Antwort Jak dochutit zakysanou smetanu? Weitere Antworten – Jak ochutit zakysanou smetanu
Do tradiční zakysané smetany zamíchejte pepř a sůl dle chuti, přidejte prolisovaný česnek a zakápněte šťávou z citronu.Sraženou omáčku zkuste napravit špetkou kypřícího prášku, lžičkou studené vody či smetany nebo celý kastrol ponořte do studené vody a metličkou dobře rozmíchejte. Omáčky a guláš výborně zahustí najemno nastrouhaná brambora. I chleba vám pomůže guláš zahustit, kůrka mu zase dodá příjemnou barvu.Zakysanou smetanu přidáváme do vařeného pokrmu až zcela nakonec. Do menší misky z hrnce odebereme dvě naběračky vřelé polévky (omáčky). K ní přidáme všechnu zakysanou smetanu a lžící ji v polévce (omáčce) velmi dobře rozmícháme. Hned potom vlijeme obsah misky zpět do hrnce s polévkou (omáčkou) a promícháme.
Jak dochutit smetanovou omáčku : Skvělá je jen s bylinkami, dochucená parmazánem nebo muškátovým oříškem.
Jak osladit zakysanou smetanu
Postup. Zakysanou smetanu ochutit vanilkovým cukrem, limetkovou šťávou a osladit podle chuti. Krystalový cukr (nebo i moučkový) rozmixovat s lístky bazalky (nebo máty) a limetkovou šťávou.
Kdy dát zakysanou smetanu do omáčky : Smetanu před přidáním do omáčky zahřejte na pokojovou teplotu. Díky tomu nedojde k výrazným změnám teploty, které by mohly způsobit srážení smetany. Smetanu přidejte až jako poslední surovinu. Už ji nevařte, jen krátce prohřejte a promíchejte v omáčce.
Chybně zvolený druh smetany, kterou do pokrmu použijete. Každá obsahuje odlišné procento tuku, proto se jiná hodí do smetanové omáčky a jiná zase na těstoviny k zapékání. Do smetanové omáčky doporučujeme použít smetanu ke šlehání. Smetanu do omáčky vlijte až poté, co ji necháte zahřát na pokojovou teplotu.
Zakysaná smetana má od 12–30 % tuku. Vhodná je do omáček, které mají sladší chuť. Smetana ke šlehání je nejtučnější a je u ní nejmenší riziko srážení. Omáčka bude díky vysokému obsahu tuku lahodnější a krémovější.
Kdy dát zakysanou smetanu
Zakysanou smetanu můžete svému dítěti zařadit do jídelníčku již od 8 měsíců. Pro zdraví je prospěšná, jelikož se v ní během kvašení rozkládá mléčná bílkovina a díky tomu je stravitelnější a méně zatěžuje ledviny.Další osvědčenou radou je přidání lžičky cukru do smetany. Tento trik můžete aplikovat i u smetany zakysané.Základní chuť smetanové omáčky může tvořit jeden druh koření (u omáček pepřové, kari nebo hořčičné). Pokud preferujete oběd s kusem masa, ve smetanové omáčce připravíte kterýkoliv jeho druh – vepřové (segedín, kýta na smetaně) i hovězí, zvěřinu, kuřecí maso i ryby, hlavně lososa.
Postup je velmi jednoduchý – ve smetaně ke šlehání (alespoň 30 % tuku), kterou jsme si zahřáli na 40 °C, rozmícháme smetanový zákys, podmáslí, jogurt, kefír či jiný mléčný zakysaný produkt (na 500 g smetany zhruba 30 g zakysaného výrobku). Přikryjeme a necháme stát při pokojové teplotě 24 hodin.
Jaký je rozdíl mezi kysanou a zakysanou smetanou : Je to to same.
Proč se srazí zakysaná smetana : Problémem je u ní špatná tepelná stabilita. Při vysokých teplotách se sráží. Zakysaná smetana má od 12–30 % tuku. Vhodná je do omáček, které mají sladší chuť.
Co dělat když se Zdrcne omáčka
Sražená omáčka
Vlijte ji do mísy a prošlehávejte ji balonovou metlou nebo ručním mixérem, až bude hladká. Poté ji vlijte zpět do kastrolu, po prohřátí přeceďte přes jemný cedník do mísy, vlijte zase do kastrolu a prohřejte. Sraženou omáčku můžete taky napravit špetkou kypřicího prášku a lžičkou studené vody či smetany.
Zakysaná smetana se hodí do moučníků, i těch nepečených, do pomazánek, k masu – Přední hovězí s pórkem a zakysanou smetanou, k zelenině, bramborám, ovoci. Přidává se do omáček, polévek, krémů, na pizzu, do těstovin na zjemnění. Slouží k zapékání mas, brambor, těstovin, hub, ryb, zeleniny, luštěnin.Svíčková by nebyla svíčkovou bez černého pepře, nového koření a bobkového listu. Pro ještě intenzivnější aroma můžete koření nasucho opražit na pánvi a až poté ho vložit do sítka nebo plátýnka na koření. Chuť omáčky nakonec doladí ještě troška vinného octa, cukru a citronu.
Na co se dá použít zakysaná smetana : Používá se ve studené kuchyni (k přímé konzumaci jako jogurt, v zálivkách, do nepečených dortů…) i k vaření polévek, omáček apod. Ve východoevropské kuchyni je zvykem při podávání přidávat zakysanou smetanu do některých polévek jako je boršč nebo soljanka.