Antwort Jak dlouho se Zavařuje paštika? Weitere Antworten – Jak dlouho se Zavaruje paštika

Jak dlouho se Zavařuje paštika?
Uvařené a upečené maso pomeleme najemno se sádlem a játry. Přidáme zbytek ingrediencí, dobře dochutíme až přechutíme a naplníme do 2/3 do skleniček. Sklenice vložíme do hrnce na zavařování a zavařujeme na 80 až 90 stupňů asi jednu hodinu.Skleničky naplňte cca do tří čtvrtin – ne víc, aby vám paštika nevytekla, dobře zavíčkujte, vlože do hrnce a zavařujte hodinu a půl.Zavařování paštiky a pomazánek, mezi které můžeme zařadit např. škvarkovou, masovou, houbovou nebo zeleninovou, probíhá při 90 °C přibližně 40 minut. Stejně jako u ostatních zavařených jídel, i u paštik a pomazánek opakujeme zavaření další den, asi 30 minut.

Jak zavařit hotovou paštiku : Hotová uvařená jídla přendáme do zavařovacích sklenic ještě teplá. Sklenice uzavřeme a sterilizujeme 45 minut při 95°C. Polévky zavařujeme stejně jako hotová jídla, ale nezahušťujeme je. Vývar necháme zavařovat 30 minut při 95°C, zeleninovou polévku 40 minut a husté polévky 60 minut při 90°C.

Jak dlouho zavařovat v páře

Po zavaření nechte sklenice v hrnci zcela vychladnout. Jak zavařovat v páře: Do hrnce umístěte sklenice a přidáte teplou vodu, aby pokrývala zhruba polovinu výšky sklenic. Poté zahřejte vodu na 80 až 90 °C a takto ji nechte zhruba půl hodiny.

Jak dlouho zavařovat : Délka zavařování závisí na velikosti sklenice. U větších sklenic sterilujeme 10-13 minut, menší sklenice 5-8 minut. Pokud zavařujete v troubě poprvé, dejte zavařit nejprve první sklenici a dle toho přizpůsobte teplotu a délku ostatních zavařenin.

Nevíte-li si rady se solením, zvažte směs před přidáním polévky a na každé kilo dejte max. 17-20 g soli. Pokud do paštiky nepřidáme tu trochu polévky, po zavaření je to spíš taková paštika ke krájení. Koření smíchám podle naší chuti, ale nikdy nesmí chybět mletý hřebíček.

Skládá se z nového koření, zázvoru, pepře černého, muškátového ořechu, bazalky, tymiánu, bobkového listu, skořice a soli. Paštikové koření můžeme použít i k ochucení dušených jater a ledvinek, na různá dušená masa typu ragú, dušené hovězí plátky, na skopové, vepřové, králičí i drůbeží maso.

Jak dlouho vydrží Domácí játrová paštika

V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva.Jídlo na dovolenou uvařte obvyklým způsobem, dejte do zavařovacích sklenic a sterilujte 2 hodiny na 100 °C. I přes dvouhodinové vaření jídlo již dále neměkne (nerozvaří se) a zůstane stejné. Důležité upozornění: do jídla nesmíte dávat mouku, protože by jídlo zkvasilo.Jak dlouho vařit maso v páře

  1. telecí (15-20 minut)
  2. drůbeží (10-15 minut)
  3. králičí (10-15 minut)
  4. zvěřina (10-15 minut)
  5. vepřové (20-30 minut)
  6. hovězí (30-40 minut)


Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit. Pokud uniká, je potřeba ji rychle spotřebovat, protože jste při uzavírání udělali chybu.

Jaké koření dát do paštiky : Nejoblíbenější koření na paštiky

  • bílý pepř Pepř bílý je stejně jako černý a zelený plodem pepřovníku černého, liší se různými stupni zralosti a způsobem zpracování.
  • bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
  • černý pepř
  • česnek.
  • hřebíček.
  • koriandr.
  • kubebový pepř
  • majoránka.

Kolik se dává solí do paštiky : Nevíte-li si rady se solením, zvažte směs před přidáním polévky a na každé kilo dejte max. 17-20 g soli. Pokud do paštiky nepřidáme tu trochu polévky, po zavaření je to spíš taková paštika ke krájení. Koření smíchám podle naší chuti, ale nikdy nesmí chybět mletý hřebíček.

Jak uchovat paštiku

Čerstvou játrovou paštiku je možné uchovávat v chladničce při teplotě dva až čtyři stupně, ale musí se rychle zkonzumovat. Ostatně játrová paštika by se měla skladovat přímo nad přihrádkou na zeleninu, kde je největší chlad. Již otevřené výrobky je třeba spotřebovat do několika dnů.

Ty mastnější mohou už po roce žluknout nebo změnit konzistenci, ale zase jsou více pečující. Ty sušší vydrží déle. Pokud mění barvu, konzistenci, vysychají a hrudkovatí, určitě je vyhoďte.Jak dlouho zavařovat

Obecně platí, že ovoce a zelenina se zavařují asi 10-20 minut v zavařovacím hrnci s teplotou vody kolem 85-100 °C. Maso a jiné potraviny s vysokým obsahem bílkovin obvykle vyžadují delší zavařování, a to 60-100 minut při teplotě 100-120 °C. Vždy je dobré se řídit receptem a pokyny výrobce.

Jak dlouho zavařovat hotová jídla : Hotová uvařená jídla přendáme do zavařovacích sklenic ještě teplá. V žádném případě nezavařujeme zahuštěné omáčky, zahuštění se provádí až při jejich ohřívání před konzumací. Sklenice uzavřeme víčky a zavařujeme 45 minut až jednu hodinu ve vodě teplé 95°Celsia, pak sklenice necháme běžným způsobem pomalu vychladnout. .