Antwort Jak dlouho se jde na haldu Emu? Weitere Antworten – Jak se dostanu na haldu Emu

Jak dlouho se jde na haldu Emu?
Na haldu Ema se lze dostat od mostu M. Sýkory (Sýkoráku) po žluté značce, nebo z druhé strany od ZOO Ostrava (opět po žluté). Výšlap na Emu nepředstavuje žádné bezpečnostní riziko (info pro neostraváky).Na vrchol vede žlutá turistická trasa buď ze Slezskoostravského hradu, nebo od Mostu Miloše Sýkory, kterou lemuje naučná stezka s 12 panely o historii hornictví ve městě, ideální je projít celý okruh a vrátit se zpět do centra města.Vstup na haldu je zdarma. Parkovat je možno zdarma na cestě u ZOO. Hlídá Městská poloicie. Délka trasy do 1 km.

Proč hoří haldy : Prohořívání hald je přirozeným výsledkem procesu samovznícení, které vznikalo během postupného vršení obrovského množství materiálu na skládku. Teplota uvnitř hald je neobyčejně vysoká, v haldě Ema činí například až 1500 stupňů Celsia. To je žár, který panuje uvnitř sklářských pecí při tavení křemičitého písku.

Kolik je halda

Podle map to je 324 metrů, podle jiných zdrojů pak 315 či 312 metrů nad mořem. Kopec tvoří tři desítky milionů metrů krychlových navezené hlušiny. Halda začala vznikat před rokem 1920.

Co to je halda : Halda (důl) nebo Výsypka – uměle navršená terénní nerovnost tvořená z těžební hlušiny nebo odpadu po těžbě nerostných surovin či tavbě rud. halda (datová struktura) – stromová datová struktura, kde prvky výše jsou menší než prvky níže. halda (paměť) – oblast paměti, kde probíhá dynamická alokace.

Počátky jejího založení pravděpodobně sahají do doby před rokem 1920. V šedesátých letech došlo ke vznícení nitra haldy a ta hořela až skoro do dnešních dnů. Teploty uvnitř kopce dosahovaly až 1 500°C a díky tomu se uvnitř kopce tvořily nové vzácné nerosty – porcelanity a jaspisy.

Halda Ema
Vrchol 312 až 315, dříve 325 m n. m.
Poloha
Světadíl Evropa
Stát Česko