Antwort Jak dlouho se Zavařuje játrová paštika? Weitere Antworten – Jak dlouho zavařovat játrovou paštiku

Jak dlouho se Zavařuje játrová paštika?
Paštiku naplníme do skleniček 100-150 ml a uzavřeme. Vložíme do zavařovacího hrnce a tepelně opracováváme 80 min při teplotě 80°C. Skladujeme v chladničce.Skleničky naplňte cca do tří čtvrtin – ne víc, aby vám paštika nevytekla, dobře zavíčkujte, vlože do hrnce a zavařujte hodinu a půl.Zavařování paštiky a pomazánek, mezi které můžeme zařadit např. škvarkovou, masovou, houbovou nebo zeleninovou, probíhá při 90 °C přibližně 40 minut. Stejně jako u ostatních zavařených jídel, i u paštik a pomazánek opakujeme zavaření další den, asi 30 minut.

Jak uchovat domácí paštiku : Domácí paštiku můžete uchovat v chladničce po dobu až 5 dní. Pokud se paštiku rozhodnete zavařit, udělejte to raději dvakrát, aby se zničilo co nejvíc nežádoucích mikroorganismů. I potom však paštiku skladujte v lednici a spotřebujte do 14 dnů.

Jak zavařit játrovou paštiku

Játra, bůček a česnek semeleme, přidáme šťávu z upečeného bůčku, kterou jsme předem scedili, dochutíme solí a pepřem. Promíchanou paštiku plníme do skleniček, ale jen trochu přes polovinu, aby při zavařování paštika nevykypěla. Zavařujeme mírně 2 hodiny. Je možné přidat do paštiky upečené kuře nebo kačenu.

Jak dlouho zavařovat v páře : Po zavaření nechte sklenice v hrnci zcela vychladnout. Jak zavařovat v páře: Do hrnce umístěte sklenice a přidáte teplou vodu, aby pokrývala zhruba polovinu výšky sklenic. Poté zahřejte vodu na 80 až 90 °C a takto ji nechte zhruba půl hodiny.

V ledničce vám takto připravená paštika vydrží zhruba čtyři dny. Případně ji můžete sterilovat v malých skleničkách pod víčkem, zhruba 60 minut na dostatečnou konzervaci bohatě stačí.

Játrová paštika s brusinkovým želé

Klasickým paštikám dodá nejlepší chuť směs koření v podobě pepře, hřebíčku, tymiánu, bobkového listu a… Podívejte se na všechny paštiky.

Jak dlouho zavařovat

Jak dlouho zavařovat

Obecně platí, že ovoce a zelenina se zavařují asi 10-20 minut v zavařovacím hrnci s teplotou vody kolem 85-100 °C. Maso a jiné potraviny s vysokým obsahem bílkovin obvykle vyžadují delší zavařování, a to 60-100 minut při teplotě 100-120 °C. Vždy je dobré se řídit receptem a pokyny výrobce.Nejoblíbenější koření na paštiky

  • bílý pepř Pepř bílý je stejně jako černý a zelený plodem pepřovníku černého, liší se různými stupni zralosti a způsobem zpracování.
  • bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
  • černý pepř
  • česnek.
  • hřebíček.
  • koriandr.
  • kubebový pepř
  • majoránka.

Jak dlouho vařit maso v páře

  1. telecí (15-20 minut)
  2. drůbeží (10-15 minut)
  3. králičí (10-15 minut)
  4. zvěřina (10-15 minut)
  5. vepřové (20-30 minut)
  6. hovězí (30-40 minut)


17-20 g soli. Pokud do paštiky nepřidáme tu trochu polévky, po zavaření je to spíš taková paštika ke krájení. Koření smíchám podle naší chuti, ale nikdy nesmí chybět mletý hřebíček.

Jak poznam Zkazenou zavařeninu : Jak poznám, že je zavařenina zkažená To poznáte, nebojte se. Zkažená zavařenina po otevření šumí, perlí, je kalná nebo zapáchá. Často je varovným signálem nafouklé víčko.

Jak poznat zkaženou zavařeninu : Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit. Pokud uniká, je potřeba ji rychle spotřebovat, protože jste při uzavírání udělali chybu.

Kolik se dává solí do paštiky

Nevíte-li si rady se solením, zvažte směs před přidáním polévky a na každé kilo dejte max. 17-20 g soli. Pokud do paštiky nepřidáme tu trochu polévky, po zavaření je to spíš taková paštika ke krájení. Koření smíchám podle naší chuti, ale nikdy nesmí chybět mletý hřebíček.

Jak tedy na vaření v něm Do většího hrnce nalijte tolik vody, aby její hladina dosahovala až těsně pod dno pařáčku. Vložte do něj potraviny, které chcete připravit, přikryjte pokličkou a nechte vařit. Během varu je potřeba jen kontrolovat vodu v hrnci, aby se všechna neodpařila.Živiny a vitamíny se při něm z velké části zachovají. Při vaření voda vyplavuje mnoho minerálních látek, ale při vaření v páře jich většina zůstává vázána v potravinách. Při vaření v páře je také snazší najít optimální okamžik vaření: při vaření v horké vodě je konzistence rychle pryč, pokud se na chvíli rozptýlíte.

Jaké koření se dává do paštiky : Skládá se z nového koření, zázvoru, pepře černého, muškátového ořechu, bazalky, tymiánu, bobkového listu, skořice a soli. Paštikové koření můžeme použít i k ochucení dušených jater a ledvinek, na různá dušená masa typu ragú, dušené hovězí plátky, na skopové, vepřové, králičí i drůbeží maso.