Antwort Jak dlouho se vaří Gulasova polevka? Weitere Antworten – Jak dlouho se vaří gulášová polévka

Jak dlouho se vaří Gulasova polevka?
Na oleji osmahneme dorůžova nakrájenou cibuli, přidáme mleté maso, které za stálého míchaní a oddělování kousků restujeme, dokud se neoddělí kousky. Pak vmícháme papriku, krátce zarestujeme a zalijeme vývarem, případně vodou. Papriku jen zpěníme, jinak hořkne. Přidáme sůl, pepř, kmín a zhruba 30 minut pozvolna vaříme.Základem je však vždy cibule a nesmí chybět sladká mletá paprika. Do gulášové polévky se používá maso různých druhů, nejčastěji mleté, pokrájený salám či jiná uzenina. Gulášovou polévku lze připravovat i ve vegetariánské verzi. V tomto typu polévky obecně nenajdeme zeleninu, co ale nesmí chybět, jsou brambory.Na sádle osmahneme nadrobno nakrájenou cibuli do zlatohnědé barvy, přidáme kmín a maso, opečeme, přidáme nasekaný česnek (4 stroužky, 1 si ponecháme na konečné dochucení), osmahneme, zasypeme paprikou, krátce osmahneme, zasypeme moukou, opět krátce osmahneme, zalijeme vývarem nebo vodou, lehce osolíme, přivedeme k varu …

Čím se zahušťuje gulášová polévka : Jednoduchý a pohodlný způsob je zahušťování nastrouhanou syrovou bramborou. Přidáme ji co nejdříve, aby se důkladně rozvařila a rozmělnila v polévce. Oblíbené je zahušťování starším chlebem. Nejvhodnější je žitný chléb, od kterého odkrojíme kůrku a nakrájíme ho na malé kostky, nastrouháme nebo jednoduše rozdrobíme.

Jak dlouho se vaří guláš

Doba přípravy vždy závisí na stáří a kvalitě masa. Pokud maso i po dvou hodinách nebude dost měkké, pokračujte další půl hodiny či hodinu. Nejdéle by však dušení mělo trvat 4 hodiny. Jestli bude i po takové době maso stále tuhé, evidentně se jedná o maso ze staršího kusu, které už nezměkne.

Kolik se dává cibule na guláš : Myslím si, že přemíra cibule způsobí v guláši nadměrnou nasládlost a proto doporučuji na kilo masa maximálně 500 gramů cibule. Spíše však 300 – 400 gramů je určitě dostatečné množství. Pro přípravu jiných pokrmů, dušených mas, hovězích pečení a podobných pak stačí na kilogram masa 200 – 250 gramů nakrájené cibule.

Nezbytnou součástí guláše je cibule, někdo doporučuje dokonce stejné množství cibule jako masa. Z koření nesmí chybět paprika, která dává guláši chuť i pěknou barvu. A dál už se mohou recepty lišit. Přidávat je možné další zeleninu, například papriky a rajčata nebo kořenovou.

Do 1 1/2 litru vody vsypeme obsah sáčku hotové gulášové polévky, přidáme oloupané nadrobno nakrájené brambory, nakrájenou zeleninu, gulášové koření, drobně rozkrájený měkký salám a vše necháme 15 minut povařit.

Jak dochutit Gulasovku

Nezapomeňte polévku dochutit majoránkou.

Zdroj tepla vypneme a polévku dochutíme majoránkou, solí a mletým černým pepřem. Promícháme a necháme 15-20 minut zakryté, aby se všechny chutě propojily. Polévku na talířích dozdobíme nasekanými bylinkami.Zahušťovat můžeme chlebem, jíškou nebo syrovou bramborou. Pokud plánujeme zahustit guláš bramborou, syrovou ji nastrouháme na jemném struhadle a dáme do guláše. Je nutné počítat s tím, že se brambora musí ještě nějakou dobu povařit. Pokud budeme zahušťovat jíškou nebo záklechtkou, přidáme ji, až když je guláš hotový.Kolik jíšky

  1. 100 g jíšky (z 50 g tuku a 50 g mouky) zahustí 1 litr polévky nebo omáčky lehce.
  2. 125 g jíšky zahustí 1 litr polévky nebo omáčky tak nějak středně.
  3. 150-170 g jíšky zahustí 1 litr polévky nebo omáčky značně.


Když je maso měkké (ne rozvařené, že se rozpadá), dolijte vývar a dílo zasypejte rozdrobenou chlebovou střídkou. Ta se během krátkého provaření a po chvíli odstavení rozmočí a přirozeně guláš zahustí. V této fázi přidejte do guláše rozemnutou majoránku.

Kolik masa na 30 porcí guláše : Lépe a rychleji se vám udělá, pokud ji budete smažit osolenou. Pro cca 30 lidí jsme vařili asi ze 7 kg masa… vyšlo i na přidání, masa měl každý dostatek, počítali jsme cca 200g na osobu, podávali jsme s chlebem… Pokud chcete víc masa na osobu,tak vynásobte porci v gramech os.

Jak docílit aby byl guláš tmavý : Prozradíme, že viníkem je cibule. Barvu guláše ovlivňuje cibule, respektive to, jak moc je v začátku usmažená. Čím tmavší bude v základu, tím tmavší bude výsledný guláš. Jakmile nám začne v hrnci tmavnout, je třeba ji hlídat a míchat, protože by se rychle mohla spálit, a to už není žádoucí.

Čím srazit pálivou chuť guláše

Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.

Postup přípravy receptu

Hovězí maso omyjeme a nakrájíme na kostky. Sádlo a nakrájenou slaninu rozškvaříme v kotlíku, přidáme očištěnou, nakrájenou cibuli a necháme ji zpěnit. Přidáme mletou papriku, maso, sůl, pepř a dusíme ve vlastní šťávě. Když šťáva vysmahne, podlijeme maso horkou vodou a pomalu dusíme.O silnou masovou chuť se postará tuk a kolagen, proto vybírejte tučnější kousky hovězího masa – krk či loupaná plec jsou ideální. Pozvolným dušením se kolagen rozpustí a maso krásně změkne. Nešiďte rajský protlak – koncentrovaný dvakrát svařený doppio concentrato má intenzivní rajčatovou chuť bez zbytečné kyselosti.

Jak zavařit gulášovou polévku : Jídlo na dovolenou uvařte obvyklým způsobem, dejte do zavařovacích sklenic a sterilujte 2 hodiny na 100 °C. I přes dvouhodinové vaření jídlo již dále neměkne (nerozvaří se) a zůstane stejné. Důležité upozornění: do jídla nesmíte dávat mouku, protože by jídlo zkvasilo.