Antwort Jak čistit smaragd? Weitere Antworten – Jak nabit smaragd

Jak čistit smaragd?
Proto je třeba smaragd po každém použití pečlivě čistit vlažnou vodou a nepřepínat jeho síly. Nečistit ultrazvukem nebo parou, nevystavovat jej prudkým výkyvům teplot a nabíjet ho jen krátce na nepřímém slunci.Tvrdost rubínu, smaragdu nebo jiných drahých kamenů lze určit pomocí Mohsovy stupnice a ručního testeru. Takové měřicí přístroje, dostupné v internetových obchodech, udávají tvrdost minerálů v rozmezí 1 až 10. Neprofesionální nástroje však bývají dekalibrované, takže výsledek testu je často nespolehlivý.Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.

Jak čistit minerální kameny : Základním a nejběžnějším postupem pro očistu kamenů doma je jejich vložení do proudu tekoucí vlažné vody. Myslete na to, jak z nich smýváte vše negativní. Doba omývání je intuitivní, sami poznáte, zda jsou kameny již energeticky čisté. Po omytí své kameny velmi opatrně a pečlivě osušte měkkým a čistým hadříkem.

Jak často čistit krystaly

Zpravidla záleží na tom, jak často se svými kameny pracujete, nebo jestli šperky s minerály nosíte denně. Každý z Vás ví, v jakém životním období se nachází, kolik toho aktuálně řeší a jakou energii musí Vaše krystaly absorbovat. Kameny a šperky, které nosíte každý den doporučuji čistit a dobíjet denně.

Které kameny nabíjet při úplňku : Jedná se zejména o avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.

Uměle připravený kámen se však rozeznává hůře. Odborníci si proto musí vzít k ruce zvětšovací sklo – někdy stačí lupa, jindy je třeba užít silnějšího mikroskopu a bedlivě si prohlédnout povrch kamene. Tam jsou totiž nejsnadněji patrná cizí tělesa, která odborníci nazývají uzavřeniny.

Náš TIP: Chcete-li vyzkoušet ještě dva způsoby, jak se přesvědčit o pravosti minerálu, uchopte jej do dlaně a nechte jej v ní. Pravý minerál je v ruce studenější než sklo a déle se zahřívá. Když teplo pojme, dokáže jej ale udržet v sobě déle než sklo a pryskyřice. Druhým způsobem je zkusit minerál zapálit.

Které kameny nesmí na slunce

Mějte na paměti, že kameny není dobré vystavovat na slunečnímu záření celý den, jelikož jeho vlivem blednou. Jedná se zejména o avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.Drahé kameny pro znamení Vodnáře jsou: akvamarín, amazonit, ametyst, Boji a Moqui kameny, celestin, čaroit, fluorit, fosilie, gagát, granát, chalcedon, chryzokol, chryzopras, jantar, jaspis, labradorit, lapis lazuli, křišťál, měsíční kámen, obsidián, opál, safír, sodalit, sugilit, topaz (modrý), tyrkys.Malachit se čistí pod proudem vlažné vody, případně se doporučuje jeho očista při hematom, vedle kterého se ponechá několik hodin. Malachit se nenabíjí na slunci. Vhodným způsobem je uložení na několik hodin na krystal.

Úplněk má velkou sílu a proto je vystavení kamenů měsíčnímu svitu ideální způsob, jak nabíjet krystaly a drahé kameny. Kameny vložíme do misky z přírodního materiálu a umístíme ven nebo na okenní parapet, kde je necháme přes noc. Ujistěte se, že na kameny nebude pršet a také je chraňte před mrazem.

Které kameny se nabíjí na slunci : Kameny, které můžeme nabíjet na slunci: tygří oko ,tyrkys, amazonit, pyrit křišťály, karneol, obsidián, jaspisy všech kategoriích, sodalit, sluneční kámen……. kamenům neubližuje. Měsíc má mnohem vlídnější jemnou a uklidňující energii.

Jak se nabíjí malachit : Malachit nemá rád vodu, a tak ho čistíme meditací (společně s ním meditujeme), a nebo ho vyčistíme pomocí myšlenek (vyšleme ke kamenu upřímný záměr o jeho očistu). Nabíjíme ho buď ve dne – na nepřímém slunci (ve stínu), a nebo v noci – na měsíčním světle.

Jak poznat pravý malachit

Pravý malachit je:

  1. Poměrně těžký, tvrdý a na dotek studený kámen.
  2. Jeho zelené vzory jsou nepravidelně uspořádány a kromě klasických pruhů obsahují také různé kruhovité tvary.


Růžové kameny

Růžový křemen: Růžový křemen, který se často nazývá kamenem lásky, podporuje bezpodmínečnou lásku, soucit a emocionální léčení. Zvyšuje sebeúctu a přitahuje harmonické vztahy.Jahodový křemen

Je považován za kámen lásky, štěstí, bohatství a zdraví. Pomáhá se zbavovat melencholických stavů a zvyšuje sebevědomí…

Co nemá rád Vodnář : Baví ji překvapovat své okolí. Vadí jí jakákoliv omezení a předsudky ve společnosti. Ráda jde proti proudu a vytáčí ji, když to někdo nechce tolerovat. Je nevyčerpatelnou studnicí nápadů a nudit se s ní určitě nebudete!