Antwort Jak dlouho se vaří veprova plec v Papinaku? Weitere Antworten – Jak dlouho vařit plecko v papiňáku
Postup přípravy receptu
V papiňáku rozpálíme sádlo (nebo olej) a maso na něm ze všech stran zprudka opečeme. Přidáme nakrájenou cibuli a podlijeme vodou. Papiňák uzavřeme. Jakmile začne unikat pára ztlumíme oheň a vaříme cca 30 minut, odstavíme z ohně a necháme dojít.5 tipů, jak vařit v tlakovém hrnci
potravina | čas přípravy |
---|---|
hovězí maso | 25 – 30 minut |
vepřové maso | 20 – 30 minut |
ryby | 15 – 20 minut |
brambory | 10 – 15 minut |
Jak dlouho dusit vepřovou plec
Vepřová plec se na dušení hodí nejlépe. Není tak suchá, jako vepřová kýta a guláš je z ní vynikající. Na kostky pokrájenou plec, po předchozím orestování, dusíme asi 45 minut. Samozřejmě maso ochutnáme, abychom měli jistotu, že je opravdu měkké.
Jak dlouho vařit Krkovici v papiňáku : Postup přípravy
Do papiňáku si dáme olej, na kterém osmažíme cibuli, pak přidáme maso, necháme ho osmažit, přidáme kmín, papriku, pepř, hříbky, zalijeme vodou, aby bylo maso ponořeno. Ještě osolíme, dáme masox a celou nakrájenou lahůdkovou cibulku, papiňák zavřeme a dusíme na nejmenší teplotu 20-30 minut.
Jak se vaří v tlakovém hrnci
Nejprve hrnec zahřejte na vysokou teplotu, dokud se neuzavře bezpečnostní ventil. Poté teplotu snižte, tak aby z tlakového ventilu mírně unikala pára. S hrncem manipulujte opatrně mimo dosah dětí a víko neotvírejte nadměrnou sílou. Počkejte, až bude upuštěn všechen tlak.
Kolik má být vody v tlakovém hrnci : Při plnění tlakového hrnce musíme dbát na to, abyste hrnec naplnili maximálně do 2/3 jeho objemu. V případě jídel, která během vaření pění nebo bobtnají, např. polévky nebo luštěniny, rýže apod., plňte hrnec maximálně do 1/2 objemu nádoby, abyste zabránili nežádoucímu zanesení ventilů a překypění.
Pokrájené maso podlijeme cca 1 dl vody a povaříme asi 10 minut. Natlakováním pak samo necháme dojít. Pokud maso necháme vcelku, podlijeme asi 2 dcl vody a vaříme asi 25 minut, pak odstavíme a necháme dojít. Po odtlakování maso zkontrolujeme, případně dobu varu o chvíli prodloužíme.
V pekáčku rozpustíme sádlo a maso zprudka opečeme ze všech stran. Přidáme na měsíčky nakrájenou čerstvou cibuli, sušenou cibuli, oloupané celé stroužky česneku a kmín. V pivu rozmícháme hořčici a maso jím podlijeme. Přiklopíme víkem a pečeme na 150 °C přibližně 2 hodiny.
Co uvařit s vepřové plece
Z vepřové plece lze připravit i vynikající špízy, ražniči a čevabčiči. Plecko navíc není tak suché jako kýta. Takže se zejména velká plec dá krájet i na plátky, které se hodí na grilování. Jen se musí před marinováním tzv.Přidáme kosti, zalijeme vodou a mírně osolíme. Přidáme pár kuliček pepře a bobkový list. Tlakový hrnce uzavřeme, dáme na střední plamen a natlakujeme. Jakmile začne upouštět páru, zmírníme plamen a vaříme asi 60 minut.Postup přípravy
V pekáčku rozpustíme sádlo a maso zprudka opečeme ze všech stran. Přidáme na měsíčky nakrájenou čerstvou cibuli, sušenou cibuli, oloupané celé stroužky česneku a kmín. V pivu rozmícháme hořčici a maso jím podlijeme. Přiklopíme víkem a pečeme na 150 °C přibližně 2 hodiny.
Maso osolte a okořeňte podle chuti, vložte do hrnce bez podlévání, můžete přidat třeba zeleninu nebo houby. Zakryjte alobalem a pečte při 170°C několik hodin, asi 3,5 -4 hodiny,až se maso rozpadá.
Jak nejlépe upéct plecko : Troubu předehřeju na 160 °C. Kůži na mase nařežu „cik cak“. V mističce promíchám kmín, pepř, sůl a olivový olej a směs důkladně vmasíruju do kůže a do masa. Maso položím do většího pekáče a peču 4 hodiny.
Co udělat z vepřové plece bez kosti : Vepřová plec se hodí na všechny druhy úprav jako jsou: vaření, dušení, pečení, ale i jako mleté či trhané maso. Jde o maso, které si zachovává šťavnatost a křehkost. Ideální úprava masa je do omáček na houbách, na kmínu, jako sekaná nebo holandský řízek.
Jak vařit vývar v papiňáku
Vývar se nevaří, ale táhne!
Optimální teplota je 85–98 °C, v papiňáku se vývar drží pod bodem varu až do 120 °C, dokud z něj neuniká pára. Výhodou tlakového hrnce je nejen vyšší teplotní hranice a rychlejší extrakce, ale taky schopnost zadržet aroma a chutě, které jinak unikají do kuchyně.
Troubu předehřeju na 160 °C. Kůži na mase nařežu „cik cak“. V mističce promíchám kmín, pepř, sůl a olivový olej a směs důkladně vmasíruju do kůže a do masa. Maso položím do většího pekáče a peču 4 hodiny.Z vepřové plece lze připravit i vynikající špízy, ražniči a čevabčiči. Plecko navíc není tak suché jako kýta. Takže se zejména velká plec dá krájet i na plátky, které se hodí na grilování.
Jak dlouho se vaří vepřové maso : Očištěné vepřové maso vložíme do hrnce, zalijeme studenou vodou a pozvolna vaříme doměkka. Doba vaření závisí na druhu masa (cca 2 hodiny).