Antwort Jak dochutit tuňáka? Weitere Antworten – Co delat s Tunakem v Konzerve

Jak dochutit tuňáka?
Mezi nejoblíbenější recepty patří:

  1. Pomazánky z tuňáka: Rychlá pomazánka s jemnou chutí potěší i nejmenší strávníky.
  2. Zeleninové saláty s tuňákem: Salát s tuňákem je blesková večeře či lehký oběd.
  3. Luštěninové saláty s tuňákem: Tuňáka si dopřejeme s libovolnou uvařenou luštěninou, nejčastěji cizrnou, fazolemi a čočkou.

Komplikované nemá být ani dochucení – tuňák si vystačí jen s trochou mořské soli, pepřem a olejem, pro vůni je možné sáhnout ještě po bylince, například tymiánu, víc ale netřeba. Maso tuňáka je totiž plné chutí samo o sobě. Nejblíž má asi k telecímu, je spíše tučnější, ohromně šťavnaté, jakoby ořechové.Vůbec nejjednodušší je v míse rozmačkat nahrubo tuňáka s trochou olivového oleje a citronovou šťávou, přidat nasekanou hladkolistou petržel a do této směsi vmíchat uvařené horké těstoviny. A máte super lehké zdravé jídlo téměř bez vaření. Dá se připravit i nastudeno jako těstovinový salát.

Jak ochutit steak z tuňáka : Steaky tuňáka z obou stran osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Opečeme z obou stran v grilovací pánvi tak, aby zůstal středně propečený. Na každý steak položíme plátek bylinkového másla, přendáme na talíř, přikryjeme alobalem a necháme krátce odpočinout.

Co si udělat s Tunakem

Tuňák k večeři na několik způsobů

  1. Vejce plněná tuňákovým krémem. Prvním tipem jsou vejce plněná tuňákovým krémem.
  2. Tuňákový wrap. Dalším tipem na rychlou večeři či skvělý oběd do krabičky je tuňákový wrap.
  3. Tuňáková pizza s olivami.
  4. Zapečené těstoviny s tuňákem.
  5. Těstovinový salát s tuňákem a cuketou.

Co si dát k Tunakovi : Tuňáková pomazánka se hodí na slavnostní pohoštění, ale i jako svačina či zdravá večeře, na které si pochutnají i děti. Podávejte ji s rozpečenými bagetami, nebo ji namažte na jednohubky či chlebíčky. Pokud holdujete zdravému životnímu stylu, vychutnáte si pomazánky s krajíčkem žitného chleba nebo s knäckebrotem.

Tuňáka pomažeme olivovým olejem, opepříme, osolíme a vložíme na rozpálenou pánev na 2/3 plamen. Pro zachování šťavnatosti jej neopékáme déle než 90 vteřin z každé strany. Po tepelné úpravě ihned servírujeme, maso velmi rychle chladne.

Rozpalte pánev, nalijte trochu oleje a počkejte až se z něj trošku začne kouřit, potom vložte steak a osmahněte po každé straně asi 2-3 minuty (cca u 2,5cm steaku). Poté nechte steak chvíli odpočinout mimo varnou desku. Vyndejte a nařezejte na plátky. Podávejte.

Jak udělat steak z tuňáka

Tuňáka pomažeme olivovým olejem, opepříme, osolíme a vložíme na rozpálenou pánev na 2/3 plamen. Pro zachování šťavnatosti jej neopékáme déle než 90 vteřin z každé strany. Po tepelné úpravě ihned servírujeme, maso velmi rychle chladne.Rozpalte pánev, nalijte trochu oleje a počkejte až se z něj trošku začne kouřit, potom vložte steak a osmahněte po každé straně asi 2-3 minuty (cca u 2,5cm steaku). Poté nechte steak chvíli odpočinout mimo varnou desku. Vyndejte a nařezejte na plátky. Podávejte.Tuňák z konzervy 8x jinak: V pomazánce, salátu nebo tortille zachutná každému!

  1. Jednoduchá pomazánka s tuňákem.
  2. Tuňáková pomazánka s koprem.
  3. Plněné brambory s tuňákem.
  4. Plněná vejce s tuňákem.
  5. Nicejský salát.
  6. Těstovinový salát s tuňákem.
  7. Fazolové tousty s tuňákem.
  8. Tortilla se salátem a tuňákem.


Použijte plátek sýra, výkroj ředkvičky, snítku kopru, kousek sušeného rajčete nebo je posypte jarní cibulkou. Chuť tuňákové pomazánky skvěle doplní také ozdoba v podobě plátky olivy nebo kapary. Tip: Díky vysokému obsahu kvalitních bílkovin je tuňák vhodný jak v objemovém jídelníčku, tak v redukční dietě.

Co se dává do tuňákové pomazánky : Z tuňákové konzervy vyliju olej a tuňáka dám do misky. Přidám sůl, bílý pepř, citronovou šťávu a najemno nasekanou cibuli nebo šalotku. Vše dobře promíchám dohromady vidličkou. Pak postupně přidávám nadrobno nasekanou petrželovou nať, máslo, majonézu a na závěr smetanu nebo jogurt.

Proč nejíst tuňáka v konzervě : „Do konzerv se často používá tuňák pruhovaný, který rtuť příliš zadržovat nedokáže. Jsou ale i druhy, které dokážou rtuti zadržet víc, což je třeba tuňák křídlatý nebo tuňák žlutoploutvý. U těchto druhů je tedy namístě střídmá konzumace.

Proč nejíst konzervovaného tuňáka

U konzervovaných ryb jako je tuňák či sardinky je důležité jaký druh si vyberete. U oblíbeného tuňáka pozor na tuňáka žlutoploutvého, který obsahuje velké množství rtuti.

Nejlepší přílohy pro steak z tuňáka:

  • Dušené zelené fazolky.
  • Brambory pečené v troubě
  • Šafránová jasmínová rýže.
  • Zeleninový mix s máslem.
  • Řecký těstovinový salát.
  • Žampiony plněné smetanovým sýrem.
  • Zeleninový mix Julienne.

Tuňáka pomažeme olivovým olejem, opepříme, osolíme a vložíme na rozpálenou pánev na 2/3 plamen. Pro zachování šťavnatosti jej neopékáme déle než 90 vteřin z každé strany. Po tepelné úpravě ihned servírujeme, maso velmi rychle chladne.

Jak spravne udělat Tunakovy steak : Rozpalte pánev, nalijte trochu oleje a počkejte až se z něj trošku začne kouřit, potom vložte steak a osmahněte po každé straně asi 2-3 minuty (cca u 2,5cm steaku). Poté nechte steak chvíli odpočinout mimo varnou desku. Vyndejte a nařezejte na plátky. Podávejte.