Antwort Jak dlouho působí Mospilan? Weitere Antworten – Jak často můžu použít Mospilan
Jak často Mospilan aplikovat
Na rajčata, papriky, okurky a okrasné rostliny se Mospilan aplikuje maximálně 2x, na ostatní plodiny 1x.Kdy aplikovat postřik Přípravek Mospilan 20 SP používejte maximálně třikrát během jedné vegetační sezóny. Interval mezi aplikacemi je 7 dní. Ošetření je třeba střídat s jinými přípravky, protože opakované používání insekticidů se stejným mechanismem účinku může vést k rozvoji rezistence škůdců.Dávkování: peckoviny (štítenka zhoubná) 2,5 g / 3 -10 l vody / 100 m2 / OL 0 dní (podle signalizace, v době hromadného rozlézání nymf; max. 1x za vegetační sezónu) třešeň, višeň (zobonosky) 2,5 g / 3 – 10 l vody / 100 m2 / OL 14 dní (podle signalizace, nejpozději na počátku růstu plůdků; max.
Kdy provést postřik proti mšicím : A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!
Kdy provádět postřik ovocných stromů
před 6 dny
Z pravidla se postřik ovocných stromů provádí v předjaří, kdy již nehrozí výraznější pokles teplot. Teplota by se měla pohybovat kolem 15°C. Postřik se prování ke konci vegetačního klidu, kdy již raší pupeny, ale ještě nedošlo ke kvetení (tedy pupeny ještě nepraskly).
Kdy provést postřik proti přezimujícím škůdcům : Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.
Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.
Pro hubení molic na okrasných rostlinách je možný přípravek Proti mšicím a molicím (Mospilan 20 SP). Můžete jej použít pro hubení: mšic a molic na okrasných rostlinách. mšic na okurkách, paprikách, rajčatech.
Kdy Postrik Mospilan
Postřik je nutné provést v době hromadného rozlézání nymf, maximálně však 1x za sezónu. Povolená je likvidace zobonosky na třešních, višních a slivoních pomocí systémového insekticidu Mospilan. Aplikace se provádí podle signalizace, nejzazším termínem je počátek růstu plůdku. Aplikaci je možné opakovat 2x za sezónu.Proti mšicím jsou nejúčinnější chemické postřiky Karate a Mospilan. Likvidují pouze savé a žravé škůdce, včelám ani jinému hmyzu neublíží.AFRIKÁN (AKSAMITNÍK): Vůně afrikánů odpuzuje nejen mšice, ale i háďátka, která napadají zeleninu, ale i třeba jahodník. Stačí několik afrikánů vysadit mezi rostliny, které chcete ochránit. OCTOVÁ VODA: Kdo umývá okna vodou s trochou octu, podle paní Jarmily tato voda poslouží i jako postřik proti mšicím na růžích.
Nejlepším prostředkem proti mechům a lišejníkům je postřik pěti- až osmiprocentním roztokem zelené skalice. Postřikujeme na podzim nebo záhy na jaře, před rašením pupenů. Napadené větve po postřiku dobře očistěte. Velký význam má v sadu obecná hygiena.
Kdy provádět postřik proti strupovitosti : Tato choroba může velmi výrazně omezit vaši úrodu. Proti rzi je nutné zasáhnout včas! Z praxe se velmi osvědčily přípravky účinné na strupovitost jádrovin v těchto termínech: 1x před kvetením a 1x 2-3 týdny po odkvětu. Postřiky aplikované po těchto termínech, zejména v době výskytu rzi, jsou pak již prakticky neúčinné.
Kdy postřik proti Pilatce : Postřik se provádí obvykle na konci kvetení (v době počátku opadu korunních plátků).
Kdy aplikovat Mospilan
aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí. Při použití přípravek Mospilan 20 SP možné přidat smáčedlo např. Silwet Star, přípravek neúčinkují na svilušky.
Molice jsou vůči řadě insekticidů odolné. Ovšem biologická ochrana, jakou je parazitoidní vosička Encaria formosa, si s nimi snadno poradí. Ideální je její nasazení právě ve sklenících a fóliovnících. Z insekticidních přípravků se používají látky na bázi pyrethrinů, rotenonu, bifenthrinu, imidaclopridu.Postřikový systémově působící insekticid ve formě vodou rozpustného prášku určen ý k hubení širokého spektra živočišných škůdců v ochraně rostlin, zejména působících škody sáním a požerem – mšici chmelové, mandelinky bramborové, mšic včetně vlnatky krvavé a obaleče jablečného, molic, třásněnek, puklice, blýskáčka …
Jak dlouho nesmí pršet po postriku : Vyčkejte 3 až 5 dní a proveďte postřik Bofixem. následné sekání dělejte v běžném termínu.