Antwort Jak dlouho se líhnou křepelčí vajíčka? Weitere Antworten – Jak dlouho se líhnou křepelky
Jakmile máte připravenou líheň i násadová vejce, můžete začít se samostatným líhnutím, které obvykle trvá 16-18 dní. Klíčovými faktory k úspěšného líhnutí jsou především tyto 3 body: Teplota – líheň na vejce by měla po celou dobu inkubace udržovat teplota okolo 37,7°C.Postupujte při tom stejně jako u slepičích vajec, jen dobu vaření výrazně zkraťte:
- vejce natvrdo nechte ve vroucí vodě 2, maximálně 3 minuty,
- vejce naměkko vařte 1 minutu.
Líhnutí kuřat v líhni trvá přibližně 21 dní a může být zábavou pro celou rodinu. K líhnutí je zapotřebí líheň na kuřata, která udržuje teplotu a vlhkost během inkubace. První věc, kterou budete potřebovat před začátkem líhnutí kuřat v líhni, jsou samozřejmě vejce. Aby došlo k vylíhnutí, musí být vejce oplozená.
Kdy začnou snášet křepelky : Dospívají asi v 6 týdnech a obvykle začínají snášet vejce v padesátém dni svého života. V prvním roce života by měla křepelka snést 300 vajec. Slepice křepelky masného typu váží 280-300 g. Pohlavní dospělosti dosahují asi v 8 týdnu a za rok jsou schopné vyprodukovat až 250 vajec.
Jak udržet vlhkost v líhni
Vlhkost v líhni se zajišťuje za pomoci odpařování vody ze spodního víka inkubátoru, které slouží jako taková nádržka. Dostatečná vlhkost se tedy zajišťuje pravidelným doléváním vody do vyhraničených prostor viz instrukce od výrobce v jednotlivých fázích inkubace.
Jak stará vejce do líhně : Vejce starší než 8 dní mají sníženou šanci na vylíhnutí, která se blíží nule, pokud je vejce starší než 15 dní. Vybírejte vejce s normálním tvarem. Skořápka nesmí být měkká, prasklá, tenká nebo s modrým bodem (stará vejce). Před umístěním vajec do líhně je pomalu ohřejte ze skladovací na pokojovou teplotu.
Tepelná úprava u křepelčích vajec je opravdu velmi rychlá, protože vajíčka jsou velikostí třetinová než slepičí. Pokud je budeme chtít připravit natvrdo, vaříme přibližně 3-4 minuty. V případě, že bychom rádi křepelčí vejce naměkko, postačí vařit 2 minuty. Na hniličku pak přibližně necelé 3 minuty.
Jak vařit křepelčí vejce
Křepelčí vajíčka jsou malá, proto jí nebude zapotřebí moc. Každé vejce také může být jinak velké, toho se ale nebojte, na vaření to nebude mít žádný vliv. Když voda začne vřít, opatrně vložte do kastrůlku vajíčka. Pro uvaření naměkko vařte 2 minuty, na hniličku 3 minuty a natvrdo 4 minuty.
Jak stará vajíčka do líhně
Vejce starší než 8 dní mají sníženou šanci na vylíhnutí, která se blíží nule, pokud je vejce starší než 15 dní. Vybírejte vejce s normálním tvarem. Skořápka nesmí být měkká, prasklá, tenká nebo s modrým bodem (stará vejce). Před umístěním vajec do líhně je pomalu ohřejte ze skladovací na pokojovou teplotu.9-12 dnů, teplota 12°C, vlhkost 90%, otáčet, nebalit, vejce uložit tupým koncem nahoru; 13-16 dnů, teplota 11°C, vlhkost 90%, otáčet, balit do igelitu, vejce uložit užším koncem nahoru; 17-20 dnů , teplota 8-11°C, vlhkost 90%, otáčet, balit do igelitu, vejce uložit užším koncem nahoru.Pro oplozenost u všech druhů drůbeže je rozhodující správný poměr pohlaví. Ten je u lehkých plemen kura (kohout:slepice) 1:12–15, u středně těžkých plemen kura 1:10–13, u těžkých plemen kura 1:7–10, u bojových a původních zakrslých plemen 1:max. 8.
Prostor na křepelku: Každá křepelka potřebuje minimálně 125 až 150 čtverečních centimetrů prostoru. Pro pohodlný chov 10 křepelek by tedy kurník měl mít minimálně 1.25 až 1.5 metru čtverečních.
Co nejlepe pohlcuje vlhkost : 9 pokojových rostlin pohlcujících vlhkost
- KAPRADINA. Kapradiny patří mezi nenáročné pokojové rostliny, které pohlcují vlhkost a nevyžadují moc světla.
- TILANDSIE. Mezi další rostliny proti vlhkosti patří tilandsie.
- BŘEČŤAN.
- LOPATKOVEC.
- CHAMÉDOREA.
- DYPSIS.
- FILODENDRON.
- ZELENEC.
Co vytahuje vlhkost : Pravidelně větrejte
V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.
Jak často otáčet vejce v líhni
Vejce se otáčí ručně, jedno po druhém, minimálně dvakrát denně, o 180°, maximálně se otáčí jednou za hodinu. První otočení se provede třetí den inkubace, a poslední otočení se provádí tří dny před uplynutím inkubačního období podle instrukcí k líhnutí dle typu vajec.
Asiaté a čínská medicína nedá na křepelčí vejce dopustit. Oproti slepičím vejcím obsahují dvojnásobek vitaminů, vysoký podíl draslíku, železa a fosforu, esenciální aminokyseliny a velké množství lecitinu, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Jsou také bohatým zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin.Zdravá křepelka snese ročně až 320 vajec a jedno váží 11 až 15 gramů. Jsou vhodná proti alergiím, jejich účinky na zdraví jsou prokázané.
Kdy se Prosvěcují vejce : První kontrola: První prosvěcování by mělo proběhnout kolem osmého dne inkubace. Vyjměte násadové vejce z líhně a položte ho na prosvětlovačku. Důkladně si prohlédněte skořápku. Zdravé a oplozené vejce by mělo ukazovat jasnou cévní strukturu a postupně se vyvíjející embryo.