Antwort Jak hluboko usadit sloupky na plot? Weitere Antworten – Jak hluboko sloupky na plot

Jak hluboko usadit sloupky na plot?
Jak hluboko do země je potřeba zabetonovat sloupek Doporučujeme zabetonovat sloupek více jak 50 cm do země (minimálně 40 cm). Ideálně však 60-80 cm, pokud to terén umožní. Betonový kužel by měl mít průměr alespoň 15 cm a hloubku 70 cm.Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.V ideálním případě byste se měli prokopat do nezámrzné hloubky, tedy kolem 70 až 80 cm.

Po kolika metrech se davaji sloupky na plot : V jaké vzdálenosti od sebe mám instalovat plotové sloupky Při standardní montáži doporučujeme plotové sloupky usazovat v rozestupech 2,5 – 3 metry od sebe.

Jak usadit sloupky na plot

Jak usadit plotové sloupky ve tvaru H

Pro usazení nosníků vykopejte díru o hloubce cca 80 cm a šířce 30 cm. Vzdálenost děr musí odpovídat šířce prvků pohledové zábrany. Sloupkové nosníky pak přišroubujte k plotovým sloupkům a společně je pak umístěte do připravených děr tak, aby se dřevěné sloupky nedotýkaly zeminy.

Jak vybetonovat sloupky na plot : Po vykopání děr pro sloupky můžeme začít se samotnou betonáží sloupků. Pro menší velikosti plotu je možnost použít beton pytlovaný, které pouze rozmícháte s vodou. Můžete také do vykopaných děr přidat kamenivo. Pro rozsáhlejší ploty je již praktičtější nechat si beton přivést z betonárny.

V uzavřené vytyčené budoucí trase oplocení se připravují díry o průměru od 15 do 23 cm pro sloupky a vzpěry ve vzdálenosti 2,5 až 3m od sebe. Díry musí sahat do nezamrzlé hloubky, a to nejméně 80 cm. Správné ukotvení sloupku v díře zajistí nepříliš řídkým betonem.

V mírném podnebním pásu, kam spadá i Česká republika, je nezámrzná hloubka stanovena na 80 až 140 centimetrů. Přesnější číslo nám určí složení substrátu. Hloubka 80 cm obvykle postačí u běžných hlinitopísčitých a písčitohlinitých půd, v případě jílovitohlinitých půd musíme jít do hloubky zhruba jednoho metru.

Jak zpevnit plotove sloupky

Podobně jako u montáže zahradního oplocení z klasického čtyřhranného pletiva doporučujeme plot zpevnit pomocí šikmých vzpěr. Pro zavzpěrování sloupků v zátěžových bodech můžete využít kulaté vzpěry CLIP s průměrem 38 mm, které dodáváme včetně kompletní koncovky pro uchycení vzpěry ke sloupku.Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.Spotřeba pytlovaného betonu je cca 25 kg na jeden sloupek. Od zákazníka potřebujeme pouze elektřinu a vodu. Na 100 metrů plotu potřebujeme asi 40 pytlů suchého betonu = 1000kg. pytlovaný rychlobeton používáme u zakázek, které musí být hotové ještě ten den.

Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.

Jak hluboko se kopou základy : V mírném podnebním pásu, kam spadá i Česká republika, je nezámrzná hloubka stanovena na 80 až 140 centimetrů. Přesnější číslo nám určí složení substrátu. Hloubka 80 cm obvykle postačí u běžných hlinitopísčitých a písčitohlinitých půd, v případě jílovitohlinitých půd musíme jít do hloubky zhruba jednoho metru.

V jaké hloubce nemrzne : Nezámrzná hloubka je taková hloubka pod povrchem rostlého terénu, kde nedochází k promrzání zeminy ani v průběhu chladné části roku. V mírném podnebném pásu, tedy i na území České republiky, je za nezámrznou hloubku ve stavebnictví považována úroveň 80 – 140 cm pod povrchem, podle druhu zeminy.

Jak zpevnit sloupek

Podobně jako u montáže zahradního oplocení z klasického čtyřhranného pletiva doporučujeme plot zpevnit pomocí šikmých vzpěr. Pro zavzpěrování sloupků v zátěžových bodech můžete využít kulaté vzpěry CLIP s průměrem 38 mm, které dodáváme včetně kompletní koncovky pro uchycení vzpěry ke sloupku.

Spotřeba pytlovaného betonu je cca 25 kg na jeden sloupek. Od zákazníka potřebujeme pouze elektřinu a vodu. Na 100 metrů plotu potřebujeme asi 40 pytlů suchého betonu = 1000kg. pytlovaný rychlobeton používáme u zakázek, které musí být hotové ještě ten den.Základové pasy musí být založené do nezámrzné hloubky (alespoň 80 cm), skutečnou hloubku však určí projektant či statik. Běžně to může být i 1,2 metru. Běžná šířka základových pasů činí 40 cm.

Jak dlouho schnou základy : Po vylití základové desky je potřeba nechat beton zrát 28 dní. Měla by to být dostatečná doba pro vyschnutí betonu. Záleží také ale na ročním období, ve kterém desku vyléváte. V letních měsících desku kropte vodou, aby velká vedra naopak neuspěchala vyschnutí, které by mohlo zapříčinit praskliny v betonu.