Antwort Jak dlouho trvá horečka u kojenců? Weitere Antworten – Jak dlouho může mít dítě horečku

Jak dlouho trvá horečka u kojenců?
Dětem může škodit teplota vyšší než 38, tedy horečka a ěchto případech je třeba podávat léky ke snížení teploty. Jestliže do 48 hodin, maximálně do třetího dne horečka trvá, je dobré kontaktovat lékaře. Ten případně doporučí další vyšetření, která by vyloučila nějaká závažnější onemocnění.Horečka trvá tak dlouho, dokud není tělo za vrcholem boje proti původci onemocnění, obecně by však měla ustoupit do několika dní.Horečku u dětí lze srážet léky či ochlazováním organismu, tedy zábaly či sprchováním vlažnou vodou. „U dětí se doporučuje paracetamol, u těch starších tří měsíců i ibuprofen.

Co dělat při horečce 39 u kojence : Pokud dítěti naměříte zvýšenou teplotu, tedy 37 °C až 38 °C, není potřeba propadat panice. Horečku je třeba srážet až od momentu, kdy teplota překročí 38 °C! V případě, že tělesná teplota dítěte překročí hranici 40 °C, tedy hranici vysoké horečky, kontaktujte lékaře nebo záchrannou službu.

Jak často měřit teplotu miminku

→ Tělesná teplota se u nás v porodnici měří 2x denně – u vizity a před koupáním. → Pokud jste GBS pozitivní a nestihly vám vykapat antibiotika v dostatečné době před porodem, tělesnou teplotu u miminka měřte co 3 hodiny do doby než uplyne 48 hodin po porodu (riziko novorozenecké sepse).

Kdy jet na pohotovost s horečkou u dětí : Nad 38,5°C horečkou (febrilií). Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.

U starších dětí se obracíme na lékaře, pokud horečka trvá déle než 3 dny a nebo při zhoršování doprovodných symptomů. U dospělých je důvodem k vyhledání lékaře dlouhotrvající horečka nebo vysoká neklesající horečka (přes 41°C).

Když vás potká horečka, není nutné hned první den běžet k lékaři. S návštěvou doktora ale neotálejte, pokud si naměříte více než 38 °C, tento stav trvá více než tři dny a nijak se nelepší. Při teplotě, která atakuje 40 °C a nedaří se ji během jednoho dne srazit, se opravdu nevyplatí pokoušet se ji vyležet doma.

Kolik musí dítě vypit při horečce

Zvýšená teplota se pohybuje mezi 37,5 a 38,5 stupně, o horečce se mluví od 38,5 stupně. Mírná horečka je mezi 38,5 a 39,5 stupně. Od 40°C je to už dramatičtější, mluvíme o vysoké horečce.Jaké teploty jsou normální

36,5 – 37 °C je ideální teplota miminka. Méně než 36,5 nebo dokonce 34 °C signalizuje podchlazení. Děťátko zkuste zahřát suchým teplem (oblečení, deka, přivinutí na své tělo) a pokud by se vám to nepodařilo, kontaktujte lékaře. 37 – 37,9 °C představuje zvýšenou teplotu.Kdy vyhledat lékaře

  1. Pokud horečkou trpí kojenec do 6 měsíců věku či pokud má dítě do 1 roku horečku vyšší než 39 °C.
  2. U starších dětí je vhodné navštívit lékaře pokud je dítě apatické, málo močí, nechce pít, zvrací, je zmatené, neklidné, má bolesti ucha, hlavy nebo krku, má vyrážku či mramorovanou kůži.


U dětí, které netrpí na vznik febrilních křečí, není většinou potřeba teplotu do 38 °C nijak snižovat. Při horečce nad 38 °C se pro snižování rozhodujeme na základě celkového stavu dítěte. Pokud dítě normálně jí, pije, hraje si, spí a nic ho nebolí, není nutné horečku snižovat.

Co delat s miminkem kdyz má teplotu : Pokud děťátku stoupá tělesná teplota, rodič mu utírá čelo a podpaží houbičkou nebo látkovou plenou namočenou ve vlažné vodě. Vhodné je na čelo přikládat studené obklady. Vždy je třeba zajistit dítěti s horečkou dostatek tekutin, musí hodně pít.

Kdy jet s miminkem na pohotovost teplota : Kdy jet na pohotovost

horečka nad 38 °C u dítěte ve věku do 3 měsíců horečka nad 39 °C u dítěte ve věku 3-6 měsíců horečka nad 38 °C po dobu 5 dnů

Po kolika dnech s horečkou k lékaři

Když vás potká horečka, není nutné hned první den běžet k lékaři. S návštěvou doktora ale neotálejte, pokud si naměříte více než 38 °C, tento stav trvá více než tři dny a nijak se nelepší.

Po porodu miminka je třeba se telefonicky ohlásit praktickému lékaři pro děti a dorost a domluvit si s ním převzetí miminka do péče, ideálně do 2 dnů od propuštění z porodnice. Převzetí do péče může proběhnout formou návštěvy lékaře doma u novorozence nebo v ordinaci.