Antwort Jak dlouho se vaří pšenice? Weitere Antworten – Jak dlouho Namacet pšenici
Základem je dobré namočení. Existují různé přístupy. Ten úplně nejklasičtější spočívá v namočení do vody na zhruba 48 hodin. Pšenice nesmí z vody vykukovat.Neupravenou pšenici není vhodné používat k lovu ani k vnadění ryb! Pro atraktivnější vnadění můžeme nechat pšenici naklíčit. Stačí ji namáčet ve vodě do doby, kdy pukne, a začnou se vyvíjet drobné klíčky.Jak připravit ječmen nebo kroupy:
Zalijeme dvojnásobkem vody. Přivedeme k varu. Osolíme. Vaříme až do změknutí, nejlépe v tlakovém hrnci 45 min až 1,5 h.
Jak Namacet obiloviny : Jak namáčet rýži, pohanku nebo třeba pšenici
Zrna namočte do cca trojnásobného množství vlažné až teplé vody a přidejte malý hrnek kefíru (vodního i mléčného) nebo syrovátky (může se vám vysrážet při výrobě mléčného kefíru). Nechte stát na kuchyňské lince 12 – 24 hodin. Během této doby můžete vodu i několikrát obměnit.
Co nesmí slepice
Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.
Proč nejíst pšenici : Podle některých odborníků vlivem propustného střeva procházejí prozánětlivé látky střevem do mozku, kde způsobují u geneticky predisponovaných dětí zánět a autismus. Ve studiích se ukazuje, že pšenice, zejména gliadin, lektiny a další látky nezpůsobuje jen alergii, ale take zánět a propustné střevo, jak ukazují studie.
Pšenice – Drobná semínka pšenice zlatavé barvy mají ryby také v oblibě. I pšenici upravujeme namáčením do doby, až pěkně změkne. Drobná zrnka lze i uvařit, což celý proces úpravy této návnady urychlí. I pšenici lze nechat naklíčit.
Když si nechávám předklíčit pšenici špaldu nebo žito na vaření kaší, postupuji velice obdobně jako při klíčení luštěnin. Zrníčka na talíři zaliji vodou a nechám je první den celé ponořené. Další den je vodou již jenom promývám a mám je přikryté sítkem, přes které položím utěrku, aby neosychaly.
Jak vařit ječmen
Do hrnce dejte 3-4 šálky vody a čajovou lžičku soli. Přidejte propláchnutý ječmen a při střední teplotě vařte cca 20-25 minut (do požadované měkkosti uvařeného ječmene – vyzkoušejte); poté nechejte pod pokličkou cca 5-10 minut „dojít“. Uvařený ječmen propláchněte horkou vodou, nechejte na cedníku okapat.Pěstuje se též jako pícnina či meziplodina. Společně s pšenicí, kukuřicí a ječmenem je to jedna z nejrozšířenějších obilnin nejenom v mírném pásu; na rozdíl od pšenice je ale o trochu odolnější, takže snese i pěstování ve vyšších polohách.Osolit – jakmile obilovina začne vřít, osolíme ji, zavřeme pokličkou a ztlumíme plamen na minimum (případně použijeme rozptylku). 5. Vařit – obilovinu vaříme bez míchání do doby, až je měkká. Případně kontrolujeme a doléváme vodu.
Jedním z důvodů proč namáčet luštěniny je, že se tak zbavují nestravitelných oligosacharidů, které z velké části vyplaví do namáčecí vody, kterou pak vylijeme. Druhým z důvodů, ryze praktický je, že se namáčením zkrátí doba varu a to hodně podstatně. Ještě více se pak stravitelnost zvýší, když luštěniny i naklíčíme.
Čím nikdy Nekrmit slepice : Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.
Kolik pšenice sežere slepice : Samotného suchého krmiva by slepice měla dostat 40 až 60 gramů denně, doplněných o píci a další čerstvou stravu, jako je například tráva, kopřivy, jablka, mrkev a další. Dohromady by měla denní krmná dávka vycházet přibližně na 120 gramů pro jednu slepici. Krmení by měli slepičky dostávat dvakrát denně.
Co jíst místo obilovin
ječmenné kroupy nejlépe nahradí čirok či slzovka, pšeničný kuskus nahradí kuskus z kukuřice, bulgur nahradí třeba quinoa, jáhly nebo pohanka.
Často se mísí s pšenicí, která je nejrozšířenějším druhem obilovin. Specifickou odrůdou je pšenice špalda. Mezi obiloviny přirozeně bezlepkové patří rýže, pohanka, jáhly (proso), amarant, quinoa, kukuřice, a některé druhy ovsa.Postup je velmi jednoduchý, stačí vám červená pšenice, nechlorovaná voda, sůl bez jódu a nádoba na kvašení. Vodu převařte, vložte sůl (já používám 1% v poměru k vodě – při 1 litru vody použiji 10 g soli). Vodu následně nechte zchladit, do nádoby na kvašení vložte pšenici, zalijte vodou se solí a uzavřete.
Jak uchovat vařený Partikl : trvanlivost 12 měsíců (doporučujeme skladovat při teplotě 5-20 °C, ne na přímém slunci). Po otevření sáčku je ideální spotřebovat do 3 dnů. Nespotřebované množství lze uchovávat v uzavíratelné nádobě (sklenici) při teplotě do 8°C po dobu max. 30 dnů.