Antwort Jak dlouho se Sleha smetana? Weitere Antworten – Jak se Sleha smetana
Smetanu začněte šlehat pozvolna – nebude stříkat všude kolem. Jakmile však mírně zhoustne, šlehejte na maximální obrátky co nejkratší dobu. Jde o to, aby smetana zbytečně nezteplala. Když se konzistence blíží šlehačce, snižte rychlost a dokončete dílo – zpomalením se vyhnete přešlehání.Nejsnadnějším způsobem je použít hotový ztužovač šlehačky. Jde o směs glukózy a škrobu. Můžeme si vyrobit vlastní ztužovač a to smícháním 1 lžíce moučkového cukru a 1 lžíce bramborového škrobu. Vmícháme do smetany a ušleháme.Nahradit lze i smetanu ke šlehání, i když to je už vlastně samostatný recept. Na výrobu této náhrady šehačky si připravíme 1 litr oslazeného mléka a 125 g másla. Mléko zahřejme, přidáme máslo a necháme rozpustit. Směs pak mixérem (i ponorným) důkladně umixujeme a uložíme na 10-12 hodin do lednice.
Co dělat když nejde ušlehat šlehačka : Smetana se nejlépe ušlehá, když ji zpracujete studenou – vychlaďte ji asi 12 hodin před použitím na teplotu 2–6 °C. Miska i metličky by měly být také studené a dokonale čisté (odmaštěné!). Nejdříve šlehejte 1 minutu na nízké otáčky, pak zvyšte na vysoké a vyšlehejte do husté pěny.
Jak vyšlehat smetanu ke šlehání bez mixéru
Neuspěchejte to. Nejprve šlehejte na nižší obrátky a postupně přidávejte na intenzitě. Až se budete blížit požadované konzistenci, opět mírně zvolněte. Obsah mísy je potřeba kontrolovat – raději než po mixéru s mísou a krytem proto sáhněte po spolehlivém ručním šlehači.
Jak vyšlehat smetanu ke šlehání bez šlehače : Když máte láhev na 1 l smetany, musíte použít 2 bombičky. Pak musíte i 2x třepat. Aplikujete první bombičku, protřepete, vyšroubujete držák s bombičkou, prázdnou vyměníte v držáku za novou plnou, zašroubujete do hlavy a opět protřepete.
Pokud se šlehání smetany nepodaří, pomůže ztužovač šlehačky. Škrob, který je v tomto prášku obsažený, totiž brání usazování vody. Díky tomu je hmota tužší a smetana zároveň déle vydrží.
Věděli jste, že když se vám při šlehání smetana srazí, můžete to ještě napravit Smetanu dejte do hrnce na vařič a pomalu za stálého míchání zahřívejte, dokud se nevrátí do původního tekutého stavu.
Kdy se dává ztužovač do šlehačky
Pokud se šlehání smetany nepodaří, pomůže ztužovač šlehačky. Škrob, který je v tomto prášku obsažený, totiž brání usazování vody. Díky tomu je hmota tužší a smetana zároveň déle vydrží.Pokud jste zvyklí šlehačku sladit, přidejte i špetku soli. Sladká chuť se tím znatelně zvýrazní.Použití za studena (např. do šlehačky): Odeberte malé množství šlehačky, přidejte vyždímanou želatinu a lehce zahřejte (nevařit) – míchejte do úplného rozpuštění želatiny. Zbývající studený krém pomalu přidejte k želatině (nikdy obráceně). Nechte krém vychladit minimálně 4 hodiny.
Aby bylo možno smetanu dobře vyšlehat, měla by být dobře vychlazená (2-6 °C). Šleháme vždy od nejnižšího stupně a když začne houstnout, rychlost šlehače zvyšujeme. Cukr přidáváme vždy až před ukončením šlehání. Čokoládu na vaření můžete nahradit čokoládovou polevou.
Jak svařit smetanu : Taky můžete udělat klasický trik z dob, kdy nebyla k sehnání šlehačka 🙂 – svařit smetanu, kterou máte, s máslem, dobře vychladit a pak vyšlehat. Dělávalo se to s mlékem+máslem, ale vytunění smetany by určitě taky šlo.
Proč se mi srazila šlehačka : Často se smetana srazí vlivem vysokého teplotního rozdílu. Vyndejte ji proto z lednice s dostatečným předstihem, aby dosáhla pokojové teploty. V pokrmu ji nechte pouze prohřát, ale už ji nepřevařujte.
Co dělat aby se nesrazila smetana
Jak přidat smetanu do omáčky
- Před použitím vytáhneme smetanu z lednice a necháme ji chvíli při pokojové teplotě.
- Smetanu přiléváme až na samotném konci vaření, kdy ji pouze zahříváme, ale nevaříme.
- Dalším trikem je přidat do smetany trochu cukru, díky tomu se jakákoliv smetana v omáčce už nesrazí.
V sušenkách lze často nahradit medem. Ztužovač šlehačky: Ztužovač je pouze směs škrobu a cukru. Smíchejte 1 lžíci bramborového škrobu a 1 lžíci moučkového cukru. Nasypte k vychlazenému kelímku smetany ke šlehání a vyšlehejte do tuha.Aby bylo možno smetanu dobře vyšlehat, měla by být dobře vychlazená (2-6 °C). Šleháme vždy od nejnižšího stupně a když začne houstnout, rychlost šlehače zvyšujeme. Cukr přidáváme vždy až před ukončením šlehání.
Jak rychle šlehat šlehačku : Pokud použijete elektrický šlehač, začněte pomalu a zvyšujte rychlost postupně. Na závěr zase rychlost pomalu ubírejte. Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo.