namočit na 2 hodiny (nejlépe přes noc) do vody nebo mléka (na 20 g sušených hub asi 200 ml tekutiny).Houby není třeba namáčet dlouho, stačí alespoň půl hodiny nebo hodinu, ideálně dvě až tři hodiny.

V kastrolu zpěníme lžíci másla, přidáme šalotku a necháme zesklovatět. Poté vložíme očištěné žampióny či hříbky, pokrájené na plátky. Orestované houby zalijeme smetanou a přidáme i změklé sušené houby, které jsme si připravili. Omáčku mícháme dokud nám nezhoustne, přidáme sůl a pepř podle chuti.

Kdy dát houby do omáčky : Kmín můžete přidat do pánve hned zpočátku s houbami, petrželku naopak nasekejte a vmíchejte až do hotové omáčky úplně nakonec. Houbové omáčky máme u nás v české kuchyni dvě: tmavou, a světlou. Tohle je ta tmavší, tedy bez smetany, a připravuje se z čerstvých hub.

Jak uchovávat houby v lednici : Čerstvě přinesené houby vydrží do druhého dne v lednici. Ale je třeba dodržet určité podmínky. „Skladujte v chladničce v prodyšné nádobě maximálně ve dvou vrstvách při teplotě 0 – 6 °C. Je důležité, aby se nezapařovaly, a proto je před uložením do chladu ani nemyjte.

Proč nedávat houby do mrazáku

Důvod, proč by houby neměly mířit rovnou do mrazáku, je jasný. Houby totiž obsahují enzymy, biologické vysokomolekulární látky, které houbu rozkládají. Během tohoto rozkladu se neustále uvolňují mykotoxiny, tedy nebezpečné škodliviny, které lidskému organismu jednoznačně neprospívají.

Houby namočíme do vlažné vody na cca hodinu. Pak je scedíme a přidáme do jídla, kde je provaříme. Vodou z namáčení jídlo (maso, rýži) podléváme nebo z ní uvaříme polévku. Namočené houby i s vodou, ve které jsme je namáčeli, povaříme doměkka a použijeme i s vývarem.Nálev se připravuje podobně jako na okurky: použít můžete koření jako je například bobkový list, tymián, kuličky pepře nebo hořčičné semínko. Takto zavařené houby vydrží rok. Po zchladnutí vždy zkontrolujte, zda se „dobře chytila víčka”, jak se po česku říká.

Jak dlouho dusíme houby : Pod pokličkou při mírné teplotě houby dusíme asi 20 minut, hlídáme je a případně dolijeme horkou vodu. Po ochutnání by houby neměly "vrzat" mezi zuby. Přebytečnou vodu vyvaříme už bez pokličky, nesléváme, protože bychom se tím připravili o chuť.