Antwort Jaký drát na bonsaje? Weitere Antworten – Kdy tvarovat bonsaje

Jaký drát na bonsaje?
Ovšem nejlepší čas pro hlavní zásahy na rostlině je březen nebo duben. Základní řez (prosvětlení koruny) děláme při přesazení, drobné zásahy pak během vegetace. Používáme kleště, nůžky, jemnou pilku nebo nůž. Větší rány zamažeme Bonsai lakem nebo Cu-pastou.Tvarujeme bonsaje

Platí to i u bonsají. „Stromek, který je už přesazen do misky, tvarujeme pomocí speciálního hliníkového drátu. Rozhodnu se pro určitý konečný tvar, který by bonsaj měla mít, a podle toho postupně ohýbám jednotlivé větve a zafixuju je drátem. Většinou se větve ohýbají dolů, aby strom působil staře.Bonsaj vzniká díky nůžkám, drátkům a představivosti. Nejjednodušší úpravou je vybrat pěkné, pravidelně rozložené kosterní větve a vystříhat zahušťující větvičky. Větévky zohýbejte drátky do libovolného tvaru a zaštípněte terminál. Snažte se o ztvárnění podoby starého malebného stromu.

Jak zasadit semínka bonsaje : Hrubá semena sázíme jednotlivě, drobná semena rovnoměrně rozprašujeme, předběžně je smícháme s dvojitou dávkou mělkého suchého písku. Po zasetí semena pečlivě přimáčkneme destičkou a zasypeme měkkou půdou, o síle 2 až 3 krát větší, než je rozměr semínek. Semena, která milují a potřebují světlo, však nezasypáváme.

Kdy stříhat venkovní bonsaje

Obecně platí, že nejlepší dobou pro řez je pozdní zima nebo brzké jaro, kdy je stromek stále v klidu a jeho růst je minimální. Použijte správné nástroje: Abyste předešli poškození vašeho stromku, je důležité používat správné nástroje. Ty by měly být ostré a čisté, aby se předešlo infekci.

Jak Zastrihavat fíkus na bonsai : STŘÍHÁNÍ: chceme-li u fíkusu udržet velikost koruny, stříháme ho o 3 listy hlouběji, než je konečný obrys koruny. Aby tento zásah nebyl viditelný, stříháme častěji a menší počet větví. Nechceme-li přijít o rašení, necháme za posledním listem kousek větve. Vytékání mléčné šťávy zamezíme mlžením studenou vodou.

Po určité době kořeny bonsaje vyplní prostor misky a potřebují přesadit. Nejvhodnější dobou pro výměnu substrátu a sestříhnutí kořenů je jaro. Obecně platí, že mladé stromky přesazujeme častěji a to jednou za rok.

Hnojení: Od května do září každé 4 týdny hnojit kapalným bonsai-hnojivem. V zimě nehnojit. Přesazování: Je možné kdykoli, asi každý 2-3 rok, s nepatrným zkrácením kořenů.

Jaký strom na bonsai

Výběr semen

Klíčem k úspěchu je získání semen z kvalitního zdroje, což zvyšuje šance na jejich úspěšnou klíčivost a zdravý růst. Vyberte si ovocný strom, který je vhodný pro bonsaj. Některé populární druhy patří jabloně, hrušně, třešně, švestky, granátová jablka, fíky a citrusové stromy.Jak často hnojit bonsaje

Obecně platí, že během vegetačního období by měly být bonsaje hnojeny pravidelně, ale s ohledem na jejich specifické potřeby. – Organická hnojiva: Aplikujte každé 4 až 6 týdnů podle pokynů výrobce. Tyto přípravky často působí pomaleji, takže je lepší aplikovat je pravidelně v menších dávkách.Zaléváme odstátou vodou. Dáváme pozor na přelévání, kdy dochází k uhnívání kořenů. Dáváme si velký pozor na umístění bonsaje, pozor na ostré sluníčko, sálající topení apod., které bonsai vysuší mnohem rychleji. Obecně platí, čím více světla, tím lépe.

Venkovní bonsaje se doporučuje přemístit do skleníku nebo zasadit každý podzim do záhonu, kde přečkají zimu. Na jaře je opět vytáhnete, zastřihnete kořeny a zasadíte do květináče. Kořenový bal bude dobře držet tvar, takže není těžké rostlinu do květináče jen vložit a přisypat zeminu, kam je třeba.

Jak Drátovat Bonsai : Při drátování stromku většina pěstitelů postupuje od spodu nahoru ,nejprve drátuje kmen, poté kosterní větve a naposledy jemné větvení. Pro tvarování kmene je nutné vybrat drát správné síly. Délka drátu by měla být cca 1,3-1,4 násobkem délky tvarované větve . Drát se na větev namotává vždy pod úhlem cca 45 st.

Kdy a jak Strihat fíkus : Fíkus drobnolistý můžete zastřihnout kdekoliv po délce větve. Zejména pokud na podzim oschne a opadá, zkraťte suché větve a na zdravé části na jaře vyraší nové lístky.

Čím hnojit bonsaje

Čím hnojit bonsaje

Mohou to být pelety nebo tekuté přípravky založené na rybích výrobcích, mořských řasách, kompostu a dalších přírodních materiálech. Anorganická hnojiva nabízejí rychlejší dodávku živin, ale vyžadují opatrnější dávkování, aby nedošlo k poškození kořenového systému.

Stačí odlomit jeden z jejích listů nebo vrcholový řízek a nechat jej několik dnů zaschnout na vzduchu. Poté lze řízek zasadit do vlhké substrátu, kde brzy začne kořenit. Rostlinu přesazujeme každé 2-3 roky, přičemž volíme o něco větší květináč pro další růst kořenového systému.Protože bonsaje mají malé misky, je vhodné, aby se zalévaly denně celé jaro, léto i podzim. Na zimu zálivku omezíme. Stejně jako vodu, potřebují rostliny ke svému zdravému růstu i hnojivo. Protože v misce na bonsaje je převážně kořenový bal a velmi málo zeminy, je nutné bonsaje pravidelně hnojit.

Jak začít tvarovat tlustici : Náročnější a zajímavější tvar kmene tlustice získáte zaštípnutím mladé rostliny asi patnáct centimetrů nad zemí; pak při přesazení nakloňte kmínek šikmo, nejlépe v úhlu asi třiceti stupňů. Pokračováním kmene bude jedna z vrchních větví, druhou vrchní nechte růst do boku jako obláček.