Antwort Jak dlouho trvá přiznání příspěvku na bydlení? Weitere Antworten – Kdy mi přijde rozhodnutí o příspěvku na bydlení

Jak dlouho trvá přiznání příspěvku na bydlení?
Úřad rozhodne do 30 dnů od podání žádosti. + 30 dnů v případě sociálního šetření, nebo když jde o složitý případ.O příspěvek můžete požádat až tři měsíce zpětně. Žádost se již nebude podávat každý rok, ale pouze jednou. Prostřednictvím Klientské zóny Jenda můžete také dokládat vaše čtvrtletní příjmy a náklady na bydlení.Příspěvek na bydlení se vyplácí měsíčně, a to po uplynutí kalendářního měsíce, za který náležel, a to nejpozději do konce kalendářního měsíce následujícího po tomto měsíci.

Kdy se podava příspěvek na bydlení 2024 : Náklady na bydlení se prokazují za kalendářní čtvrtletí, které předchází měsíci, ve kterém podáváte žádost o příspěvek na bydlení. Kalendářní čtvrtletí jsou leden až březen, duben až červen, červenec až září a říjen až prosinec. Pokud tedy žádáte například v červnu, prokazujete náklady za leden až březen.

Kam volat ohledně příspěvku na bydlení

Pokud potřebujete pomoc s vyplněním žádosti, můžete se obrátit na bezplatnou linku Call centra ÚP ČR (800 77 99 00). Podrobně o jednotlivých možnostech elektronického podání se dozvíte v odkaze Chystáte se vyplnit formulář a podat žádost Šetřete svůj čas a "úřadujte" elektronicky z domova.

Který den chodí příspěvek na bydlení : Jinak termín výplaty dávek státní sociální podpory je do konce měsíce, u nás chodí příspěvek na bydlení v posledním termínu po 26. dni v měsíci.

Za komplikace se omlouváme. Pokud vás zajímá, v jaké fázi zpracování je právě váš příspěvek na bydlení, můžete se obrátit na Call centrum Úřadu práce ČR prostřednictvím bezplatné linky 800 77 99 00.

Formulářové přílohy

  1. Náklady na bydlení*
  2. Čtvrtletní příjem*
  3. Prohlášení osob bez příjmů
  4. Prohlášení osob, které neuhrazují náklady na své potřeby společně se žadatelem.
  5. Doplňující údaje o osobách k žádosti o příspěvek na bydlení
  6. Výživné
  7. Potvrzení o studiu.
  8. Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce.

Jak doložit příjmy k příspěvku na bydlení

Je žadatel, nebo některá z osob, která byt užívá, cizinec

  1. buď pracovní smlouvu nebo potvrzení o pobírání dávek v nezaměstnanosti nebo nemocenských dávek.
  2. nebo doklad o hlášení k pobytu na území ČR.

Příspěvek na bydlení je dávka státní sociální podpory vyplácená opakovaně na základě podané žádosti o pří- spěvek na bydlení. O dávku je možné požádat až 3 mě- síce zpětně od data podání žádosti o dávku, jestliže jsou splněny zákonné předpoklady.Zaměstnanci Úřadu práce ČR mají nově právo v rámci hodnocení nároku na příspěvek oprávnění provést v bytě kontrolu. Mohou ji však vykonat jen na základě vašeho předchozího souhlasu. Zástupce úřadu práce se vám musí prokázat služebním průkazem a zvláštním oprávněním, které vydává krajská pobočka Úřadu práce ČR.

Ty zlstávají na stejné úrovni jako v přechozím roce: 1 nebo 2 osoby: 3 571 Kč 3 osoby: 4 669 Kč 4 a více osob: 5 632 Kč

Co všechno se pocita do příspěvku na bydlení : Do tohoto příjmu spadá jak čistá mzda, tak i některé dávky: podpora v nezaměstnanosti, nemocenská, mateřská, rodičovský příspěvek, příspěvky na děti i starobní, invalidní a pozůstalostní důchod. Při výpočtu příspěvku na bydlení se tyto příjmy posuzují za poslední kalendářní čtvrtletí.

Co musím splňovat abych dostal příspěvek na bydlení : Příspěvek na bydlení dostanete, pokud za bydlení utratíte více než 30 % (v Praze 35 %) příjmu, pokud však 30 % příjmu (v Praze 35 %) zároveň není vyšší než normativní náklady na bydlení (více na www.mpsv.cz v sekci Průvodce – Dávky a příspěvky – Bydlení – Příspěvek na bydlení).

Co doložit k doplatku na bydlení

Formuláře

  1. Doklad o výši měsíčních příjmů
  2. Celkové sociální a majetkové poměry.
  3. Informace o užívaném bytu (obývaném prostoru)
  4. Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce.
  5. Ostatní společně posuzované osoby.
  6. Stanovená vyživovací povinnost.
  7. Potvrzení o studiu.
  8. Potvrzení o zdravotním stavu vydané ošetřujícím lékařem.


Příspěvek na bydlení: Kde žádat a co je třeba doložit

  • čisté příjmy: výplatní páska, daňové přiznání, případně další doklady prokazující pobírání příspěvků
  • nájemní smlouvu.
  • potvrzení o nákladech na bydlení (energie, služby…)
  • v případě doplatku či přeplatku vyúčtování služeb a energií