Antwort Jak dlouho se vaří Kvetakova polévka? Weitere Antworten – Jak dlouho vařit Kvetakovou polévku
Ve vroucí vodě květák 10 minut povaříme. Vyjmeme ho, necháme okapat a asi dvě třetiny prolisujeme. V polévkovém hrnci rozpustíme máslo, nasypeme mouku a upražíme světlehnědou jíšku. Zalijeme ji vývarem, osolíme, rozšleháme a asi 10 minut vaříme.Tipy na servírování: Polévku servírujte pokapanou olivovým olejem a posypanou najemno nasekanými bylinkami – vyzkoušejte například pažitku, hladkolistou petržel nebo klíčky řeřichy. Dle chuti můžete přidat také krutony z kváskového pečiva nebo lískové ořechy.Pokud přemýšlíte, jak květákovou polévku okořenit, sáhněte po muškátovém oříšku nebo po drceném kmínu. A co si takhle polévku ještě přiostřit Zkuste přidat chilli papričku, koriandr a špetku kurkumy či skořice.
Jak dlouho se má vařit květák : V hrnci přivedeme k varu osolenou vodu, přidáme květák a vaříme ho asi 5 až 8 minut do poloměkka. Ihned scedíme.
Co dát do polévky aby nebyla kalná
"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.
Jak dlouho vařit krupici v polévce : Vsypte je do vroucí vody s mrkví a povařte krupicové nočky zhruba 10 minut doměkka. Odstavte. Pažitku nasekejte nadrobno a vmíchejte do polévky.
Při vyšších teplotách se usazují (denaturují) ve vodě rozpustné bílkoviny a na hladině vývaru vytvářejí šedou pěnu, čímž ho zakalují.
Dáme péct do trouby vyhřáté na 220 stupňů asi na 15 minut, pak květáky otočíme posolíme, opepříme, okořeníme majoránkou a zakápneme balzamikem. Dáme péct na dalších pět minut, potom posypeme parmazánem a necháme ještě pět minut dopéct. Podáváme s čerstvou bagetou.
Čím se zahušťuje polévka
Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.Složení: karotka, cibule, CELER, sůl (4,5%), česnek, zázvor, libeček, kurkuma, nové koření, cukr, bobkový list, pepř. Směs sušené zeleniny a koření je skvělá nejen do polévek, ale i do omáček, zeleninových a těstovinových salátů nebo pomazánek.Poté každou růžičku květáku obalte nejdříve ve směsi mouky, poté ve vaječné směsi a nakonec ve strouhance. Plamen zvyšte na střední a olej zahřejte tak, aby se strouhanka po vhození začala smažit (165–170 °C). Obalený květák pak smažte na 2 etapy 5–7 minut, dokud nezezlátne.
Předvařený květák sceďte a nechte vychladnout. Potom ho obalte v trojobalu. V hladké mouce smíchané s mletým kmínem, pak v rozšlehaných vejcích se špetkou soli a nakonec ve strouhance. Takto obalený květák smažte ve vyšší vrstvě rozehřátého oleje ze všech stran dozlatova.
Jak poznat že je vývar hotový : Je důležité vývar držet těsně kolem bodu varu. Měl by jen tak lehce pobublávat. Ve chvíli, kdy jsou zbytky vyvařené a měkké, vše přecedíme přes sítko. V této chvíli je hotový základní zeleninový vývar, který je ale třeba dále upravit.
Jak dlouho se dělá vývar : Vývar vařte alespoň 1 hodinu na středním plameni, pokud chcete slabší vývar, nebo až 2,5 hodiny, pokud chcete vývar silnější. Pokud budete vařit delší dobu, můžete v průběhu přidat ještě trochu vody. Vývar přeceďte přes jemné síto a zeleninu i maso zpracujte do jiného pokrmu – třeba vše smíchejte s celozrnnou rýží.
Jaká mouka na noky do polévky
**Noky:** v hrníčku rozšleháme vejce s troškou soli a po lžičkách přidáváme krupici(nebo hrubou mouku).
Vývar: Do studené vody vložíme krůtí díly, kořenovou zeleninu, koření a mírným varem vaříme asi 2,5 hodiny dokud nezískáme silný vývar. Hotový scedíme a obereme krůtí maso, které použijeme do polévky.Vývar vařte alespoň 1 hodinu na středním plameni, pokud chcete slabší vývar, nebo až 2,5 hodiny, pokud chcete vývar silnější. Pokud budete vařit delší dobu, můžete v průběhu přidat ještě trochu vody. Vývar přeceďte přes jemné síto a zeleninu i maso zpracujte do jiného pokrmu – třeba vše smíchejte s celozrnnou rýží.
Jak napravit zakalenou polévku : Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí. Nachytají na sebe všechny nečistoty a při cezení se na nich udrží. Před sléváním hotového vývaru vždy do cedníku dejte papírovou kuchyňskou utěrku.