Antwort Jak instalovat sušičku? Weitere Antworten – Co je potřeba k zapojení sušičky

Jak instalovat sušičku?
Jak zapojit sušičku

  1. Při zapojení sušičky myslete na dostatečnou cirkulaci vzduchu za spotřebičem.
  2. Pokud máte set pračky a sušičky, který postavíte na sebe, budete potřebovat spojovací mezikus, díky kterému sušičku na pračce pevně zafixujete.
  3. Sušička bez připojení na odpad vyžaduje pouze zapojení do elektrické zásuvky.

Časté je položit pračku do vodorovné polohy pomocí úpravy nožiček, dále pak umístit plastové nebo gumové ochranné podložky, ,‚připasovat“ mezikus na pračku, umístit a zalícovat sušičku, kterou následně zajistíte pomocí pevných popruhů. Někdy se může mezikus přišroubovávat k pračce a k nožičkám sušičky.V drtivé většině případů se mezikus používá jako spojovací díl pro pračku a sušičku, samozřejmě tato kombinace nemusí být jediná. Pokud z nějakého důvodu využíváte dvě sušičky, můžete je taktéž usadit na sebe.

Jak připojit sušičku Whirlpool na odpad : Dobrý den, sušičku lze napojit přímo na odpad. Vzadu u sušičky stačí odpojit hadičku, která vede do zásobníku, a tu napojíte na odpad.

Kam se odvádí voda ze sušičky

Jak funguje sušička prádla

  • Ventilační sušičky odvádí páru z přístroje pryč z místnosti (z budovy).
  • Kondenzační sušičky prádlo suší horkým vzduchem, který se uvnitř sušičky opět ochladí a zkondenzovaná voda z prádla je odváděna rovnou do odpadu nebo do nádobky na kondenzát.

Jak zapojit sušičku na odpad : Připojení přístrojů na odpad probíhá tak, že pračkovým ventilem připojíte pračku k přívodu vody, případně použijete plastovou rozdvojku pro pračkovou hadici. Kdo má sušičku tak ví, že vzadu u zdi je přimontované kolínko pro napojení sušičky. Připojení přístrojů na odpad se nevyhnete ani v kuchyni.

Sušička je poměrně hlučná, velmi záhy byste svého rozhodnutí hořce litovali. Pokud nemáte pro sušičku místo v koupelně ani v kuchyni, umístěte ji ideálně do skříně v chodbě či přístěnku pod schody. Je praktické mít pračku a sušičku umístěné vedle sebe nebo na sobě.

Technická místnost nebo komora je jednoznačně nejlepším místem pro umístění pračky a sušičky. Pokud se vám sem vejde i koš na prádlo a prací prostředky, máte vyhráno. Pro napojení na odpad a přívod vody je ideální, pokud technická místnost sousedí s koupelnou, toaletou nebo kuchyní.

Co se nesmí dát do sušičky

Co nedávat do sušičky

  • Elastické prádlo – vysoká teplota elastickému prádlu škodí.
  • Je známo, že sušička sráží oblečení z vlny, hedvábí či krajky, a ani vysoká teplota těmto materiálům nesvědčí.
  • Oblečení s nažehlovacími obrázky by se mohlo při vyšších teplotách v sušičce nenávratně poškodit.

Pokud nemáte pro sušičku místo v koupelně ani v kuchyni, umístěte ji ideálně do skříně v chodbě či přístěnku pod schody. Je praktické mít pračku a sušičku umístěné vedle sebe nebo na sobě.Řešení:

  1. Zvolte vhodný sušicí program. Použijte časový program, nesušte prádlo příliš dlouho.
  2. Prádlo ze sušičky vyjměte ihned po ukončení programu.
  3. Nepřekračujte maximální náplň uvedenou v části o programech nebo zobrazenou na displeji.


Do sušičky prádla naopak nepatří:

  • jemné prádlo,
  • hedvábí,
  • krajkové oblečení,
  • sportovní prádlo,
  • oblečení s flitry a korálky,
  • trička s potiskem,
  • svetry,
  • kašmírové kousky,

Jak pripojit pračku a sušičku na jeden odpad : Máte odtokové potrubí přímo ve zdi, na které je napojená pračka Pak jej můžete využít i k zapojení sušičky. Stačí pořídit dvojité kolínko, které namontujete na přípojku a zapojíte do něj jak hadici pračky, tak i sušičky. Podobně lze napojit sušičku i s pračkou na sifon umyvadla nebo vany.

Kolik stojí sušení prádla v sušičce : Je zpravidla energeticky náročná a v průměru spotřebuje 5 kWh za jedno sušení (přibližně 25 Kč). Ta úsporná s tepelným čerpadlem je sice dražší, ale elektroměr se otočí v průměru o 1,5 kWh (8 Kč). Budete-li sušit 3× týdně, ročně zaplatíte za provoz levné, ale energeticky náročné, sušičky okolo 6.500 Kč.

Proč míčky do sušičky

Při sušení v sušičce můžete použít i speciální míčky. V sadě nalezte hned dva – Zelený a modrý změkčující míček, každý s rozdílnou tvrdostí a změkčujícími schopnostmi. Tvar míčků s výstupky po jeho obvodu dokáže během sušení v sušiče prádlo rozdělit, přenést teplo do vláken, a tím urychlit proces sušení.

Vlákna se při vyšší teplotě poškozují a prádlo se může srazit nebo ztratit svůj tvar a pružnost. Je známo, že sušička sráží oblečení z vlny, hedvábí či krajky, a ani vysoká teplota těmto materiálům nesvědčí.Při každém sušení prádla v sušičce se z oblečení i ostatních textilií uvolňuje nejen prach, ale i textilní vlákna, vlasy, zvířecí chlupy či zbytky pracích prostředků. Toto vše se v sušičce usazuje, a pokud nedochází k pravidelnému čištění, ztrácíte výkon sušení a prádlo může být vlhké.

Kolik stojí provoz sušičky rocne : Je zpravidla energeticky náročná a v průměru spotřebuje 5 kWh za jedno sušení (přibližně 25 Kč). Ta úsporná s tepelným čerpadlem je sice dražší, ale elektroměr se otočí v průměru o 1,5 kWh (8 Kč). Budete-li sušit 3× týdně, ročně zaplatíte za provoz levné, ale energeticky náročné, sušičky okolo 6.500 Kč.