Antwort Jak dlouho se vaří pařížská šlehačka? Weitere Antworten – Jak dlouho se šlehá pařížská šlehačka

Jak dlouho se vaří pařížská šlehačka?
Pařížská šlehačka II.

Za stálého míchání vše necháme rozpustit ve vroucí vodní lázni. Odstavíme a necháme vychladnout. Misku poté přikryjeme fólií nebo alobalem a vložíme do ledničky na 12 – 24 hodin. Šleháme při středních otáčkách, opatrně do hustého krému.Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo. Správnou konzistenci poznáte tak, že když z mísy vytáhnete metlu, šlehačka se za ní pěkně natahuje a tvoří malé špičky.250 ml tekuté smetany ke šlehání zahříváme s 350 g moučkového cukru, když se začne ze smetany kouřit, důkladně do ní rozkvedláme 100 g práškového holandského kakaa a necháme směs přejít varem. Pak ihned odstavíme a po zchladnutí uložíme v chladničce do druhého dne.

Jak udělat krém z pařížské šlehačky : Postup přípravy

Do misky, která má i víčko nalijeme pařížskou šlehačku, do toho nalijeme 100 ml vaječného koňaku, posypeme kakaovým pudinkem bez vaření a jedním ztuhovačem šlehačky. Má tam být i vanilkový cukr, ale trochu křoupe v zubech – raději bych dala trochu prosátého moučkového cukru. Zavřeme víko a protřepeme.

Jak správně vyšlehat pařížskou šlehačku

Smetanou rozumějte smetanu ke šlehání s obsahem tuku 33% (215 g je klasický kelímek Kunín, Olma aj.). Aby bylo možno smetanu dobře vyšlehat, měla by být dobře vychlazená (2-6 °C). Šleháme vždy od nejnižšího stupně a když začne houstnout, rychlost šlehače zvyšujeme. Cukr přidáváme vždy až před ukončením šlehání.

Co přidat do šlehačky aby ztuhla : Krém zachrání i lžíce práškové želatiny, nabotnalé v troše vody a poté zahřáté, aby se želatina rozpustila. Nalijeme ji do smetany a znovu vyšleháme. Pár kapek citrónové šťávy také pomůže šlehačku zpevnit a ještě bude mít svěží citrusovou chuť.

Věděli jste, že když se vám při šlehání smetana srazí, můžete to ještě napravit Smetanu dejte do hrnce na vařič a pomalu za stálého míchání zahřívejte, dokud se nevrátí do původního tekutého stavu.

Smetana se nejlépe ušlehá, když ji zpracujete studenou – vychlaďte ji asi 12 hodin před použitím na teplotu 2–6 °C. Miska i metličky by měly být také studené a dokonale čisté (odmaštěné!). Nejdříve šlehejte 1 minutu na nízké otáčky, pak zvyšte na vysoké a vyšlehejte do husté pěny.

Jak poznat Uslehanou šlehačku

Během chvilky máme hotovo.

  1. Do misky nalijeme 1 kelímek 40% smetany ke šlehání.
  2. Šleháme nejdříve na mírné otáčky.
  3. Když je smetana ještě polotekutá, ale už houstne, zvýšíme otáčky.
  4. Ke konci otáčky zase snížíme a došleháme. Nešleháme dlouho, abychom nechtěně nevyrobili máslo.
  5. Správně ušlehaná šlehačka je hustá a nadýchaná.

Pokud se šlehání smetany nepodaří, pomůže ztužovač šlehačky. Škrob, který je v tomto prášku obsažený, totiž brání usazování vody. Díky tomu je hmota tužší a smetana zároveň déle vydrží.Často se smetana srazí vlivem vysokého teplotního rozdílu. Vyndejte ji proto z lednice s dostatečným předstihem, aby dosáhla pokojové teploty. V pokrmu ji nechte pouze prohřát, ale už ji nepřevařujte.

Věděli jste, že když se vám při šlehání smetana srazí, můžete to ještě napravit Smetanu dejte do hrnce na vařič a pomalu za stálého míchání zahřívejte, dokud se nevrátí do původního tekutého stavu.