Antwort Jaké I je býložravec? Weitere Antworten – Jaké i se píše ve slově býložravec

Jaké I je býložravec?
Býlí a bílý

Slovo býlí je příbuzné k vyjmenovanému slovu bylina, proto ho píšeme s tvrdým Y. Použijeme ho, pokud mluvíme o rostlinách, plevelu. A protože jsou býložravci zvířata, která se živí pouze rostlinami (tedy býlím), píšeme i toto slovo s tvrdým Y.Býložravci, ke kterým patří kromě činčily také např. králík, morče nebo osmák se živí výhradně rostlinnou potravou. Všežravci, jako je např. křeček, pískomil, myš nebo potkan, žerou vše – rostlinnou i živočišnou potravu.Výhradně s měkkým i se píší slova vidět, viset, vítat, vinit, vinout, viklat, vířit, vidlička, vidle, vikýř, vítěz.

Jaké jsou vyjmenovaná slova po B : Vyjmenovaná slova představují seznamy slov, ve kterých se píše y. Základní seznamy vyjmenovaných slov jsou: B: být, bydlit, obyvatel, byt, příbytek, nábytek, dobytek, obyčej, bystrý, bylina, kobyla, býk, babyka. L: slyšet, mlýn, blýskat se, polykat, plynout, plýtvat, vzlykat, lysý, lýko, lýtko, lyže, pelyněk, plyš

Jaké i se píše ve slově živobytí

Vyjmenovaná slova, ve kterých se vždy píše tvrdé Y (včetně slov příbuzných): B: být (bych, bys, by, bychom, byste, abych, abys, aby, …, kdybych, kdybys, kdyby, …, bytí, živobytí, bývat, bývalý, byt, bytná, bytový, bytelný, bytost, bydlit, bydliště, obydlí, bydlo (tj.

Jaké i se píše ve slově myslivec : Slovo myslivec je příbuzné k vyjmenovanému slovu myslet, proto v něm píšeme tvrdé Y. Toto odůvodnění jistě každý z nás někdy už slyšel. A každého z nás někdy při této větě napadla otázka, proč tomu vlastně tak je.

Leguán zelený je výhradně býložravý ještěr.

Mezi masožravce patří např. šelmy (liška, vlk), kočka domácí, lev, tygr, pes, hyena, masožraví ptáci(dravci), žáby, hadi (někteří jsou vejcožraví), žraloci, mnoho druhů ryb (štika, sumec), pavouci, kudlanky a jiný hmyz. Všežravci se živí rostlinami a živočišnou potravou.

Jak vysvětlit předpony vy vý

Pokud odtrhneme od slova skupinu vy a vznikne nám slovo, které dává smysl, jedná se o předponu vy-, vý- a ve slově píšeme tvrdé Y. Kromě toho je také dobré zkusit nahradit skupinu vy nějakou jinou předponou. Pokud to jde a vzniknou nám slova, která existují, jedná se opět o předponu a do slova napíšeme tvrdé Y.V českých slovech píšeme po měkkých souhláskách (c, j, ž, š, č, ř, ď, ť, ň) vždy měkké I. Po tvrdých souhláskách (h, ch, k, r, d, t, n) píšeme vždy tvrdé Y. U písmen D, T, N volíme písmeno podle výslovnosti.Tvrdé Y dále píšeme v některých zeměpisných názvech a jménech, například Přibyslav, Bydžov, Zbyněk, Zbyšek. Dále píšeme Y v některých slovech cizího původu, například bysta, labyrint, byrokracie, Libye, Babylon.

Základní vyjmenovaná slova po M

  • my,
  • mýt, umyvadlo, mýdlo, myčka,
  • myslit, myšlenka, smysl, pomyšlení,
  • mýlit se, mýlka, omyl, pomýlit se, neomylný,
  • hmyz, hmyzožravec,
  • myš,
  • hlemýžď,
  • mýtit, mýtina,

Jak se píše živobytí : živobytí

Podobné:
b bydlo s. (živobytí)

Proč se ve slově by píše tvrdé Y : Děkuji za upozornění. Teď už by v tom snad žádné zmatky neměly být. Dobrý den, ve slově přebytečná je spávně tvrdé Y. Jedná se totiž o příbuzné slovo k vyjmenovanému být (pomoci si můžete tím, že význam slova je, že někdo je někde „navíc“), se slovesem bít ve významu tlouci nemá toto slovo nic společeného.

Proč je ve slově myslivec tvrdé Y

Slovo myslivec je příbuzné k vyjmenovanému slovu myslet, proto v něm píšeme tvrdé Y.

Myslivcová, myslivna, myslivkyně či jak ji nazývat Odborníci z Ústavu pro jazyk český Akademie věd by dívce, jež vystuduje Střední lesnickou školu ve Šluknově, obor myslivecké hospodářství, říkali myslivkyně. Kateřině Lulákové z Duchcova tak možná bude okolí brzy říkat.Potrava. V jídelníčku ještěrky obecné lze najít menší hmyz (mouchy, brouky), dále pavouky, červy, plže a pozemní korýše (svinky). Menší kořist rovnou polyká. Ještěrka loví především ve slunných dnech a dokáže ulovit i letící kořist.

Co je to leguán : Leguán zelený (Iguana iguana) je nejznámější druh ještěra z čeledi leguánovitých. Obvykle má zelenou nebo našedlou barvu kůže. Rovněž také robustní nohy, dlouhý ocas a podélný hřeben zubovitých šupin na hřbetě. Typickým znakem tohoto leguána je výrazný hřeben ze zahnutých trnů a hrdelní lalok.