Antwort Jak hutnit zámkovou dlažbu? Weitere Antworten – Jak zhutnit zámkovou dlažbu

Jak hutnit zámkovou dlažbu?
Po vyspárování je nutné plochu dlažbu zhutnit vibrační deskou opatřenou plastovým návlekem, aby nedošlo k poškození dlažby. Úprava musí proběhnout jak v příčném, tak v podélném směru. Po zhutnění spáry ještě jednou zasypeme křemičitým pískem a plochu poté zameteme.Položte zámkovou dlažbu

Podmínkou je, že jste správně zvládli předchozí přípravné kroky. Nyní je třeba provést zásyp budoucí ložné vrstvy z jemné kamenné drti frakce 2-5 nebo 4-8 mm. Tato vrstva se již nebude hutnit, proto je třeba opravdu dbát na přesnost.Zámkovou dlažbu můžeme také řezat pomocí “velké” benzinové (případně elektrické) rozbrušovací pily, které jsou většinou vyráběny pro průměry diamantových kotoučů 300 až 450 mm. Umožňují tedy výrazně větší prořez než úhlová bruska. Diamantové kotouče na zámkovou dlažbu se v těchto průměrech běžně vyrábějí.

Jaký obrubník k zámkové dlažbě : Plastový obrubník geoBORDER můžete vhodně kombinovat se zámkovou dlažbou. Jedná se o praktickou alternativu k těžkým betonovým obrubníkům. Vytvoříte tak jednotný a stabilní povrch. Montáž obrubníku geoBORDER je velmi snadná.

Jak udělat podklad pod zámkovou dlažbu

Ve zhutněném stavu musí mít výšku 25-35 cm, na její položení se používá kamenná drť s hrubostí 16–32 mm. Pro dokonalé zhutnění vrstvy potřebujete vibrační desku. Jakmile položíte hrubou vrstvu, hned po ní následuje jemný podklad o výšce 10–15 cm. U tohoto podkladu by měla být hrubost 4–8 mm.

Jak hluboko kopat pod zámkovou dlažbu : Vyznačte si průběh chodníku. Po celé trase vykopejte zeminu až do hloubky cca 30 cm. Potom vše vyplňte cca 20 cm silnou vrstvou kamenné drtě (0/40) a rovnoměrně zhutněte vibrační deskou. K ohraničení cesty jsou vhodné trávníkové kamené obrubníky nebo dlažební kostky.

Pod zámkovou dlažbu budete podle jejího zatížení klást podkladovou vrstvu štěrkodrti. Podklad pro cestu, po které budete jezdit automobilem, musí mít ve zhutněném stavu již zmiňovanou tloušťku 32–37 cm. Na její položení se používá štěrkodrť – drcené kamenivo s plynulou čárou zrnitosti frakce 0–32 mm nebo 0–63 mm.

Běžné dlaždice řežeme tak, že nařízneme povrch dlaždice a přes pevnou hranu z dlaždice odřezávaný kousek mírným tlakem odlomíme. Potřebujeme-li odříznout zvláště úzký proužek, bude vhodné dlaždici naříznout i z rubové strany. Složitější výřezy vytvoříme speciální ruční pilkou.

Čím zasypat zámkovou dlažbu

Dlažba se vyrábí ve dvou tloušťkách – 80 a 100 mm – a dodává se v provedení přírodního betonu. Po položení se otvory mohou vysypat směsí písku a travních semen, nebo jen nechat prorůst trávou.Zhutněte podloží

Připravte podloží pro pokládku. Pro vyšší zátěž třeba u vjezdu do garáže by se měl podklad skládat ze dvou vrstev kameniva. Spodní vrstvu o síle 20–30 centimetrů by měla tvořit lomová drť frakce 32/63 mm. Na ni se položí vrstva kameniva 8/16 mm o síle 10–20 centimetrů.Nejvhodnějším materiálem pro provedení kladecí vrstvy je drcené kamenivo frakce 4-8 mm, případně frakce 2-5 mm. Nedoporučujeme používat různé levné prosívky s vysokým podílem prachových částic. Kladecí vrstva se rovná stažením latí.

Plánujete-li pokládat dlažbu na podlahu či lepit obklady na stěnu, musí být podklad před zahájením těchto prací vždy suchý, čistý, rovný, bez mastnoty a trhlin. 2. Důkladně zatmelte veškeré nerovnosti podkladu. Naneste na plochu nivelační hmotu a ošetřete ji penetračním nátěrem.

Jakou geotextilii pod zámkovou dlažbu : Při pokládce zámkové dlažby se doporučuje zvolit netkaná geotextilie o gramáži 200 g/m²a více. Pod zámkovou dlažbu se používá geotextilie s vysokou pevností a odolností proti tlaku. Ideální pro to je netkaná geotextilie 200 g/m².

Jak vysokou zámkovou dlažbu : Jakou zvolit výšku zámkové dlažby

  • pouze pochozí plocha: 3,5-4 cm.
  • pochozí plocha s občasným pojezdem osobních automobilů: 5-6 cm.
  • pojezdová plocha: 8 cm (dlažby větších formátů vyšší)
  • velmi zatěžovaná plocha: 10 cm.

Proč se dává geotextilie pod zámkovou dlažbu

Pokládka geotextilie pod zámkovou dlažbu zamezí nežádoucímu prorůstání plevelu, prodlouží funkci a životnost jednotlivých vrstev podkladu. Zároveň zvyšuje pevnost podloží a následně i zámkové dlažby.

Na venkovní keramickou dlažbu v tloušťce 2 a více centimetrů doporučujeme zvolit postup mokrého řezání. Voda zabrání prášení i přehřátí nástroje. Dosáhnete díky němu čistého, rovného řezu. Na druhou stranu je nevýhodou nutnost pořízení vodou chlazené pily.Řezání dlažby řezačkou dlaždic

K řezání dlaždic touto metodou potřebujete řezačku dlaždic, která se jmenuje ruční gilotina, a úhlovou brusku s diamantovým kotoučem. Speciální řezačka – gilotina je oblíbeným nástrojem pro řezání keramických dlaždic. Můžete si je zakoupit v našem hobby marketu.

Jak připravit podklad pod zámkovou dlažbu : Pod zámkovou dlažbu budete podle jejího zatížení klást podkladovou vrstvu štěrkodrti. Podklad pro cestu, po které budete jezdit automobilem, musí mít ve zhutněném stavu již zmiňovanou tloušťku 32–37 cm. Na její položení se používá štěrkodrť – drcené kamenivo s plynulou čárou zrnitosti frakce 0–32 mm nebo 0–63 mm.