Antwort Jak fotit zvířata v prirode? Weitere Antworten – Jak fotit v přírodě

Jak fotit zvířata v prirode?
Základním pravidlem ve fotografování přírody je pravidlo třetin. Zde je fotografie rozdělena vodorovně nebo svisle na stejně velké třetiny. Tam, kde se čáry protínají, umístěte svůj hlavní předmět, aby celý obraz působil dynamičtěji. Experimentujte s různými pohledy – tady to vypadá, že houba vyrůstá z rohu.Jak a kam správně ostřit při focení krajin

Jediný správný způsob tedy je jednobodové ostření. Jedinou výjimkou je fotografování pohybu, dynamických reportáží, zvířat, dětí či sportu, kdy stojí za to využívat automatickou detekci a sledování fotografovaného objektu.Při focení zasněžené zimní krajiny dominuje bílá barva, která ráda mate expozimetr. Kvůli tomu jsou při využití automatických nebo poloautomatických režimů expozice výsledné snímky zimní krajiny šedé, ne bílé. Nastavte si tedy na fotoaparátu korekci expozice do plusu, tím se zbavíte šedého nádechu a sníh bude bílý.

Jak fotit přírodu mobilem : Smiřte se s tím, že mobil umí dobře jen něco

Tedy: nejsilnější v kramflecích bude mobil v dobrém světle a prostředí plném barev – pokud vyrazíte na podvečerní procházku na louku, na obloze poplují obláčky, vše bude nasvíceno jemným hezkým světlem, fotky dopadnou skvěle.

Jak fotit portrét v přírodě

Stačí mít oči otevřené, když jste venku. Samotné pozadí nemusí být většinou nijak zvlášť fotogenické – k portrétu často potřebujete jen malou část. Kromě toho je pozadí často spíše rozmazané. Dokonce i rákos na nedalekém rybníku je ideální jako pozadí, i když samotné místo je docela nenápadné.

Jak fotit za deště : Co nejvíce nazoomujte (přibližte) k tmavému pozadí – cílem je dosáhnout menší hloubky ostrosti. Ručně zaostřete někam mezi Vás a tmavé pozadí. Jakmile správně zaostříte, v hledáčku krásně uvidíte letící kapky – pozadí totiž bude rozmazané a nebude na fotografii rušit kresbu kapek.

Blesky nebo ohňostroje nejlépe vyfotíte tak, že nastavíte nízké ISO 100 – 200, clonu přibližně 5,6 – 8, vypnete redukci šumu pro dlouhé expozice a manuálně zaostříte.

Pokud chcete úspěšně zachytit Mléčnou dráhu, nejvíce je viditelná od června do září na severní polokouli (od srpna se přehoupne do vertikální polohy). Silný svit měsíce vám zcela znemožní fotit Mléčnou dráhu. Na druhou stranu fotografování noční krajiny za svitu měsíce vám může odkrýt zcela nový svět.

Co fotit v zimě

  • Zima je ideální na focení ptáků Tedy, pokud nechcete fotit vlaštovky 😊 Je jednoduché přilákat ptáky pomocí slunečnice, zrní či loje do blízkosti svých příbytků.
  • Káňata na poli. Možná jste si toho sami někdy všimli.
  • Intimní fotografie.
  • Mlha.
  • Inverze.
  • Kapky vody.
  • Zachumlané portréty.
  • Padající déšť nebo sníh.

Jednou z nejlepších možností fotografování krajiny je focení do formátu RAW s manuálním nastavením fotoaparátu. Jestliže ve svém mobilu objevíte možnost nastavit měření expozimetru, čas, hodnotu ISO či dokonce clonu, máte v rukou opravdový malý a skladný fotoaparát.Abychom dosáhli požadovaného času, musíme v určité situaci nastavit citlivost například na hodnotu ISO 6400. Pokud si pořídíme pevný objektiv 50 mm se světelností f/1,4, stačí nám k získání stejné hladiny světla ISO 400, a to je samozřejmě velký rozdíl v kvalitě fotografie.

Nastavte fotoaparát do Ručního režimu (M) při nastavení f/8, ISO 100 a rychlosti závěrky přibližně dvě sekundy. Spusťte expozici, pusťte vodu a poté buď ručně aktivujte blesk, jakmile kapky narazí na povrch, nebo použijte dálkový ovladač k automatické aktivaci blesku.

Jak fotit v interiéru : Nejlepší je fotit interiér přímo zepředu nebo z rohu místnosti. Pokud fotíte interiér rovnou zepředu, vytváříte klidnou kompozici. To je ideální pro interiér s velkou symetrií. Střelba z rohu místnosti vám poskytne dobrou představu o velikosti místnosti.

Jak fotit páry : Několik tipů, jak s párem pracovat

  1. Držte partnery blízko u sebe a pomozte jim zaujmout nenucené pózy.
  2. Rozesmívejte je a dostaňte z nich emoce.
  3. Nechte je, ať si spolu povídají.
  4. Vytvořte takové prostředí, kdy budou mít pocit, že jsou tam sami a nikdo je nefotí.

Jak videt Mléčnou dráhu

Zájemcům zároveň poskytuje návod, jak Mléčnou dráhu rozeznat: „Když se koukneme na letní trojúhelník, tři jasné hvězdy a tři souhvězdí – Altair z Orla, Deneb z labutě a Vega z Lyry, tak mezi Altairem a Denebem krásně uvidíte stříbřitou Mléčnou dráhu.” Úkaz je viditelný pouhým okem.

Skvělým východiskem pro fotografování noční oblohy a Mléčné dráhy je nastavení: clona f/2.8 nebo nejširší dostupná na vašem objektivu, ISO 3200–6400 a čas závěrky mezi 10 až 25 sekundami, v závislosti na ohniskové vzdálenosti, abyste zachytili ostré hvězdy.Nastavte krátký expoziční čas. 1/500 sekundy nebo 1/1000 s může být tak akorát. Záleží na rychlosti sněžení. Chcete-li kreativně pracovat s expozičním časem, fotografujte buď v expozičním režimu Priorita času nebo v Manuálním režimu M.

Jak fotit věci v pohybu : Na focení pohybu slouží režim priority času, který je značen jako S (od slova shutter – závěrka, pro Nikon) nebo Tv (Canon). Najdete ho u zrcadlovek a ostatních pokročilejších typů foťáků. V tomto režimu si sami zvolíte potřebný čas a měřící systém k němu automaticky přiřadí clonu.