Antwort Jak grilovat krůtí maso? Weitere Antworten – Jak dlouho delat kruti maso na grilu
Nepřímé grilování
- celé kuře (do dvou kg): 1 – 1,5 hodiny.
- křídla 30-40 minut.
- prsa 8-12 minut přímého nebo 30-40 minut.
- husa (hmotnost do 3 kg): 1 – 1,5 hodiny.
- kachna (hmotnost do 3 kg): 1,5 – 2 hodiny.
- krůta nebo krocan (do 5 kg): 1 hodinu a 45 minut – 2,5 hodiny.
- krůta nebo krocan (do 6 kg): 2 hodiny a 15 minut – 3 hodiny.
DRŮBEŽ
Drůbež | Váha, množství | Čas |
---|---|---|
Celá krůta | 5,5–7 kg | 2,5–3 hod. |
Celá krůta | 7–12 kg | 3–4 hod. |
Krůtí prsa | cca 1,5 kg | 60–90 min. |
Krůtí prsa (bez kosti) | cca 1,7 kg | 1 hod. |
Prsa doporučujeme marinovat minimálně hodinu před grilováním, ale lepší je si maso naložit třeba den předem. Krůtím prsům sluší kombinace olivového oleje, citronové šťávy a bylinek. Citronová šťáva maso zjemní a po tepelné úpravě je potom krásně měkké a poddajné.
Jak dlouho dělat maso na grilu : Steaky potřebují z každé strany přibližně 4 až 6 minut, tenčí kusy masa 3 minuty z každé strany. Vepřové maso musí být vždy dobře propečené. Profíci v grilování maso připravují pomalu a při nízké teplotě, aby se zabránilo jeho vyschnutí.
Na jakou teplotu se griluje
7. Zvolte vhodnou teplotu. Při nepřímém grilování se používají teploty kolem 160–180 °C, při přímém grilování 200–230°C.
Kdy naložit maso na gril : Vepřové maso už by v marinádě mělo trávit minimálně 12 hodin a hovězí klidně i 24 hodin. Obecně však platí pravidlo a to naložit maso večer před grilováním. Na marinování masa používejte nádobu, která neovlivní jeho chuť. Ideální jsou nerezové, skleněné nebo plastové nádoby.
Výborným pomocníkem je také uzavíratelný sáček, do kterého dáte žebra, marinádu a důkladně uzavřete. Marináda se tak snáze dostane do masa. Nyní je vše připraveno na gril. Žebra grilujeme pozvolna nepřímou metodou na cca 200°C zhruba dvě hodiny a potíráme zbylou marinádou.
Optimální teplota pro grilování vypadá pro každý grilovaný pokrm jinak. Rozlišujeme tyto 3 stupně: Nízká teplota činí 130 °C až 180 °C, o střední teplotu se jedná mezi 180 °C a 230 °C, vysoká teplota je mezi 230 °C a 300 °C.
Čím potírat maso při grilování
Čím potírat maso
- Používáme neutrální i ochucené oleje s kořením (kmín, pepř, paprika) nebo s čerstvými nasekanými bylinkami (tymián, majoránka, česnek, šalvěj, bazalka).
- Olejovou směs je možné naředit pivem, červeným vínem, citrónovou šťávou nebo sójovou omáčkou.
Gril nejdříve rozpalte na vysokou teplotu, vložte maso a po obou stranách rychle ogrilujte. Ihned snižte tepotu, zavřete víko (pokud máte) a grilujte asi 15 až 20 minut z každé strany. Maso vyjměte, nechte pár minut na prkénku odpočívat, potom ho nakrájejte na tenké plátky a podávejte ještě teplé.Jaká teplota je třeba pro grilování Optimální teplota pro grilování vypadá pro každý grilovaný pokrm jinak. Rozlišujeme tyto 3 stupně: Nízká teplota činí 130 °C až 180 °C, o střední teplotu se jedná mezi 180 °C a 230 °C, vysoká teplota je mezi 230 °C a 300 °C.
Během grilování dochází k redukci váhy o cca 6%. Lze počítat se spotřebou 300-400 g masa na jednoho strávníka, takže 13kg kýta Vám bezpečně vystačí pro 26 osob.
Jak dlouho se dělá vepřové maso na grilu : Jaké jsou grilovací časy pro vepřové maso
- 2 cm síla masa: 10 – 15 minut přímého grilování
- 3 cm síla masa: 8 minut přímé grilování, potom 6 – 10 minut nepřímé grilování
- marinované kotlety, síla 2 cm na plátek: 10-12 minut přímého grilování
- vepřová "svíčková" do 0,5 kg: 25 – 30 minut nepřímé grilování
Jak dlouho naložit maso na gril : Jak dlouho maso nechat naložené Maso v marinádě je dobré nechat minimálně několik hodin. Ideální je maso naložit 24 hodin před samotným grilováním a v uzavřené nádobě nebo sáčku ho nechat v lednici.
Na čem je nejlepší grilovat
Na čem grilovat Přesto, že rozpálení i příprava na uhlí trvá déle, Češi stále dávají přednost klasickým grilům na uhlí. Čím dál větší oblibu získávají i elektrické stolní grily, a to zejména u mladších generací. „Co se týče chuti, tak je nejlepší grilovat na dřevěném uhlí.
Na čem grilovat Přesto, že rozpálení i příprava na uhlí trvá déle, Češi stále dávají přednost klasickým grilům na uhlí. Čím dál větší oblibu získávají i elektrické stolní grily, a to zejména u mladších generací. „Co se týče chuti, tak je nejlepší grilovat na dřevěném uhlí.Zdravější alternativou klasického grilu na dřevěné uhlí je např. vodní gril, který zachycuje tuk pomocí vodní lázně. Ta je umístěna nad ohništěm a nad ní je teprve postaven samotný grilovací rošt. Odkapávání tuku je dobře vyřešené také u grilů lávových.
Jak nejlepe grilovat maso : Při grilování dbejte na to, aby tuk nestékal na žhavé uhlí. Došlo by ke vznícení tuku a spálení masa. Zabráníte tomu častým obracením masa. Maso ale můžete také zabalit do alobalu (vhodné především u ryb) nebo použít kombinovaný gril, u něhož tuk odtéká do vaničky naplněné vodou.