Antwort Jak funguje infrazářič? Weitere Antworten – Jak funguje infračervený zářič

Jak funguje infrazářič?
Infračervený ohřívač funguje jinak – podle názvu, zářením, což je stejný způsob, jak nás zahřívá slunce. Teplo se vysílá ve formě infračerveného záření a není potřeba žádný vzduch. Stěny, nábytek a lidé jsou ohřívání přímo. Podobná situace nastává za mrazivého, slunečného dne.Infralampa vyzařuje infračervené světlo, které proniká hluboko pod kůži. Tělo záření absorbuje, při čemž dochází ke vzniku tepla. Zároveň se spouští řada pozitivně působících procesů – cévy se rozšiřují a dochází k uvolnění oxidu dusného, díky čemuž se lépe uvolňují škodlivé látky z těla.Infračervené záření je záření, které lidské oko nezpozoruje, ale nachází se ve všech tělesech. Největším zdrojem infračerveného záření je Slunce. Člověk toto záření nevidí, ale vnímá jej jako teplo. Lampy s infračerveným zářením blahodárně působí především na problematickou kůži.

Co to je infrazářič : Infrazářič (také quartzové topidlo) je spotřebič přeměňující elektrickou energii na teplo a světlo (infračervené záření). Je určený k ohřevu osob, předmětů či potravin v obytných, výrobních nebo venkovních prostorech. Infrazářič obsahuje žárovku ve tvaru tenké trubice, tzv. infratrubice.

Co léčí infračervené světlo

Blízké infračervené světlo (NIR) o vlnové délce 700-1000 nm pak pomáhá při regeneraci svalů, šlach a také důležité pro zdraví našich mitochondrií – buněčných elektráren. LED diody generují méně tepla než standardní žárovky.

Co je zdrojem infračerveného záření : Přirozeným zdrojem krátkovlnného záření je Slunce, umělým různé typy žárovek, teplomety.

Kdy nepoužívat infračervenou lampu

S ozařováním přestaňte, pokud se objeví zarudnutí kůže, nevolnost, bolest hlavy. O používání lampy s lékařem se poraďte v případě onemocnění jater, onkologické diagnózy, závažných onemocnění kůže, poruchy srážlivosti krve nebo hypertenze.

Ulevuje od bolesti svalů.

Infračervené světlo pomáhá prokrvení obnovit a svaly regenerovat. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, urologických obtížích a gynekologických zánětech. V tomto případě je dobré sáhnout po dvojkombinaci parního nahřívače s infračerveným světelem.

Kdy Nepouzivat Infracervene svetlo

Kdy nepoužívat infračervenou lampu

S ozařováním přestaňte, pokud se objeví zarudnutí kůže, nevolnost, bolest hlavy. O používání lampy s lékařem se poraďte v případě onemocnění jater, onkologické diagnózy, závažných onemocnění kůže, poruchy srážlivosti krve nebo hypertenze.Infračervené záření se používá pro přenos informací na krátkou vzdálenost, nejčastěji podle standardu IrDA. Příkladem mohou být mobilní telefony s infračerveným portem či dálkové ovladače. Infračervené záření v nich vysílají LED.Z tohoto pohledu jsou nejvhodnější volbou tzv. fullspektrální zářiče, které vysílají záření ve všech třech pásmech infračerveného spektra – obsahují tedy pásmo IR-A + IR-B + IR-C a jejich záření prostupuje až 5 mm do hloubky tkáně. Čím více je daný zářič v pásmu A, tím hlouběji záření proniká.

Infračervené záření pomáhá také v případech:

  • při postakutní fázi hojení po traumatech a operačních zákrocích.
  • potřeby regenerace svalů po zátěži.
  • regenerace organismu, zlepšení vstřebávání chronických výpotků, edémů a lymfy.
  • potřeby regenerace organismu a navození fyzické a psychické pohody.

Jaké účinky má infračervené záření na člověka : – uvolňuje svalové spasmy příčně pruhovaných i hladkých svalů, – snižuje zánětlivou reakci organismu, – zlepšuje vstřebávání chronických výpotků a edémů. Dalším důležitým efektem je ovlivnění citlivosti vnitřních receptorů bolesti a to ve smyslu degrese neboli poklesu.

Na co pomáhá infračervené světlo : Ulevuje od bolesti svalů.

Infračervené světlo pomáhá prokrvení obnovit a svaly regenerovat. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, urologických obtížích a gynekologických zánětech. V tomto případě je dobré sáhnout po dvojkombinaci parního nahřívače s infračerveným světelem.

Kdy se nesmi do infrasauny

Saunování není vhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem nebo problémy se srdcem, játry či ledvinami. Sauně se také vyhněte, pokud vás trápí kožní problémy (ekzém, lupénka), chřipka, nachlazení, horečka nebo jakýkoliv zánět. Vlivem vysoké teploty by se vám tyto choroby mohly „spustit“.

Nedoporučuje se chodit do infrasauny každý den, jelikož tělo potřebuje čas na regeneraci. Nejlepší a nejvhodnější dobou je ráno. Tělo bude po návštěvě sauny plné energie a bude z vás vyzařovat pocit odpočinku. Pokud má někdo problémy se spaním, je dobré používat saunu navečer.Je možné používat vícekrát za den Terapii červeným světlem je možné používat vícekrát denně. Pokud se osvicuje stejná tělesná partie, tak doporučujeme celkový čas maximálně 30 minut za den. Tento čas by měl být rozdělen do 2-3 světelných terapií.

Co dělat po infrasauně : Co následuje po infrasauně

Až se budete cítit stejně jako před saunováním, osprchujte se vlažnou vodou. Po použití infrasauny jsou vaše póry otevřené, abyste si je nezanesli, vyhněte se sprchovými gelům i mýdlu. Během saunování ztrácíte pocením tekutiny, proto je třeba pít při proceduře a hlavně po jejím ukončení.