Antwort Jaký hardware mám v PC? Weitere Antworten – Jak zjistím jaký mám hardware

Jaký hardware mám v PC?
Systém Windows obsahuje nástroj nazvaný Microsoft systémové informace (Msinfo32.exe). Tento nástroj shromažďuje informace o počítači a zobrazuje obsáhlý přehled hardwaru, systémových součástí a softwarového prostředí, které můžete použít k diagnostikovat potíže s počítačem.Klikněte na Start, pravým tlačítkem myši klikněte na Počítač a potom klikněte na Vlastnosti. Název počítače je zobrazený v části Název počítače, doména a nastavení pracovní skupiny., do vyhledávacího pole zadejte Počítač, klikněte pravým tlačítkem na Počítač a pak vyberte Vlastnosti. V části Edice Windows uvidíte verzi a edici Windows spuštěnou na vašem zařízení.

Jak zjistit co mám za procesor : Vyberte Start a Nastavení . Vyberte Systém a vpravo najděte Procesor .

Co je součástí hardware

Hardware (z anglického významu „železářské zboží“ nebo také „nářadí“, počítačový hardware je pak „computer hardware“) označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače na rozdíl od dat a programů (označovaných jako software). Velmi zjednodušeně řečeno Hardware je vše na co si můžeme fyzicky sáhnout.

Co je to hardware počítače : Hardware je veškeré technické vybavení počítače. Souhrnně tímto pojmem tedy označujeme veškeré fyzické (hmatatelné) zařízení, kterými je počítač vybaven nebo zařízení, které je k počítači připojené (různé periferie). Softwarem rozumíme veškeré programové vybavení, které může být na počítači provozováno.

  1. Pomocí štítku produktu na počítači Dell.
  2. Pomocí aplikace Dell SupportAssist pro systém Microsoft Windows.
  3. Pomocí nástroje Informace o systému Windows.
  4. Pomocí systému BIOS počítače Dell.


Pokud chcete zjistit, jestli používáte základní grafický adaptér Microsoft, vyberte tlačítko Start a do vyhledávacího pole vedle tlačítka Start zadejte dxdiag.exe. V seznamu výsledků zvolte dxdiag.exe a pak na kartě Zobrazení v části Zařízení se podívejte na hodnotu Název.

Jak zjistit jakou mám grafickou kartu

Nejjednodušší způsob, jak zjistit svou grafickou kartu, je spustit diagnostický nástroj DirectX: Klikněte na tlačítko Start. V nabídce Start klikněte na příkaz Spustit. Do pole Otevřít zapište "dxdiag" (bez uvozovek) a poté klikněte na OK.Velikost RAM můžete zjistit přímo v operačním systému Windows. Stačí, když v části „Nastavení“ vyhledáte „Systém“ a kliknete na něj. Úplně dolů naleznete položku „Informace“. Jakmile ji otevřete zjistíte velikost RAM v počítači či notebooku.K obvyklému hardwaru osobních počítačů patří vstupní a výstupní zařízení (např.: monitor, tiskárna, klávesnice) a vlastní hardware počítače, umístěný v počítačové skříni (case).

Vnější (externí, periferní) – Jako vnější paměť se myslí pevný disk, optická mechanika, USB disk atp. Je to zkrátka zařízení, na které se ukládají data dlouhodobě a která na ní zůstanou zachována i po odpojení napájení.

Co vše patří do hardware : Typické části hardwaru

  • Procesor.
  • Grafická karta.
  • Paměť RAM.
  • Pevný disk.
  • Základní deska.
  • Základní rozdělení počítačů

Jak zjistit procesor v počítači : V hlavní liště do políčka pro vyhledávání napište „Ovládací panely“. Otevře se okno s ovládacími panely, kde kliknete na „Systém a zabezpečení“. Tady kliknete v pravé části nabídky na „Systém“ nebo rovnou na „Zobrazit velikost paměti RAM a rychlost procesoru“.

Jak zjistit grafický ovladač

Stiskněte klávesu Windows + R. Napište DxDiag a klikněte na OK.

Grafická paměť

Velikost je jedním z faktorů ovlivňujících schopnost grafické karty zpracovávat velká množství grafických dat. Větší paměť umožňuje efektivnější manipulaci s komplexními texturami a scénami. Nenáročným uživatelům stačí pro běžné programy i méně než 6 GB.Pokud vybíráte grafiku pouze pro jednoduchou kancelářskou práci, bude Vám bohatě stačit karta se 2GB paměti. Pokud ale chcete grafiku na hraní her, potřebujete minimálně 4GB paměti, v lepším případě 6 GB a více. Čím vyšší nastavení detailů a textur u her zvolíte, tím bude hra využívat více paměti grafické karty.

Jak otestovat grafickou kartu : K tomu můžete použít bezplatný nástroj Furmark, který si stáhnete z internetu. Po nainstalování a spuštění tohoto programu klikněte na »Burn-in benchmark 1920 x 1080 15 min« Tím se spustí 15minutový zátěžový test, který vaši grafickou kartu dostane do stavu, kdy už se případné problémy projeví.