Antwort Jak fotit siluetu v ateliéru? Weitere Antworten – Jak fotit portrét v ateliéru

Jak fotit siluetu v ateliéru?
K vyfocení podobných snímků budete potřebovat dvě záblesková světla, ideálně se strip boxem, což je úzký a vysoký soft box. Jeho velká výhoda je v tom, že nasvítí jak hlavu, tak nohy. Každé zábleskové světlo umístěte na jednu stranu za fotografovaný portrét a vytočte směrem na jeho záda.Stačí jen dobré protisvětlo. Siluetě můžeme i trochu pomoci tím, že nastavíme korekci expozice do záporných hodnot (cca -1EV, někdy i větších). No a stejně tak můžeme fotit i v manuálním režimu, kde nastavíme fotoaparát tak, aby expozimetr ukazoval opět lehce do záporu.Ovládejte výkon blesku

Pokud je světlo příliš silné, může dojít k přepálení objektů a ztrátě detailů. Naopak, příliš slabý blesk může vést k tmavým a nejasným snímkům. Snižte sílu blesku, pokud máte problémy s přepalováním, a naopak zvyšte sílu, pokud jsou vaše snímky příliš tmavé.

Jak fotit proti oknu : Pokud Má váš foťák problém ostřit, přibližte modelku k odrazné ploše. Tipy k focení do protisvětla: Dejte si pozor, aby modelka měla husté vlasy, nebo jí je dejte třeba jen přes jedno rameno, či je uplně sepněte. Světlo vlasy prosvítí a opticky jich bude míň, pokud si nepohlídáte mezery ve vlasech.

Jak nastavit fotoaparát v ateliéru

Při běžném fotografování v ateliéru z ruky si nastavte čas 1/125 nebo 1/160. Vyberte si. Já používám 1/125. Expozici pak řídíte pouze nastavením clony, případně výkonu zábleskového světla.

Jak nastavit světla v ateliéru : synchronizační čas. Při běžném focení se u většiny fotoaparátů doporučuje nastavit hodnotu 1/125 s nebo 1/160 s. I kdybyste ale nastavili 1/100 s nebo 1/200 s, tak na všech fotografiích s těmito různými expozičními časy bude stejné množství světla.

Citlivost držte na co nejnižší hodnotě tedy ISO 50, 100, nebo 200 podle typu zařízení. Jak již bylo řečeno, při použití stativu není důvod zkracovat expozici vyšší citlivostí. Architektura se dá velmi dobře fotografovat na preferenci clony (režim A, nebo Av).

  • Zima je ideální na focení ptáků Tedy, pokud nechcete fotit vlaštovky 😊 Je jednoduché přilákat ptáky pomocí slunečnice, zrní či loje do blízkosti svých příbytků.
  • Káňata na poli. Možná jste si toho sami někdy všimli.
  • Intimní fotografie.
  • Mlha.
  • Inverze.
  • Kapky vody.
  • Zachumlané portréty.
  • Padající déšť nebo sníh.

Jak fotit ve tmě bez blesku

Abychom dosáhli požadovaného času, musíme v určité situaci nastavit citlivost například na hodnotu ISO 6400. Pokud si pořídíme pevný objektiv 50 mm se světelností f/1,4, stačí nám k získání stejné hladiny světla ISO 400, a to je samozřejmě velký rozdíl v kvalitě fotografie.Na základě množství světla je totiž možné poměrně snadno a relativně přesně určit expozici pro danou situaci. Jako výchozí osvětlení se při aplikaci pravidla bere slunečný den – odtud i označení Sunny 16. Jak asi tušíte, číslovka v názvu označuje clonu, tedy při jasném slunečném dni se používá clona f/16.Blesky nebo ohňostroje nejlépe vyfotíte tak, že nastavíte nízké ISO 100 – 200, clonu přibližně 5,6 – 8, vypnete redukci šumu pro dlouhé expozice a manuálně zaostříte.

Vypněte automatiku a nastavte fotoaparát do režimu Priorita clony s využitím korekce expozice nebo nejlépe do manuálního režimu. Vyvážení bílé barvy nastavte na Auto, Denní světlo nebo Zataženo. Při vyvážení bílé na Zataženo budou mít snímky teplejší nádech.

Na jaký režim fotit : Vhodný expoziční režim

Na focení krajiny se nejlépe hodí priorita clony, tedy režim A nebo Av. Jak už označení napovídá, můžete zde ručně nastavit hodnotu clonového čísla, což má velký vliv na hloubku ostrosti, tedy na to, co všechno se v záběru zobrazí ostře.

Jak správně nastavit světla : Pokud se střed světelného kužele nachází na korekční čáře, jsou světlomety správně nastavené. Pokud ne, je třeba světlomety seřídit: Nad světlomety se nachází šroub. Otáčením po směru hodinových ručiček úhel sklonu zvyšujete, otáčením proti směru hodinových ručiček ho snižujete.

Jak osvětlit místnost bez oken

Absence okna znamená nulový přístup přirozeného světla, které proniká sklem okenního otvoru a rozptyluje dál do místnosti. Z tohoto důvodu je důležité použít nejen světlou povrchovou úpravu stěn a podlah, ale i zařízení. Nejlepší je rozhodnout se pro bílé nebo světlé koupelnové skříňky a bílou sanitární keramiku.

Nejčastěji se na fotografování architektury používají objektivy s kratším ohniskem někde mezi 16-35 mm. Ty mají dostatečně široký úhel záběru na to, aby zachytily budovu, stavbu nebo interiér v celé šíři, a to i tehdy když nemáte možnost ideálního odstupu.Musíme-li fotit přes sklo, tak

  1. Nasadíme sluneční clonu a fotoaparát opřeme clonou o sklo.
  2. Fotíme směrem kolmým k rovině skla.
  3. Preferujeme čisté, nepoškrábané místo. Naši stranu můžeme vyčistit.
  4. Nefotíme předměty umístěné těsně za sklem, aby nebyly vidět drobné škrábance a nečistoty.

Jak fotit zimní krajinu : Při focení zasněžené zimní krajiny dominuje bílá barva, která ráda mate expozimetr. Kvůli tomu jsou při využití automatických nebo poloautomatických režimů expozice výsledné snímky zimní krajiny šedé, ne bílé. Nastavte si tedy na fotoaparátu korekci expozice do plusu, tím se zbavíte šedého nádechu a sníh bude bílý.