Antwort Jak dlouho vydrzi betonovy plot? Weitere Antworten – Čím natřít betonový plot
Pro nátěr betonu je možné použít různé nátěrové hmoty jako jsou např. odolné fasadní barvy V4018 Barlet silion, V4015 Barlet silikát (vč. příslušných penetrací), rozpouštědlová barva na betony S2131 Betex a řada dalších. Použití nátěrů nátěrovými hmotami je však velmi problematické.Celkově stavba betonového plotu trvá zhruba do 2 týdnů. Stavba vyžaduje základy v nezámrzné hloubce, pro realizaci se využívají cihly, tvarovky, bloky či kameny, které je potřeba omítnout, aby nedocházelo k rychlé degradaci materiálu. Stavební prvky se k sobě spojují pomocí malty, betonu nebo lepidel.Ceník prací
Název | MJ | Cena v Kč |
---|---|---|
Montáž podhrabových desek (rovina) | ks | 415 |
Napínání pletiva výšky 100, 125 cm | m | 114 |
Napínání pletiva výšky 150, 160, 180 cm do 100 m | m | od 145 |
Napínání pletiva ve výšce 200 cm a více | m | od 205 |
Jak dlouho vydrží dřevěný plot : Plot ze dřevěných příček představuje tradiční formu ohraničení pozemků. Při správné ochraně dřeva proti povětrnostním vlivům vydrží desítky let. Dřevěný plot je nenáročný na zhotovení, o to větší péči vyžaduje v průběhu času. Životnost můžete výrazně prodloužit vhodným ošetřením povrchu.
Co dát pod betonový plot
Nabízíme tyto alternativy, které můžete dát pod plot.
- PODHRABOVÉ DESKY.
- ZAHRADNÍ BETONOVÝ OBRUBNÍK.
- FOLIE Pod – Plot.
- FOLIE CHODNÍČEK.
Co zasadit k betonovému plotu : Květiny a okrasné traviny
V případě slunečního prostoru před plotem je dobré vysadit například levanduli, rozchodník, šalvěj, růže, lilie perovskie, sléz, okrasné cibuloviny, větrnici nebo různé okrasné trávy.
Nejlevněji vyjde stavba z ocelového pletiva, naopak mezi nejdražší patří kované ocelové ploty. Nejméně pracnou variantou je pak stavba z hotových prefabrikátů.
Betonové ploty cena
Standardní cena za běžný metr plotu vychází přibližně na 500,- až 1000,- Kč, záleží od výrobce, kvality a vzoru. Pro barevné ploty v barvě pískovce vychází cena o cca. 20-30% výš.
Který živý plot je nejlepší
Rostliny pro živé ploty – nejoblíbenější stálezelené druhy
- Cesmína (Ilex Meservae) – existuje v mnoha odrůdách. Cesmína je většinou ideální pro stálezelené živé ploty.
- Zerav (Thuja) – roste rychle a je odolný vůči mrazu.
- Tis obecný (Taxus baccata) – je vhodný pro ty, kteří nechtějí trávit hodiny zastřiháváním.
Pokud je pro vás zásadní bezpečnost, je betonový plot tou správnou volbou. Standardně se staví ploty vysoké 2 metry. Maximální výška plotu je však až tři metry.Natírání betonového plotu je ošemetná práce, jelikož pouze zlomek betonových zdí má hydroizolaci, která by na betonové konstrukci zabránila vzniku kapilární vlhkosti. Následně popíšeme dva různé systémy ošetřující péče. Příprava podkladu: Zbruste povrch brusným papírem o hrubosti 80.
– Dělají Vám radost na zahradě za každého počasí. – Skleněné koule mohou být účinné při odpuzování ptáků od zahrady. Reflexe a záblesky na povrchu skleněných koulí mohou vydávat signály, které ptáky vyděsí, a tím zabrání poškození rostlin.
Jak dlouho roste živý plot : Opadavý živý plot roste velmi rychle – až 1 metr za rok. Bez pravidelného stříhání mohou některé odrůdy ptačího zobu vyrůst až 3 metry!
Kolik stojí metr betonového plotu : Betonové ploty cena
Standardní cena za běžný metr plotu vychází přibližně na 500,- až 1000,- Kč, záleží od výrobce, kvality a vzoru. Pro barevné ploty v barvě pískovce vychází cena o cca. 20-30% výš.
Jak ošetřit betonový plot
Pokud máte betonový plot, máte vyhráno a o plot nijak zvlášť pečovat nemusíte. Stejně tak plot z plotovek není nutný nikterak natírat a starat se o něj. Pozor, jedná se o plotovky, které jsou tvořeny částečně dřevem a částečně HDPE, případně dalšími prvky. Dřevěné plotovky je třeba pravidelně natírat.
Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.Mladé živé ploty hnojíme méně a opatrněji než starší živé ploty, aby nemohlo by dojít k poškození rostlin. S hnojením začínáme teprve ve druhém roce, když už jsou rostliny dostatečně zakořeněné. Živé ploty z habrů stačí hnojit 2x ročně.
Jaký živý plot roste nejrychleji : Opravdovým rekordmanem v rychlosti růstu je sibiřský jilm neboli turkestánský brest (Ulmus pumila), jehož roční přírůstky mohou být až 1,8 metru. Tato nejrychleji rostoucí dřevina snese bez problémů mrazy až -35 stupňů Celsia a je mimořádně vhodná k formování, čili řezu.