Antwort Jak dlouho se vaří bezový med? Weitere Antworten – Jak se dělá med z bezu
Postup přípravy
Květy opereme a odstříháme velké stonky. Květy s citronem povaříme 20 minut ve vodě a necháme 24 hodin vyluhovat. Druhý den přecedíme přes plátno, do šťávy přidáme cukr a vaříme, až se začne táhnout. Horké plníme do sklenic a zavíčkujeme.Až se všechen cukr rozpustí, slijte do připravených a dobře vyvařených lahví a zavíčkujte. Nejlépe se lahve vyvařují ve velkém hrnci, kde je zalijete vroucí vodou a necháte pár minut vařit.Bezový čaj má tu výhodu, že není nutné ho nijak doslazovat – černý bez má sám o sobě velice sladkou příchuť. Na co ještě zabírá: Chřipka, angína, bronchitida, kašel, rýma, zánět dutin. Nálev z květů černého bezu (připravujeme stejně jako čaj) použijte k čištění a omývání citlivé pokožky.
Jak zavařit bezový sirup : Takže sirupy vyrábím tak, že na 3 litry vody použiju 2 citróny, 40 květenství bezu a lžičku kyseliny citrónové. To všechno jen přivedu k varu a nechám pod pokličkou odpočívat 1 – 2 dny. Pak přidám 1 kg cukru, přivedu téměř k varu, nechám vše pěkně propojit a nadávkuju do sklenic a 15 minut zavařuju.
Jak udělat čaj s medem
Meduňkový čaj
Příprava meduňkového čaje je přitom také jednoduchá. Stačí vzít 10 lístků čerstvé meduňky (nebo 1-2 čajové lžičky sušené meduňky), zalít vroucí vodou a nechat 10 minut louhovat. Osladit je meduňkový čaj možné medem nebo třtinovým cukrem a nic nezkazíte ani pár kapkami citronu.
Čím se nabírá med : Dřevěná palička na nabírání k medu neodmyslitelně patří, lidově bývá také nazývána medonoska, nebo medovka. Používala se již od pradávna, což svědčí o její praktičnosti.
Postup přípravy
Zahřejeme, aby se vše rozpustilo. Plníme do lahví nebo zavařovacích sklenic. Zavařujeme na 90 °C zhruba 10 minut.
Čaj z černého bezu
Usušené květy černého bezu dáme vyluhovat do vroucí vody asi na 7 – 10 minut. Množství sušeného květu záleží na Vaši chuti, pokud máte raději slabší nebo naopak silnější chutě čajů. Já doporučuji přibližně 2 polévkové lžíce na 0,5 l vody.
Co léčí bezinka
Může přinést úlevu při bolestech v krku, alergické i klasické rýmě, kašli a zánětu dutin nebo nachlazení. Doporučuje se i při problémech s nespavostí a také i při cévních chorobách. Připisuje se mu i pozitivní vliv na snižování vysokého krevního tlaku, podporuje činnost jater a najdete jej i v detoxikačních čajích.Nálev z bezového květu se používá při nachlazení a horečnatém onemocnění horních cest dýchacích, při chřipce. Pije se horký, oslazený medem. Bez zlepšuje pružnost cévních stěn a lehce snižuje krevní tlak.Usušené květy černého bezu dáme vyluhovat do vroucí vody asi na 7 – 10 minut. Množství sušeného květu záleží na Vaši chuti, pokud máte raději slabší nebo naopak silnější chutě čajů. Já doporučuji přibližně 2 polévkové lžíce na 0,5 l vody.
Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit. Pokud uniká, je potřeba ji rychle spotřebovat, protože jste při uzavírání udělali chybu.
Na co je dobrý čaj s medem : Propijte se díky čaji s medem k lepší imunitě
Med pomáhá při bolestech v krku, zmírňuje kašel, posiluje imunitní systém a podporuje lepší spánek, jeho blahodárné účinky ostatně potvrdila řada studií.
Jak dlouho se může pít šalvěj : Většinou se doporučuje nepřekračovat dvoutýdenní kúru. Po této době je možné si udělat přestávku, nebo pokračovat v užívání podle potřeby, avšak s přihlédnutím k případným vedlejším účinkům. Ohledně kombinace šalvějového čaje s jinými druhy čajů, jako například zeleným čajem, záleží na individuálních preferencích.
Na co je zdravy med
Bohatý na vitamíny a minerály. Med není jen fruktóza, ale obsahuje také celou řadu minerálních látek jako je železo, měď, fosfor, vápník, hořčík a stopové prvky mangan, kobalt, zinek, jód, fluor a kyselina křemičitá. Z vitamínů v medu najdeme vitamíny skupiny B a vitamín C.
Zda-li si med udrží svou formu a spadne na dno jako celek, je to pravý med. Můžete taky smíchat med s malým množstvím vody a dvěma či třemi kapkami octa. Pokud se objeví pěna, jedná se o nekvalitní med. V případě, že po otevření sklenice s medem na povrchu objevíte pěnu, to nevadí.Květy černého bezu zalijeme vařící vodou, přidáme cukr, nádobu přikryjeme a dáme na chladné místo. Občas zamícháme. Po třech dnech přecedíme, slijeme do lahví. Po zředění vodou získáme léčivý nápoj při nachlazení.
Na co je dobrá Bezová šťáva : Především výrazně podporuje imunitní systém a zvyšuje úroveň antioxidantů v těle, působí protizánětlibě a funguje proti virové i bakteriální infekci. Preventivně se používá pro prevenci a léčbu při nachlazení, chřipkách i angínách. A potěší i schopnost snižovat cholesterol.