Antwort Jak dlouho vařit kroupy v polévce? Weitere Antworten – Jak dlouho se vaří kroupy do polévky
Zalijte čistou vodou, osolte ji a přiveďte k varu. Vařte do změknutí – záleží na velikosti krup a na tom, jak měkké kroupy chcete mít. Malým kroupám bude stačit 20-30 minut, ale průběžně je ochutnávejte. Pokud kroupy používáte jako vložku do polévku nebo omáčky, vždy je nejprve uvařte zvlášť.Příprava: Vyprané kroupy namočíme v dostatečném množství vody na cca 30 minut. Do stejné vody přidáme sůl a vaříme 20 – 25 minut.V rýžovaru připravíme kroupy stejně jednoduše, jako rýži, nemusíme je při vaření hlídat – postupujeme stejně, jako při vaření rýže (nebo bulguru) – na jednu odměrku krup dvě odměrky vody. Tip Mimibazaru: Ječné kroupy jsou vynikající potravina při redukčních, ale i nabíracích (svalových) dietách.
Proč namáčet kroupy : Kroupy potřebují před vařením přinejmenším propláchnout studenou vodou, než se zbaví zákalu a nečistot, a rozhodně se vyplatí namočit je aspoň na 30 minut až hodinu do studené vody. Maličko nabobtnají a líp vám budou měknout.
Jak se vaří kroupy do polévky
Před přípravou kroupy propláchněte, vložte do hrnce se studenou vodou, osolte, přidejte kapku oleje a vařte pod poklicí bez míchání. Po 20–30 min. vaření je zrno křupavé, po 50 minutách rozvařené a vhodné do pomazánek a nákypů. Po uvaření nechte 5 minut dojít.
Jak se dělá Kroupová polévka : Na rozpáleném oleji opečeme nejprve zeleninu, pak přidáme maso, kroupy, vše orestujeme, zalijeme vývarem a vaříme na mírném ohni 1 hodinu. Poté přidáme na malé kostičky nakrájenou bramboru, vaříme ještě 20 minut, pak osolíme, opepříme. Servírujeme s nasekanou petrželkou.
Na rozpáleném oleji opečeme nejprve zeleninu, pak přidáme maso, kroupy, vše orestujeme, zalijeme vývarem a vaříme na mírném ohni 1 hodinu. Poté přidáme na malé kostičky nakrájenou bramboru, vaříme ještě 20 minut, pak osolíme, opepříme. Servírujeme s nasekanou petrželkou.
Před přípravou kroupy propláchněte, vložte do hrnce se studenou vodou, osolte, přidejte kapku oleje a vařte pod poklicí bez míchání. Po 20–30 min. vaření je zrno křupavé, po 50 minutách rozvařené a vhodné do pomazánek a nákypů. Po uvaření nechte 5 minut dojít.
Jak uvařit kroupy aby Nenadýmaly
Kroupy před vařením namočíme, čímž zároveň urychlíme dobu jejich vaření. Namáčíme je alespoň na dvě až tři hodiny, nejlépe však přes noc. Poté vodu, ve které jsme je namáčeli, slijeme. Uvaříme je pozvolna doměkka, můžeme k nim přidat koření, které brání nadýmání – např.Ječné kroupy se právem zařazují mezi potraviny zdravé výživy. Preventivně působí proti srdečně-cévním chorobám, žaludečním a střevním potížím. Snižují hladinu cholesterolu a lipidů v krvi a jsou velmi účinné proti zácpě. Na rozdíl od ostatních obilovin mají nižší podíl lepku.Před přípravou kroupy propláchněte, vložte do hrnce se studenou vodou, osolte, přidejte kapku oleje a vařte pod poklicí bez míchání. Po 20–30 min. vaření je zrno křupavé, po 50 minutách rozvařené a vhodné do pomazánek a nákypů. Po uvaření nechte 5 minut dojít.
Vyprané kroupy namočíme v dostatečném množství vody na cca 30 minut. Do stejné vody přidáme sůl a vaříme 20-25 minut. Po uvaření kroupy propereme. Pozor na připalování, při vaření nutno občas promíchat!
Co dát do polévky aby nebyla kalná : "Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.
Jak dlouho namočit a uvařit kroupy : Na jak dlouho namáčet kroupy
Dobu vaření krup výrazně zkrátíme tím, že je před vařením namočíme do vody, podobně jako když vaříme luštěniny. Namáčíme je nejméně na dvě až tři hodiny, nejlépe ale přes noc. Poté je uvaříme v dostatečném množství vody, výrazně totiž zvětší svůj objem.
Kdy jíst kroupy
Kromě zabijačkových specialit můžete kroupy využít jako skvělou zavářku do polévek, vmíchat je do kaší, klidně je servírujte i jako samostatnou přílohu místo rýže nebo je přisypte zastudena do salátů. A samozřejmě nezapomeňte na vánočního černého kubu se sušenými houbami.
Vývar vařím pomalu, pozvolna, několik hodin, dávám cibuli se slupkou, kousek rajčete (babská rada, že zabrání zakalení), odebírám ten šum a neměla by se tam nalít studená voda z kohoutku, musí se převařit, aby se nezakalil, cedím přes sítko.Je důležité vývar držet těsně kolem bodu varu. Měl by jen tak lehce pobublávat. Ve chvíli, kdy jsou zbytky vyvařené a měkké, vše přecedíme přes sítko. V této chvíli je hotový základní zeleninový vývar, který je ale třeba dále upravit.
Co se zakalenou polévkou : "Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.