Antwort Jak dlouho se pečou sněhové pusinky? Weitere Antworten – Jak dlouho péct sněhové pusinky
Ještě však nic neplňte, veškeré náplně připravte až týden před Štědrým dnem. V té době můžete připravit i kokosky, sněhové pusinky, mini laskonky, máslové cukroví. Jako poslední připravte rumové kuličky a další nepečené cukroví.Sušte při 100 °C asi hodinu. Hotové pusinky poznáte tak, že se snadno odlepí od pečicího papíru.Bílky vyšlehejte se špetkou soli dotuha (čím tužší, tím lepší) a opatrně do nich vmíchejte kousky ovoce a zbytek cukru. Sněhovou čepicí pokryjte koláčovou základnu, snižte v troubě teplotu na 160 stupňů Celsia a koláč nechte asi 20–25 minut dopéct.
Jak udělat sníh na pusinky : Bílky vložíme do čisté a odmaštěné mísy. Můžeme přidat pár kapek citronové šťávy a pár zrnek soli. Ručním šlehačem šleháme zpočátku zvolna, přisypáváme cukr. Podle potřeby šleháme 15-20 minut, až je sníh opravdu velmi tuhý a lesklý.
Jak poznat správně upečené pusinky
doba šlehání je různá podle výkonu mixéru, podle počtu bílků. Ale hotové "těsto" na pusinky poznáte jednoznačně podle toho, že je sníh dost pevný, nádherně lesklý a po zastavení mixéru a vytažení metliček se Vám na sněhu v misce utvoří špičky, které perfektně drží tvar.
Jak správně upéct pusinky : Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.
Je dost možné, že lepkavost vzniká změnou teploty – pusinky nesmí přijít do chladu, musí se uchovávat při pokojové teplotě. Při změně teploty z chladné místnosti do tepla na nich zkondenzuje vzdušná vlhkost a zvlhnou na povrchu (a následně celé. Při špatném pečení jsou navrch suché a vlhké jen uvnitř.
Předehřejte troubu na 140 stupňů a plechy vyložte pečicím papírem. Těsto vložte do sáčku se zdobící trubičkou a pusinky stříkáme na plech. Pečte 15-20 minut dokud nejsou narůžovělé.
Proč praskají sněhové pusinky
Proč pusinky praskají
Velkým viníkem všech neduhů pusinek, je vysoká teplota při pečení. Pusinky bychom měli spíše sušit než péct. Proč nám tedy pusinky praskají Zvolili jsme příliš vysokou teplotu v troubě, správně vždy sušíme maximálně do 100 °C po dobu 1 hodiny.Plech vyložte pečicím papírem. Lžící naneste na papír kopečky vyšlehaného sněhu a pomocí zadní strany lžíce je vytvarujte. Nechte mezi nimi rozestupy alespoň 5 cm, při pečení trochu nabudou. Ztlumte teplotu v troubě na 140 °C a vložte do ní plech s pusinkami.Pro každý bílek použijte 50-60 g cukru.
Pokud snížíte množství cukru, sníh bude příliš měkký a ořechové pusinky nebudou v troubě držet tvar a můžou se vám roztéct.
Máslo necháme povolit při pokojové teplotě. Bílky začneme šlehat nad parou se špetkou soli a postupně přidáváme cukr. Mícháme tak dlouho, dokud je směs úplně hladká, krémová a má teplotu 71 °C. Až dosáhne požadované teploty, sundáme z páry a mícháme ještě dalších 7 minut na nejvyšší otáčky.
Jak ušlehat sníh nad párou : Připravte si hrnec, kam pěkně sedne mísa s bílky. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte k varu. Až bude voda vřít, umístěte nad rendlík mísu s bílky a začněte hned šlehat. Pokud chcete vyšlehat sníh s cukrem, vyčkejte až na vhodnou příležitost, která nastává, když se bílky trochu ohřejí.
Proč nejde vyšlehat sníh z bílků : Sníh se nevyšlehal: Pravděpodobně jste měli mastné nádoby, metly nebo bílky se zbytky žloutku. Všechny nádoby a pomůcky je nutné mít odmaštěné, můžete je před šleháním potřít citronovou šťávou nebo octem. Také je nutné pečlivě oddělit žloutky od bílků. I malý kousek žloutku zamezí správnému vyšlehání sněhu.
Jak poznat Přešlehaný sníh
Sníh je přešlehaný: Sníh, který se trhá a hrudkuje, je už přešlehaný. Z takového sněhu rychle unikne vzduch a jeho hlavní výhoda je zničená. Sníh je potřeba šlehat, dokud není hustý a jemný, ale nesmí téct. Jakmile tvoří špičky, které drží tvar, je ušlehaný.
Šlehejte šlehacími metlami, nejlépe elektrickým šlehačem, protože je to pohodlné a rychlé. Ale i různé ruční šlehače vám pomohou a ušetří námahu. Do bílků dejte špetku soli nebo kávovou lžičku vody a šlehejte zpočátku na nižší rychlost, aby se bílky napěnily a začaly nabírat vzduch.Vyšlehat sníh můžete pomocí elektrické metly, nebo ručně. Bílky pokojové teploty vyšleháte snadněji, vajíčka byste si tedy měli vyndat z lednice s předstihem. Do bílků přidejte špetku soli. Šleháte-li elektrickou metlou, začněte na nejnižších otáčkách a postupně přidávejte, dokud sníh nebude mít požadovanou hustotu.
Čím zpevnit sníh : Při mechanické cestě jde o běžné šlehání, kdy sníh narůstá vháněním vzduchu do kapsiček bílkovin. Pomocí soli, cukru a octa můžeme také sníh zpevnit. Pokud vejce nejsou čerstvá, ubývá v něm bílkovin a kazí se.