Antwort Jak hluboko síť papriky? Weitere Antworten – Jak hluboko se sází papriky
"Není ale dobré papriky sázet hned. Je lepší nechat je venku týden v truhlíku, aby se trochu otužily," radí Jan Meisl. Vykopejte stružky (dvojřádky) – vždy dva řádky ve vzdálenosti 40 cm, pak 80 cm mezera a další dvojřádek. Všechny je řádně prolijte vodou, vláha by měla dosahovat asi 40 cm hluboko.5) Když začínají rostlinky tvořit první pravý lístek, můžete pikýrovat. Rostliny potřebují dostatek prostoru, květináče o průměru 6 – 8 cm jsou optimální. Můžete si vypěstovat i tzv. prostokořennou sadbu, když přepikýrujete rostliny do bedniček s vrstvou substrátu 6 – 7 cm.Při zalévání papriky dejte pozor na smáčení listů, abyste tím nepodpořili houbovité onemocnění. Půda, do které budete papriky sázet, by už měla být dostatečně humusná. Dva týdny před vysázením pohnojte půdu síranem amonným a během vegetace hnojte ledkovým hnojivem. Nasazování a zrání plodů podpoří draslíkaté hnojivo.
Jak daleko od sebe sázet papriky ve skleníku : Zásady výsadby papriky ve skleníku
Keře je třeba sázet ve vzdálenosti 25 až 40 cm v závislosti na výšce, a mezi řádky nechat 65-70 cm. Aby mladé rostliny nebyly spáleny, výsadbu je třeba provádět ráno, večer nebo v zamračený den.
Proč se sází papriky po dvou
Na záhonu. S výsadbou na záhon musíte počkat, až bude stabilně teplejší počasí. Vyberte takové místo, kam svítí sluníčko většinu dne. Sazenice sázejte po dvou, aby se o sebe mohly opřít, když bude foukat, a nezlomily se.
Po kolika se sázejí papriky : Tyto rostliny můžeme začít vysévat už počátkem února do substrátu pro výsev a množení. Teplotu udržujeme okolo 18°C. Po 3 – 4 týdnech můžeme rostlinky přepíchat a přesadit do květináče, dále pěstujeme při teplotách v rozmezí 15 – 18°C minimálně dalších 8 týdnů, než přesadíme sazenice do venkovní půdy.
Nepracují kořeny a tím pádem neposkytují nadzemní části žádné živiny. Tady je totální disbalanc mezi množstvím světla, tepla a vláhy. Květináče jsou zbytečně předimenzované, substrát příliš jemný bez hrubších složek a hlavně průvan. Rostlinkám je zima.
Co zasadit vedle paprik:
- Rajče.
- Kapusta.
- Kedlubny.
- Česnek.
- Cibule.
- Fazole.
- Mrkev.
- Petržel.
Jak a kdy Zaštipovat papriky
Zaštipování bočních výhonů řešíme po celou vegetační dobu. I po několika měsících má paprika tendenci tvořit extrémně rychle rostoucí boční výhony, které nejsou žádoucí. Výhon i list zaštipujte tak, aby nedošlo k zaštípnutí na úrovni centráního stonku, ale cca 1cm od něho.Co nepěstovat vedle sebe – konkrétní příklady
- červená řepa, salát X špenát.
- zelí X jahody.
- kapusta kadavá X růžičková kapusta.
- okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.
- fazole X fenykl.
- šalotka X hrách, fazole.
Řepy prospívají vedle fazolí, okurek, cuket, cibule, salátů i košťálové zeleniny. Pokud vedle řep zasadíme saturejku, podpoří to jejich růst. Kopr jim prospěje v počátcích, kdy semínka klíčí a raší na svět, zároveň později bude odpuzovat škůdce.
Zaštipování paprik. Vyštipování paprik není jen otázkou estetiky. Správným zásahem totiž docílíme nejen vyšších výnosů, ale také zdravějších rostlin. Z běžně pěstovaných paprik je nutné nejvíce a nejčastěji zaštipovat chilli papričky a celkově nízké odrůdy s menšími plody.
Jak správně Vyštipovat papriky : Výhon i list zaštipujte tak, aby nedošlo k zaštípnutí na úrovni centráního stonku, ale cca 1cm od něho. Cílem je ponechat po bočních výhoncích jakési pahýlky. To proto, aby paprika hned netvořila nové a také proto, že by mohlo dojít k zatržení pokožky na centrálním stonku.
Kdy se můžou sázet rajčata a papriky : Do fóliovníku vysazujeme v dubnu, do volné půdy pak stejně jako papriky v polovině května po „zmrzlých“. Sazenice rajčat můžeme už v květináčích ošetřit postřikem Kuprikol nebo biologickým přípravkem Alginur proti houbovým chorobám, které rajčata často napadají.
Co zasadit mezi ředkvičky
Pokud chceme podpořit jeho růst, vysejme vedle něj celer. Ředkvičky mají rády fazole, mrkev, salát i rajčata. Kamarádí se i s jahodníkem a řeřichou. Cukety vedle sebe uvítají fazole, hrách i cibuli.
Zaštipování bočních výhonů řešíme po celou vegetační dobu. I po několika měsících má paprika tendenci tvořit extrémně rychle rostoucí boční výhony, které nejsou žádoucí. Výhon i list zaštipujte tak, aby nedošlo k zaštípnutí na úrovni centráního stonku, ale cca 1cm od něho.První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.
Jak urychlit růst paprik : Vyklíčení papriky dokážeme urychlit namočením semen do teplé vody, přibližně při teplotě 25 °C. Po nabobtnání semen takto předklíčené osivo umístíme do připraveného substrátu nebo do jiné náhrady za klasickou zeminu.