Antwort Jak dlouho Nepit před odberem krve? Weitere Antworten – Jak dlouho nepít před odběrem krve
Pro většinu biochemických vyšetření se doporučuje odběr krve v ranních hodinách a nalačno. Není doporučeno provádět odběr po noční směně. Nalačno se rozumí, že pacient cca 10 hodin před odběrem nejí. Lačnění nad 12 hodin je nevhodné, kratší lačnění jak 8 hodin je nedostatečné.Příliš tučná, vydatná nebo sladká zase s výsledky vyšetření nevhodně zamává. Pozor na večerní pití alkoholu, může zkreslit výsledky, zvláště pokud jde o měření hladiny cukru v krvi. Před odběrem je ideálním pitím voda, klidně bublinková, nikoli sladké limonády a podobně.Pokud kouříte den před odběrem ve větší míře, než jste zvyklí, nebo pokud kouříte ráno před odběrem – zvyšuje se pravděpodobnost zvýšení bílých krvinek nad povolený limit ve vyšetřovaném krevním vzorečku.
Jak dlouho Nekourit před odběrem krve : Kouření Vaši způsobilost k dárcovství krve nesnižuje, přesto je žádoucí, abyste v den odběru, minimálně 3 hodiny před odběrem nekouřili.
Co Nejist a Nepit před odběrem krve
V den odběru
dietně posnídejte (bez tuku) – nejlépe obyčejný rohlík, kmínový či toustový chléb, křehké kukuřičné plátky, rýžové chlebíčky, suchary, dětské piškoty, kukuřičné lupínky, med, džem, ovoce anebo zelenina. Nevhodné jsou mléčné a masné výrobky, vejce, celozrnné pečivo s olejnatými semeny, ořechy.
Co nedělat po odběru krve : Doma po odběru
– minimálně 12 hodin po odběru klidovější režim – nevykonávat činnosti vyžadující zvýšenou fyzickou námahu nebo psychickou zátěž (sport, práce ve výškách, řízení dopravních prostředků, zvedání těžkých předmětů…)
14 hodin před odběrem
- vynechejte jídla s obsahem tuku.
- zdržte se pití alkoholu.
- pijte dostatečné množství nealkoholických tekutin, až 3 litry za den.
- dbejte na dostatečný odpočinek – nevystavujte se zvýšené fyzické námaze (sport, sauna)
Povoleny jsou neslazené a nealkoholické tekutiny(voda, hořký čaj, minerálka). 2 dny před odběrem krve má být úplně vynechán alkohol(i pivo!), jelikož nadměrné pití alkoholických nápojů může nepříznivě ovlivňovat, resp. zvyšovat např. krevní lipidy.
Co s sebou na odběr krve
Nezapomeňte si vzít k odběru krve občanský průkaz, nebo cestovní pas (průkaz s fotografií) a průkaz pojištěnce. Žádná vyšetření nejsou nutná (všechna vyšetření budou provedena přímo na Krevním centru).Příprava na odběr
- tekutiny. – den před odběrem hodně pít – minimálně 2 až 3 l tekutin. – ráno před odběrem vypít min.
- kouření – min. 6 hodin (ideálně 12 hodin) před odběrem nekouřit (do krve se uvolňují škodlivé zplodiny)
- fyzická zátěž – 24 hod.
při odběru krve mezi 7:00 – 8:30 hod. ranní, má být poslední jídlo v den před odběrem mezi 17:00 – 19.00 hodinou). Pacient nemá být dehydratován(tj.
Doporučujeme dostatečný příjem tekutin 1,5–2 litry (čaj, káva, ovocné šťávy, džusy, minerálky). Je vhodné konzumovat ovoce,zeleninu, netučné pečivo, marmelády, med, těstoviny bez tučného dresingu, maso libové vařené, brambory vařené, to vše bez omastku.
Co Nedelat při odberu krve : POKYNY K ODBĚRU KRVE:
- 1 den před odběrem. Nezkonzumujte tučná a příliš sladká jídla. Vyhněte se nadměrné fyzické zátěži.
- 12 hodin před odběrem. Nejezte, pijte pouze vodu. K večeři jen lehké, stravitelné jídlo.
- 1 den před odběrem. Nezkonzumujte tučná a příliš sladká jídla. Vyhněte se nadměrné fyzické zátěži.
Co pít ráno na lačno : Pití sklenice horké či teplé vody na lačno pomůže nastartovat pohyby střev a zlepší tak pravidelnost vašeho vyprazdňování. Výsledek v podobě pravidelné stolice by se měl dostavit již po týdnu, kdy začnete své dny sklenicí teplé vody.
Co Nejist a Nepit před odberem krve
V den odběru
dietně posnídejte (bez tuku) – nejlépe obyčejný rohlík, kmínový či toustový chléb, křehké kukuřičné plátky, rýžové chlebíčky, suchary, dětské piškoty, kukuřičné lupínky, med, džem, ovoce anebo zelenina. Nevhodné jsou mléčné a masné výrobky, vejce, celozrnné pečivo s olejnatými semeny, ořechy.
Pomáhá při trávení
Nejenže teplá voda stimuluje činnost trávicího ústrojí, ale citrony navíc stimulují a čistí játra. Také usnadňují činnost trávicím enzymům.Pití vody po ránu je prospěšné i pro močové cesty. Působí preventivně proti zánětům a ředí kyseliny, které se nakonec dostanou do ledvin. Čím více pijete, tím více vyplavujete odpadní látky, a tím proplachujete močové cesty. Snížíte také nepříjemný zápach při vylučování moči a budete mít měkčí stolici.
Jak správně pít vodu s citronem : Tento "zázračný" nápoj pomáhá vyrovnat Vaše PH, udržet čistou a zářivou pleť, nastartuje Váš zažívací systém a také pomáhá redukovat váhu! Recept je jednoduchý, do sklenice vlažné vody (cca 2 dcl) si vymačkejte šťávu alespoň z poloviny citronu. A nezapomeňte, doporučuje se raději teplá případně vlažná voda, ne studená.