Antwort Jak fotit mraky? Weitere Antworten – Jak správně fotit krajinu
Na focení krajiny se nejlépe hodí priorita clony, tedy režim A nebo Av. Jak už označení napovídá, můžete zde ručně nastavit hodnotu clonového čísla, což má velký vliv na hloubku ostrosti, tedy na to, co všechno se v záběru zobrazí ostře.Nastavte si fotoaparát na stativu tak, aby směřoval k obloze. Nastavte clonu, tak aby byla co nejširší, jak jsme psali výše, nejlepší je něco mezi f/4 nebo lépe – f/2.8 až f/1.2 a také nezapomeňte na ISO – něco mezi 1600 a 6400 (záleží to na schopnostech vašeho fotoaparátu).Základem je správné držení těla, rovná záda, ramena dozadu a zatažené břicho. K fotoaparátu se lehce natočte jedním ramenem a hlavu nasměrujte k objektivu. Nedívejte se však přímo do něj, ale spíš kamsi za objektiv. „Skvěle funguje vytáhnout trochu dopředu bradu, protože se tím krásně vyrýsuje spodní čelist.
Jak fotit Mléčnou dráhu : Jak fotit noční oblohu a Mléčnou dráhu
- Co můžete fotit na noční obloze.
- Vyhledejte dostatečně tmavé místo.
- Připravte se na pozorování noční oblohy.
- Vybavte se dobrou technikou.
- Buďte obezřetní ohledně vlastního světla.
- Používejte manuální nastavení
- Nastavte si clonu na F/2.8 nebo širší
- Držte hodnotu ISO v rozmezí 3200-6400.
Jak fotit krajinu v zimě
Při focení zasněžené zimní krajiny dominuje bílá barva, která ráda mate expozimetr. Kvůli tomu jsou při využití automatických nebo poloautomatických režimů expozice výsledné snímky zimní krajiny šedé, ne bílé. Nastavte si tedy na fotoaparátu korekci expozice do plusu, tím se zbavíte šedého nádechu a sníh bude bílý.
Jak fotit ve tmě bez blesku : Abychom dosáhli požadovaného času, musíme v určité situaci nastavit citlivost například na hodnotu ISO 6400. Pokud si pořídíme pevný objektiv 50 mm se světelností f/1,4, stačí nám k získání stejné hladiny světla ISO 400, a to je samozřejmě velký rozdíl v kvalitě fotografie.
Ve skutečnosti se ve vesmíru pohybují obrovskou rychlostí až několik set kilometrů za sekundu, ale vzhledem k jejich obrovské vzdálenosti se pouhým okem pozorovatelné změny v polohách hvězd projeví až po staletích či dokonce tisíciletích.
Všeobecně jsou pro fotografování noční krajiny lepší delší časy a nižší ISO, abyste na fotce neměli příliš šumu. Naopak když fotíte hvězdy, využijete i hodnoty ISO 12 800 a nižší časy 5-20 s. Získáte tak ostré a kulaté hvězdy. Záleží také na ohnisku jakým fotografujete.
Jak vypadat co nejlépe na občance
Každá průkazová fotografie by měla být focena čelně a musí zobrazovat obličej v kombinaci s horní částí ramen. Člověk na ní nesmí dělat grimasy ani se usmívat. Je zapotřebí zaujmout neutrální pohled a snažit se držet zavřená ústa.Obecně se má za to, že lidské oči jsou ekvivalentem objektivu 50mm, proto při fotografování právě tímto objektivem obraz vypadá přirozeně, zhruba tak, jak jsme zvyklí vidět se v zrcadle. A to je v podstatě vše.Pokud najdete dobu, kdy je již dostatečně temná obloha a Měsíc ještě dostatečně hluboko pod obzorem, je možné vyfotografovat velmi dobře Mléčnou dráhu i v období kolem úplňku. Pomoci může třeba horský hřebe, který ještě více odstíní Měsíc ležící pod obzorem.
Mléčná dráha je nejlépe vidět v létě a na podzim, naopak na jaře zůstává našemu zraku skrytá. Zimní Mléčná dráha není tak výrazná jako letní a je proto vidět jen na místech, kde je opravdová tma.
Jak fotit v zimě :
- Zima je ideální na focení ptáků Tedy, pokud nechcete fotit vlaštovky 😊 Je jednoduché přilákat ptáky pomocí slunečnice, zrní či loje do blízkosti svých příbytků.
- Káňata na poli. Možná jste si toho sami někdy všimli.
- Intimní fotografie.
- Mlha.
- Inverze.
- Kapky vody.
- Zachumlané portréty.
- Padající déšť nebo sníh.
Jak fotit pod vodou : S vodotěsným pouzdrem Aquapac dosáhnete nejlepších výsledků, když bude průhled těsně přiléhat k objektivu fotoaparátu nebo kamery. Vyhýbejte se použití blesku. Pokud však potřebujete blesk použít, ověřte si, zda k němu pouzdro těsně přiléhá, aby nedocházelo k odrazu záblesku před objektiv.
Jak fotit při umělém osvětlení
Nastavení expozice při práci se studiovými blesky.
To ale v tomto případě tak úplně neplatí. Množství světla je dáno délkou hoření výbojky, a proto je potřeba nastavit tzv. synchronizační čas. Při běžném focení se u většiny fotoaparátů doporučuje nastavit hodnotu 1/125 s nebo 1/160 s.
Za největší známou hvězdu se tak považuje rudý nadobr UY Scuti ze souhvězdí Štítu, s odhadovaným poloměrem 1 708 ± 192 poloměrů Slunce. (Pro srovnání: Saturn obíhá ve vzdálenosti 1 940–2 169 slunečních poloměrů od centra naší soustavy.)Venuše je dobře pozorovatelná pouhým okem jako nejjasnější objekt na noční obloze po Měsíci. Venuše je nejjasnějším objektem na noční obloze po Měsíci. Pohybuje se vždy uvnitř zemské dráhy, což má za následek, že se nemůže na obloze od Slunce vzdálit dále než 47°.
Jak fotit bez blesku : Blesky nebo ohňostroje nejlépe vyfotíte tak, že nastavíte nízké ISO 100 – 200, clonu přibližně 5,6 – 8, vypnete redukci šumu pro dlouhé expozice a manuálně zaostříte.