Antwort Jak dochutit tuňáka? Weitere Antworten – Co delat s Tunakem v Konzerve
Mezi nejoblíbenější recepty patří:
- Pomazánky z tuňáka: Rychlá pomazánka s jemnou chutí potěší i nejmenší strávníky.
- Zeleninové saláty s tuňákem: Salát s tuňákem je blesková večeře či lehký oběd.
- Luštěninové saláty s tuňákem: Tuňáka si dopřejeme s libovolnou uvařenou luštěninou, nejčastěji cizrnou, fazolemi a čočkou.
Komplikované nemá být ani dochucení – tuňák si vystačí jen s trochou mořské soli, pepřem a olejem, pro vůni je možné sáhnout ještě po bylince, například tymiánu, víc ale netřeba. Maso tuňáka je totiž plné chutí samo o sobě. Nejblíž má asi k telecímu, je spíše tučnější, ohromně šťavnaté, jakoby ořechové.Vůbec nejjednodušší je v míse rozmačkat nahrubo tuňáka s trochou olivového oleje a citronovou šťávou, přidat nasekanou hladkolistou petržel a do této směsi vmíchat uvařené horké těstoviny. A máte super lehké zdravé jídlo téměř bez vaření. Dá se připravit i nastudeno jako těstovinový salát.
Jak ochutit steak z tuňáka : Steaky tuňáka z obou stran osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Opečeme z obou stran v grilovací pánvi tak, aby zůstal středně propečený. Na každý steak položíme plátek bylinkového másla, přendáme na talíř, přikryjeme alobalem a necháme krátce odpočinout.
Co si udělat s Tunakem
Tuňák k večeři na několik způsobů
- Vejce plněná tuňákovým krémem. Prvním tipem jsou vejce plněná tuňákovým krémem.
- Tuňákový wrap. Dalším tipem na rychlou večeři či skvělý oběd do krabičky je tuňákový wrap.
- Tuňáková pizza s olivami.
- Zapečené těstoviny s tuňákem.
- Těstovinový salát s tuňákem a cuketou.
Co si dát k Tunakovi : Tuňáková pomazánka se hodí na slavnostní pohoštění, ale i jako svačina či zdravá večeře, na které si pochutnají i děti. Podávejte ji s rozpečenými bagetami, nebo ji namažte na jednohubky či chlebíčky. Pokud holdujete zdravému životnímu stylu, vychutnáte si pomazánky s krajíčkem žitného chleba nebo s knäckebrotem.
Tuňáka pomažeme olivovým olejem, opepříme, osolíme a vložíme na rozpálenou pánev na 2/3 plamen. Pro zachování šťavnatosti jej neopékáme déle než 90 vteřin z každé strany. Po tepelné úpravě ihned servírujeme, maso velmi rychle chladne.
Rozpalte pánev, nalijte trochu oleje a počkejte až se z něj trošku začne kouřit, potom vložte steak a osmahněte po každé straně asi 2-3 minuty (cca u 2,5cm steaku). Poté nechte steak chvíli odpočinout mimo varnou desku. Vyndejte a nařezejte na plátky. Podávejte.
Jak udělat steak z tuňáka
Tuňáka pomažeme olivovým olejem, opepříme, osolíme a vložíme na rozpálenou pánev na 2/3 plamen. Pro zachování šťavnatosti jej neopékáme déle než 90 vteřin z každé strany. Po tepelné úpravě ihned servírujeme, maso velmi rychle chladne.Rozpalte pánev, nalijte trochu oleje a počkejte až se z něj trošku začne kouřit, potom vložte steak a osmahněte po každé straně asi 2-3 minuty (cca u 2,5cm steaku). Poté nechte steak chvíli odpočinout mimo varnou desku. Vyndejte a nařezejte na plátky. Podávejte.Tuňák z konzervy 8x jinak: V pomazánce, salátu nebo tortille zachutná každému!
- Jednoduchá pomazánka s tuňákem.
- Tuňáková pomazánka s koprem.
- Plněné brambory s tuňákem.
- Plněná vejce s tuňákem.
- Nicejský salát.
- Těstovinový salát s tuňákem.
- Fazolové tousty s tuňákem.
- Tortilla se salátem a tuňákem.
Použijte plátek sýra, výkroj ředkvičky, snítku kopru, kousek sušeného rajčete nebo je posypte jarní cibulkou. Chuť tuňákové pomazánky skvěle doplní také ozdoba v podobě plátky olivy nebo kapary. Tip: Díky vysokému obsahu kvalitních bílkovin je tuňák vhodný jak v objemovém jídelníčku, tak v redukční dietě.
Co se dává do tuňákové pomazánky : Z tuňákové konzervy vyliju olej a tuňáka dám do misky. Přidám sůl, bílý pepř, citronovou šťávu a najemno nasekanou cibuli nebo šalotku. Vše dobře promíchám dohromady vidličkou. Pak postupně přidávám nadrobno nasekanou petrželovou nať, máslo, majonézu a na závěr smetanu nebo jogurt.
Proč nejíst tuňáka v konzervě : „Do konzerv se často používá tuňák pruhovaný, který rtuť příliš zadržovat nedokáže. Jsou ale i druhy, které dokážou rtuti zadržet víc, což je třeba tuňák křídlatý nebo tuňák žlutoploutvý. U těchto druhů je tedy namístě střídmá konzumace.
Proč nejíst konzervovaného tuňáka
U konzervovaných ryb jako je tuňák či sardinky je důležité jaký druh si vyberete. U oblíbeného tuňáka pozor na tuňáka žlutoploutvého, který obsahuje velké množství rtuti.
Nejlepší přílohy pro steak z tuňáka:
- Dušené zelené fazolky.
- Brambory pečené v troubě
- Šafránová jasmínová rýže.
- Zeleninový mix s máslem.
- Řecký těstovinový salát.
- Žampiony plněné smetanovým sýrem.
- Zeleninový mix Julienne.
Tuňáka pomažeme olivovým olejem, opepříme, osolíme a vložíme na rozpálenou pánev na 2/3 plamen. Pro zachování šťavnatosti jej neopékáme déle než 90 vteřin z každé strany. Po tepelné úpravě ihned servírujeme, maso velmi rychle chladne.
Jak spravne udělat Tunakovy steak : Rozpalte pánev, nalijte trochu oleje a počkejte až se z něj trošku začne kouřit, potom vložte steak a osmahněte po každé straně asi 2-3 minuty (cca u 2,5cm steaku). Poté nechte steak chvíli odpočinout mimo varnou desku. Vyndejte a nařezejte na plátky. Podávejte.