Antwort Jak draho je ve Španělsku? Weitere Antworten – Co se nesmí ve Španělsku

Jak draho je ve Španělsku?
Co se nesmí v Španělsku

Je přísně zakázáno vyvážet i dovážet věci, které podléhají zvláštním předpisům. Jde například o cizokrajné rostliny, zbraně či starožitnosti). Pozor, může jít například i o korály či mušle, které si můžete chtít odvézt na památku.Za ubytování a jídlo počítejte kolem 500 – 2 000 Kč za osobu a den, podle oblasti, preferované úrovně ubytovacích a stravovacích zařízení a také dle sezony. Pokud si hodláte půjčit auto, cena ještě naroste. Za něj zaplatíte v průměru 1 000 Kč za den.Při cestě do této země je vhodné si s sebou vzít eura nebo platební kartu. Většina hotelů, restaurací, velké obchody a autopůjčovny přijímají platby běžnými mezinárodními kreditními kartami, především Visa a MasterCard. Někdy je při platbě vyžadován pas.

Kolik stojí taxi ve Španělsku : 🚕 Taxi. Jízdy taxíkem jsou ve Španělsku velice oblíbené, protože jejich cena není nijak vysoká. Sami Španělé proto často jezdí taxíkem místo MHD, především na večírky a večeře. Nástupní taxa se pohybuje okolo 3 EUR a kilometr jízdy pak stojí přibližně 1,10 EUR.

Co se nesmí dovážet do Španělska

Španělsko podepsalo CITES, což je mezinárodní dohoda o zákazu obchodu s ohroženými druhy zvířat a rostlin, která se celosvětově týká více jak 800 druhů. Patří sem mj. například korály, mušle, kaktusy, orchideje a želvy. Těmto „suvenýrům“ se vyhněte: v případě porušení zákona hrozí trestní stíhání.

Co vědět před cestou do Španělska : Při cestách do Španělska předloží občan ČR platný cestovní doklad (cestovní pas ČR nebo občanský průkaz ČR), cestuje-li letadlem. Při cestě vlakem nebo automobilem předloží občan svůj cestovní doklad při vstupu do schengenského prostoru. Uvnitř schengenského prostoru již nejsou hraniční kontroly.

Při cestě do Španělska nezapomeňte na všechny důležité doklady a léky. Taktéž nezapomeňte na opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle. Pokud na něco zapomenete, nebude problém vše případně ve Španělsku dokoupit.

Španělé nejčastěji snídají opečenou bílou bagetu politou olivovým olejem, protlakem z čerstvých rajčat a plátkem ovčího sýra či jamónu. Jamón – neboli sušená šunka je jedním z nejvýznamnějších místních produktů.

Co zvolit při platbě kartou v zahraničí

Na cestách v zahraničí si při platbě kartou nebo výběru z bankomatu obvykle můžete zvolit, jestli zaplatíte nebo vyberete v lokální měně, nebo v měně svého účtu (DCC). Pokud jste v zemi, kde se kurz lokální měny příliš nemění – například, kde se platí eurem nebo dolarem, je vždy lepší vybrat si platbu v lokální měně.Co si přivézt ze Španělska

  • Španělská sušená šunka Jamón de Cebo Ibérico.
  • Španělská sušená šunka Jamón Serrano.
  • Španělská klobása chorizo.
  • Španělské sýry.
  • Boquerones.
  • Španělské ančovičky.
  • Pan de Higo con Almendra (koláč z fíků s mandlemi)
  • Kakako na přípravu horké čokolády.

Při cestách do Španělska předloží občan ČR platný cestovní doklad (cestovní pas ČR nebo občanský průkaz ČR), cestuje-li letadlem. Při cestě vlakem nebo automobilem předloží občan svůj cestovní doklad při vstupu do schengenského prostoru. Uvnitř schengenského prostoru již nejsou hraniční kontroly.

Ve Španělsku trvá dopoledne až do 14:00, kdy začíná nejoblíbenější část dne – siesta. Obchody a kanceláře se zavřou a otevřou se restaurace. Ve městech se obyvatelé málokdy stravují doma, do restaurací se chodí jak na obědy, tak většinou i na večeře.

Co je nie ve Španělsku : N.I.E- (Número identifikación de Extranjero) , je ekvivalent čísla NIF španělského občana, zároveň daňové identifikační číslo, které španělské úřady / policie udělily všem cizincům. V Česku lze přirovnat k rodnému číslu. Je naprosto nezbytné, pokud plánujete ve Španělsku trávit více než 3 měsíce.

Na co je třeba si dát pozor při platbě kartou : Osm věcí, na které si dát při placení kartou opravdu pozor

  • PIN si prostě nikam nepište.
  • Zkontrolujte bankomat, než do něj vložíte kartu.
  • Zjistěte, zda kartou smíte platit na internetu.
  • Nedávejte kartu z ruky ani na chvíli.
  • Plaťte u důvěryhodných obchodníků
  • Zkontrolujte limity na kartě

Co je konverze při platbě kartou

Poplatky za výběr se často označují jako surcharge fee nebo access fee. Kromě toho se také při výběru v zahraničí můžete setkat s dynamickou konverzí (DCC), kdy si bankomat přepočítá cizí měnu na měnu vašeho účtu podle svého (často ne zrovna výhodného) kurzu.

Pokud sice ve Španělsku nemáte v úmyslu pobývat déle než 3 měsíce, ale chcete zde činit jisté administrativní úkony (např. u notáře, v bance apod.), budete potřebovat NIE. Pokud váš pobyt přesáhne dobu 3 měsíců, máte povinnost přihlásit se k pobytu na cizinecké policii a i zde se bez NIE neobejdete.Při pobytu do 90 dnů není třeba registrace na cizinecké policii ve Španělsku. Při pobytech nad 90 dnů je od 2. 4. 2007 povinná registrace na cizinecké policii, (event.

Kolik stojí nájem ve Španělsku : Životní náklady ve Španělsku a České republice – srovnání

Měsíční nájemné bytu 1+1 v centru Tříchodové menu ve střední restauraci pro 2 osoby
Madrid 23 233 CZK (938,85 EUR)³ 1 237 CZK (50 EUR)³
Barcelona 22 796 CZK (921,19 EUR)⁴ 1 237 CZK (50 EUR)⁴
Sevilla 15 047 CZK (608,08 EUR)⁴ 927,98 CZK (37,50 EUR)⁴