Antwort Jak dlouho vydrží koberec? Weitere Antworten – Kdy vyměnit koberec
Koberec byste měli vyměnit alespoň každých deset let.Čištění koberce octem
Po octu sáhněte ve chvíli, kdy chcete oživit barvy svého zašedlého koberce. Připravte si roztok z 20 mililitrů octa a 1 litru vody. Roztokem vydrhněte koberec, ale snažte se, aby byl pouze vlhký, nikoliv promáčený. Směs nechte působit 20 minut, vysušte ji suchým hadrem a nakonec koberec vysajte.Jak často byste měli koberec vysávat Ideální je se do toho pustit dvakrát až třikrát týdně. Jakmile totiž nečistoty do koberce zašlapete, samotným vysáváním se jich už nezbavíte. Kromě frekvence vysávání hraje důležitou roli i směr, jakým vysáváte.
Jak se starat o kamenný koberec : Kamenný koberec je možné ošetřovat běžnou posypovou solí nikoli však štěrkem nebo pískem. Prosolování nedoporučujeme v případě kamenného koberce UV REZIST – v některých případech by při častém užití soli mohlo vzniknout mírné zabělení plochy.
Co je vhodné dát pod koberec
Nejvhodnější podklad koberce je mřížkový podklad. Ať již se jedná o mřížku typu AB (Action Backing), Juta (mřížka z jutového vlákna), Duotex (kombinace mřížky a slaboučkého filcu), atp. Samostatnou třídou jsou tkané koberce typu Axminister, které mají nejkvalitnější podkladní vrstvu.
Jak casto Tepovat koberec : Otázkou je, jak často koberce mokrou cestou čistit. Pokud doma pravidelně vysáváme a o koberce se staráme, stačí je vytepovat jednou za rok až dva. Pokud máte doma zvíře, v rodině je někdo alergický, nebo máte malé dítě, můžeme doporučit čistit častěji – jednou až dvakrát ročně.
Oblíbená je prášková soda, kterou vetřete do koberce a necháte působit přes noc. Pak ji pečlivě vysajete. Některé dámy používají octovou vodu nebo kysané zelí. Oboje odstraní lepivé zbytky alespoň z vrchní vrstvy koberce.
Ceník čištění koberců
Extrakční čištění koberců (pro většinu koberců) | do 50 m2: 45 Kč/m2 nad 50 m2: 35 Kč/m2 |
---|---|
Suché čištění koberců speciální směsí | 85 Kč/m2 |
Koberce na schodišti | 30 Kč/ks (kobercový nášlap) 50 Kč/ks (stupnice a podstupnice) 100 Kč/ks (podesta) |
Impregnace koberců | 49 Kč/m2 |
Jak dlouho vydrží kamenný koberec
Toto doporučujeme provádět po 2-3 letech v závislosti na množství slunečního svitu, který na plochu dopadá a také v závislosti na tom, jak je plocha využívána a zatěžována. U kamenného koberce UV REZIST, který je na polyaspartické bázi, není přetírání nutné, protože u něj nedochází k žádným změnám vlivem UV záření.Kamenný koberec je zapotřebí pravidelně revitalizovat, tzn. přetírat revitalizačním nátěrem, který nejen, že zpevní jeho povrch, ale také zajistí vyšší lesk. Tuto činnost je vhodné opakovat po každých 2-3 letech, v závislosti na množství slunečního záření a míře zatížení, kterému je koberec vystaven.Hustá a mastná srst zaručuje výbornou ochranu proti zašpinění. Vylité víno či kávu jen setřete, a nemusíte se ani bát sáhnout po vysavači klidně den poté, kdy si koberec pořídíte. Navíc koberec z takové vlny je antistatický, nepřitahuje prach a je dokonce nehořlavý.
Při řezání je vhodné koberec zatlačit do rohu mezi podlahu a stěnu a vytvarovat ohyb přesně v místě, kde bude koberec řezán. Poté přitlačíme nůž v úhlu cca 45° ke do rohu mezi stěnu a podlahu a provedeme přesný řez koberce. Ořízneme všechny přesahující strany koberce a máme hotovo.
Jak dobře vyčistit koberec : Vezměte ocet, postříkejte s ním flek na koberci, nasypte na něj jedlou sodu a nechte bublat. Koberec poté setřete vlhkým hadrem. Sůl – pomocí soli dostanete z koberce špínu a nečistoty. Nasypte sůl na koberec, nechte alespoň půl hodiny působit a pak koberec důkladně vysajte.
Jak vycistit koberec bez Tepovace : Jedlá soda a ocet si perfektně poradí s mastnými skvrnami a zašlou barvou koberce. Pastu vytvořenou z jedlé sody a octa v poměru 1:1 naneste na celý koberec a nechte působit nejlépe přes noc. Druhý den koberec vyluxujte nebo velmi pečlivě vyklepejte. Barvy budou opět dokonale zářivé.
Jak oživit Zašlapaný koberec
Oblíbená je prášková soda, kterou vetřete do koberce a necháte působit přes noc. Pak ji pečlivě vysajete. Některé dámy používají octovou vodu nebo kysané zelí. Oboje odstraní lepivé zbytky alespoň z vrchní vrstvy koberce.
Vezměte ocet, postříkejte s ním flek na koberci, nasypte na něj jedlou sodu a nechte bublat. Koberec poté setřete vlhkým hadrem. Sůl – pomocí soli dostanete z koberce špínu a nečistoty. Nasypte sůl na koberec, nechte alespoň půl hodiny působit a pak koberec důkladně vysajte.Prvním krokem každého čištění je klasicky vysát koberec. Následně rozprašte přípravek na suché čištění. Pokud máte koberec s vyšším vlasem, použijte kartáč a přípravek do koberce pořádně „zakartáčujte“. Pak už stačí jen vyčkat, nechat přípravek působit (dle přiloženého návodu) a následně koberec důkladně vysát.
Jak často měnit koberec : Základní péče o koberce by měla zahrnovat pořádně vysávání jednou za týden. Pokud máte doma alergika, tak dvakrát. Nejlepší je použít vysavač se silným sáním, který nečistoty vytáhne až z hloubky mezi vlákny.